جمعه 04 نوامبر 11 | 10:46

تنظیم کیفرخواست نقض حقوق بشر علیه آمریکا توسط قوه قضائیه‌

معاون اول قوه قضائیه از تنظیم کیفرخواست و ادعانامه موارد نقض حقوق بشر و جنایات توسط آمریکا به نیابت از ملت ایران در قوه قضائیه خبر داد.‌


حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی اظهار داشت: اکنون چند نفر در قوه قضائیه موظف شده‌اند که کیفرخواست و ادعانامه را علیه آمریکا تنظیم کنند.

وی افزود: در این کیفرخواست تمام جنایات و نقض حقوق بشر که توسط آمریکا صورت گرفته تا دستگاه قضایی به نیابت از ملت ایران آن را پیگیری کنند.

معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: در این ادعانامه تمام موارد نقض حقوق بشر با ذکر موارد مشخص و در آن گنجانده شده است.

وی تصریح کرد: این ادعانامه از سوی دستگاه قضایی به نمایندگی از ملت ایران اسلامی با جدیت دنبال خواهد شد.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه اتهامات اخیر به نظام جمهوری اسلامی از سوی آمریکا یک اتهام واهی است، اظهار داشت: آمریکا امروز از جمهوری اسلامی به شدت آسیب دیده است و لذا برای ترمیم این آسیب‌دیدگی به نحوی می‌خواهد تا بر جنبش‌های وال‌استریت و جنبش کشورهای منطقه سرپوش بگذارد.
وی ادامه داد: بر همین اساس اتهامات واهی را علیه نظام جمهوری اسلامی وارد کرده و خود سردمداران و رسانه‌های این دولت نیز به خوبی واقفند که این اتهامات بی‌اساس و دروغ است.

حجت‌الاسلام رئیسی همچنین در مورد انتخابات زودهنگام مجلس نهم و تدابیر دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان اظهار داشت: باید تمام متقاضیان شرکت در انتخابات آتی مجلس، به مقررات انتخابات احترام بگذارند.

وی با بیان اینکه در انتخابات همواره باید سه نکته محور قرار بگیرد، اخلاق انتخاباتی و منشور اخلاقی انتخابات و همچنین قانون انتخابات را از جمله این نکات برشمرد.
معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: قانون، قانون مداری و اخلاق انتخاباتی نقش بسیار مهمی در یک انتخابات سالم داشته از این رو باید همه پایبند به قانون باشند.

حجت‌الاسلام رئیسی برای شرکت در نشست شورای اداری، قضات و افتتاح چند طرح به خراسان شمالی سفر کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: