جمعه 04 نوامبر 11 | 08:34

طنین فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل در سواحل سوریه

بیش از نیم میلیون نفر از شهروندان شهر ساحلی طرطوس زیر بارش شدید باران در حمایت از اصلاحات بشار اسد راهپیمایی کرده و فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سردادند.


در پی راهپیمایی های میلیونی و باشکوه مردم سوریه در شهرهای دمشق، رقه، حسکه، دیرالزور و سویدا ، امروز بیش از نیم میلیون از مردم در شهر ساحلی طرطوس به رغم بارش شدید باران، در حمایت از بشار اسد راهپیمایی کردند.

مردم شهر طرطوس که اکثریت اهل تسنن هستند، از ساعات اولیه صبح امروز با تجمع گسترده در یک خیابان ساحلی، مخالفت خود را با هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی سوریه اعلام کردند.

سخنرانان این مراسم تأکید کردند که از اصلاحات بشار اسد و گفتگوهای ملی بین گروههای مختلف حمایت می کنند.

از نکات جالب در این مراسم، شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بود که بصورت رسمی از پشت تریبون سخنرانی سرداده شد و مردم شهر ساحلی طرطوس یکصدا با صداهای بلند، شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل را سر دادند.

در این راپیمایی باشکوه پرچم های ایران، روسیه، چین، حزب الله و سوریه در دست شرکت کنندگان بود و به منظور تشکر از دوستان سوریه آن را حمل می کردند.

در این راهپیمایی تمامی شهروندان طرطوسی اعم از زنان و مردان، جوانان و دانشجویان، شخصیت های سیاسی و تشکل های صنفی مختلف سوری حضور داشتند.

مدت ها است که در سوریه شعار مرگ برآمریکا و مرگ بر اسرائیل از تریبون رسمی شنیده نشده بود و این اولین بار است که در یک راهپیمایی باشکوه این فریاد طنین انداز شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: