شنبه 05 نوامبر 11 | 15:20

توطئه آل‌سعود و آل‌خلیفه علیه انقلاب مصر

ائتلاف یاران انقلاب 14 فوریه بحرین، توطئه آل سعود و آل خلیفه علیه انقلاب مردم مصر را محکوم کرد.


ائتلاف یاران انقلاب 14 فوریه در بیانیه ای با اشاره به تعیین “عمر سلیمان” رییس دستگاه اطلاعاتی و معاون حسنی مبارک دیکتاتور سرنگون شده مصر بعنوان مشاور امنیتی ولیعهد سعودی نایف بن عبدالعزیز، تاکید کرد: درحالیکه ملت بزرگ مصر همچنان برای مقابله با سلطه استکبار جهانی و رژیم های واپسگرای عربی مبارزه می کند، شاهد اقدامات حکام سعودی و رژیم آل خلیفه برای ضربه زدن به انقلابهای عربی و بیداری اسلامی هستیم.

در این بیانیه آمده است: پس از انتصاب نایف بن عبدالعزیز بعنوان ولیعهد سعودی، این شاهزاده ناگهان هواپیمایی اختصاصی را از ریاض به فرودگاه قاهره فرستاد، تا عمرسلیمان رییس سابق دستگاه اطلاعاتی رژیم سرنگون شده مبارک را به بهانه سفر حج به عربستان منتقل کند. بدین صورت عمرسلیمان مشاور امنیتی امور خارجی ولیعهد سعودی شد؛ کسی که همه او را به اداره فعالیتها ضد انقلابهای عربی بویژه در مصر و بحرین می شناسند.

ائتلاف انقلاب 14 فوریه بحرین خاطرنشان کرد: بسیاری از ناظران سیاسی این سئوال را مطرح کرده اند که چرا شورای نظامی مصر اجازه داد عمر سلیمان خاک این کشور را ترک کند، درحالیکه وی به اتهام جنایت ضد ملت و شکنجه مخالفان تحت تعقیب است. عمر سلیمان رییس دستگاه اطلاعاتی مبارک و از چهره های فاسد رژیم سرنگون شده در مصر است.

حمایت مالی آل سعود از سلفی ها

ائتلاف انقلاب 14 فوریه در ادامه تاکید کرد: رژیم عربستان سعودی از سلفی ها در مصر حمایت مالی می کند تا آنها تحت امر آل سعود عملیات ضد انقلاب 25 ژانویه را هدایت کنند.

این ائتلاف در ادامه توطئه سعودی ها و رژیم آل خلیفه ضد انقلاب ملت مصر را محکوم کرده و مردم این کشور را به تظاهراتی میلیونی برای اعلام اعتراض خود به سفر “فرعون بحرین” به مصر فرا خواند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: