چهارشنبه 02 نوامبر 11 | 14:18

دوست دارم «شکارچی شنبه۲» را بسازم اما کسی حمایت نمی‌کند

کارگردان «شکارچی شنبه» با بیان این که «شکارچی شنبه» مخاطب جهانی را هدف قرار داده، گفت: دوست دارم «شکارچی شنبه۲» را بسازم اما کسی از من حمایت نمی‌کند.


شامگاه سه‌شنبه ۱۰ آبان مراسم تجلیل از عوامل فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» و همچنین نشست نقد و بررسی این فیلم متفاوت و ضدصهیونیستی در سالن همایش‌های دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد.

استقبال بی‌نظیر دانشجویان امام صادق (ع) از «شکارچی شنبه»

بنابراین گزارش، از نکات قابل توجه این برنامه می‌توان به استقبال بی‌نظیر دانشجویان امام صادق (ع) اشاره کرد به طوری که هنگام نمایش این فیلم، کل صندلی‌ها سالن پر، عده‌ای ایستاده و برخی هم پشت درب ماندند.
برپایه گزارش، پس از نمایش این فیلم، نشست نقد و بررسی راس ساعت ۲۱: ۳۰ دقیقه با حضور «پرویز شیخ‌طادی» (نویسنده و کارگردان)، «محمد جواد جعفرپور» (دانیال)، «محسن دریا‌لعل» (مجری و منتقد) و «محمدرضا شاه‌حسینی» (محقق و نویسنده) در سالن همایش‌های امام صادق (ع) آغاز شد.

 شاه‌حسینی: جبهه‌گیری‌ها نشان از موفقیت «شکارچی شنبه» است

در ابتدای این نشست «محمدرضا شاه‌حسینی» درباره این فیلم توضیح داد: یک اتفاق جدید در سینمای انقلاب رخ داده است و حالا بعد ۳۳ سال می‌بینیم که حرف‌های جدیدی در سینمای ایران مطرح می‌شود.
وی ادامه داد: «پرویز شیخ‌طادی» زحمت کشید و به عنوان شروع جسارتی به خرج داد و حالا شاهد کارگردان متدینی هستیم که خیلی از خارجی‌ها نسبت به فیلم او جبهه گرفته‌اند.
شاه‌حسینی ادامه داد: این همه جبهه‌گیری نشان از موفقیت «شکارچی شنبه» دارد. این فیلم خالی از اشکال هم نیست اما همین که اکران فیلم مدام به تعویق افتاد جای سوال دارد؟ به هر حال کارگردانی متولد شده که حرف‌های جدیدی برای گفتن دارد، زمزمه‌های امید دارد جاری می‌شود و شما دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) می‌توانید از مدیران فرهنگی بخواهید که باز هم از این جنس فیلم‌ها ساخته شود و به نظر من شما باید این امر را به صورت جدی مطالبه کنید.
به گزارش فارس، در ادامه این نشست «محسن دریالعل» از «پرویز شیخ‌طادی» در مورد سکانس پایانی کار سوال کرد که وی در پاسخ، بیان داشت: سکانس پایانی فیلم همه چیز دست «حانان» (علی نصیریان) است و به نوعی از ابتدای کار همه چیز در سیطره اوست به نوه خود دستور می‌دهد به او شلیک کند یا از او عبور کند تا هیچ چیز دیگری باقی نماند. سند تمام این قضایا موجود است.

شیخ‌طادی: پایه و اساس «شکارچی‌شنبه» بحث تفکر است

در ادامه «محسن دریالعل» از «پرویز شیخ‌طادی» در مورد شخصیت اصلی داستان سوال کرد که وی در پاسخ، اظهار داشت: ابتدای فیلم با «بنیامین» آغاز می‌شود و به نوعی «بنیامین» پایه پیش درآمد این فیلم است.
کارگردان «سینه‌سرخ» در ادامه افزود: پایه و اساس «شکارچی شنبه» بحث تفکر است چرا که یک اندیشه خطرناک در حال شکل‌گیری است. آن‌ها شیوه‌هایی به کار می‌برند که از زمین‌خواری از فلسطین آغاز شده و همچنان هم ادامه دارد.

شیخ‌طادی: دشمن‌شناسی بحث بسیار مهمی است

برپایه این گزارش، در ادامه این نشست یکی از حضار از «پرویز شیخ طادی» در مورد اینکه در فیلم شما بارقه‌های امید کمتر است سوال کرد که وی در پاسخ، بیان داشت: به هر حال باید به حوزه عملی وارد شد و شرایط را سنجید چرا که بحث دشمن‌شناسی از ابعاد سیاسی، نظامی، اجتماعی و… برخوردار است اما در مجموع بحث مهمی است.
وی ادامه داد: اینکه آن‌ها از کجا تغذیه می‌شوند و چه داستان و ماجرایی دارند؟ اینکه این‌ها از طفولیت روی مغز‌ها کار می‌کنند و این کار تا سنین پایان نوجوانی همچنان ادامه دارد.
شیخ‌طادی در ادامه افزود: هر کدام برای آموزه‌های خود دلیل و مدرک می‌آورند اما نکته مهم در این زمینه شناخت اندیشه است. من بعد از کمی مطالعه درمورد این‌ها مریض شدم.
وی ادامه داد: اگر دشمن را نشناسیم نوع و جنس حرکت بعدی آن‌ها را نمی‌توانیم درک کنیم.

جعفرپور: با کمک «شیخ‌طادی» سختی‌ها، آسان شد

به گزارش فارس، در ادامه «محسن دریالعل» از «محمد جواد جعفرپور» در مورد سختی کار سوال کرد که وی در پاسخ، اظهار داشت: خوب کار یک سختی‌هایی داشت اما با کمک‌های «پرویز شیخ طادی» کار را آسان کردیم.

شیخ‌طادی: «جعفرپور» در «شکارچی‌شنبه» و «سینه‌سرخ» متفاوت ظاهر شد

همچنین «پرویز شیخ‌طادی» در مورد بازی این کودک توضیح داد: در مجموع در این نوع فیلم‌ها انتخاب بازیگر کودک از اهمیت بالایی برخوردار است. طبیعی است که این موضوع چون کودک از این حوزه خیلی شناخت ندارد با حس جلو بیاید و «محمد جواد جعفرپور» هم از آنجایی که از تربیت خوب خانواده برخوردار بوده با تمرین کار خود را آغار کرد و در «سینه سرخ» هم مثل همین فیلم بازی باورپذیری داشت.

شیخ‌طادی: «شکارچی شنبه» پرده‌برداری کوچکی برای شناخت است

این کارگردان در ادامه توضیح داد: راجع به موضعات اینچنینی باید فیلم زیاد ساخته شود چرا که تناقضات زیادی در این زمینه وجود دارد.
راجع به هر فرقه می‌توان یک فیلم ساخت و با اندکی مطالعه می‌توان به این موضوع دست پیدا کرد که کار در این زمینه دشوار است اما آن‌ها حوزه رسانه‌ای را خوب به دست گرفته‌اند. اما در زمینه تاکتیک نیز ضعف‌ها و نواقصی دارند.
این کارگردان در ادامه افزود: یکی از تاکتیک‌های دشمن پیدا کردن نقاط ضعف‌ها است اما یک چیزی دارد متولد می‌شود و همچنان ادامه دارد اما این فیلم با بضاعت خود یک پرده‌برداری کوچک برای شناخت است. ما نباید در این زمینه بازی بخوریم. سند همه این‌ها موجود است آنان یک اثر نمایشی ندارند اما در زمینه موسیقی، شعر و… مدام در حال پیشرفت هستند.
شیخ‌طادی ادامه داد: آنان شیطان را به عنوان یک ابزار می‌شناسند و با آن رفیق هم می‌شوند اما در این زمینه ما عقب هستیم و به نظر من در هر شاخه می‌شود، چند فیلم ساخت.

شیخ‌طادی: برای اکران «شکارچی شنبه» خیلی اذیت شدیم

در ادامه یکی از حضار از اکران دیرهنگام فیلم سوال کرد که وی در پاسخ، گفت: فیلم ما چراق خاموش جلو رفت چون مزاحمت از خارج و داخل وجود داشت اما در جشنواره فیلم فجر در یک بخش جداگانه اکران شد و آنجا هم ما مورد آزار قرار گرفتیم و مدام پیغام می‌آمد و در یک مقطعی کار بایکوت شد و «علی نصیریان» که بازی فوق العاده‌ای داشت حتی در جشنواره کاندیدای دریافت سیمرغ نیز نشد.
این کارگردان در ادامه افزود: در مورد اکران هم خیلی اذیت شدیم. قرار بود اکران در گروه خاص شود اما من ممانعت کردم و موسسه «جبرئیل» اکران فیلم را را برعهده گرفت و بعد از ۲ سال مسئولین در عمل انجام شده قرار گرفتند و در ‌‌نهایت فیلم اکران شد.

شیخ‌طادی: «شکارچی شنبه» مخاطب جهانی را هدف خود قرار داده است

شیخ‌طادی در ادامه توضیح داد: اعتقاد دارم این فیلم برای افراد فرهیخته جامعه، اساتید، دانشجویان و فرهیختگام مفید است. کل افراد جامعه خوراک خاص خود را می‌خواهند و من هم به سهم خود موشکم را هوا کردم.
در ادامه این نشست یکی از حضار از شیخ طادی در مورد اینکه در ساخت این فیلم از احساسات خود هم استفاده کردید سوال کرد که وی در پاسخ، توضیح داد: چند بار تکرار کردم. سند همه وقایع موجود است و من ذره‌ای از احساساتم را وارد فیلم نکردم و معتقد به نامردی نیستم. «شکارچی شنبه» مخاطب جهانی را هدف قرار داده است.
وی ادامه داد: فیلم نمی‌سازیم و مجبور هستیم اطلاعات هم بدهیم اما طعم عوض شده است باید مردانه جنگید اما خوب هم جنگید.

شیخ‌طادی: دوست دارم «شکارچی شنبه ۲» را بسازم اما کسی حمایت نمی‌کند

به گزارش فارس، در ادامه یکی از حضار از «پرویز شیخ‌طادی» درمورد تمایل برای ساخت نسخه دوم فیلم سوال کرد که وی در پاسخ، بیان داشت: دوست دارم دومی را هم بسازم اما کسی حمایت نمی‌کند.

اهدای تندیس شایستگی و شجاعت به «شیخ‌طادی» و «جعفرپور»

بنابراین گزارش، در پایان این نشست تندیس شایستگی و شجاعت به «پرویز شیخ‌طادی» و «محمد جواد جعفرپور» از طرف اساتید دانشگاه امام صادق (ع) تقدیم شد. قرار بود از «علی نصیریان» هم تقدیر شود اما وی مشغول بازی در تئا‌تر در فرهنگسرای نیاوران بود و تندیس این بازیگر ارزنده سینما هم به «پرویز شیخ‌طادی» اهدا شد.
این نشست راس ساعت ۲۳ به اتمام رسید.

 1. محمود
  4 نوامبر 2011

  دلم سخت برای آقای شیخ طادی می سوزد…
  و متأسفم از وزیر ارشاد و همه ی کسانی که در این حمایت کوتاهی کردند…

 2. مسعود
  21 سپتامبر 2012

  خدا شما و امثال شما را حفظ کند که برای اسلام فیلم میسازید تا آمریکا از دست شما عصبانی شود
  شهید بهشتی:آمریکا از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: