شنبه 05 نوامبر 11 | 15:01

قالیباف: موضوع قطع درختان باغ قلهک سیاسی نیست

شهردار تهران تاکید کرد موضوع قطع درختان قلهک سیاسی نیست. سفارت انگلیس جرمی در این زمینه مرتکب شده‌اند و قوه قضاییه به سرعت به این موضوع رسیدگی می‌کند.


محمد باقر قالیباف امروز در مراسم افتتاح ایستگاه مترو استاد معین گفت: همیشه از مردمی که در کنار پروژه‌های عمرانی زندگی می‌کنند عذرخواهی می‌کنم.

تند و کند کار کنیم عده‌ای معذب هستند

وی با بیان اینکه در تهران اگر کند و تند کار کنیم عده‌ای از دست ما معذب هستند، گفت: در زندگی شهر نشینی برخی باید رنج‌ها و مشقت‌هایی را تحمل کنند تا دیگران راحت‌تر زندگی کنند.

وی با تأکید بر این موضوع که به وعده‌هایی که به مردم داده‌ایم تحقق می‌بخشیم، گفت: در مراسم افتتاحیه‌ ایستگاه‌ها شرکت می‌کنم به دلیل تعهدی است که به مردم برای توسعه این خطوط داده‌ایم.

مشکلات زیادی در حوزه تامین اعتبارات مترو وجود دارد

شهردار تهران به مشکلاتی که در زمینه توسعه مترو وجود دارد اشاره کرد و گفت: مشکلات زیادی در حوزه تأمین منابع مترو وجود دارد.

هر ماه یک ایستگاه افتتاح می‌شود/ احداث سالانه ۱۵ کیلومتر مترو

قالیباف با تأکید بر این موضوع که در هر ماه یک ایستگاه جدید در تهران افتتاح می‌کنیم گفت: سالانه باید بیش از 15 کیلومتر مترو در تهران ساخته شود.

وی با بیان اینکه به مردم در سال 90 قول داده‌ایم در حوزه BRT و واگن‌ها اقدامات چشمگیری انجام می‌دهیم، گفت: در تلاشیم با تمام مشکلات موضوع را حل و فصل کرده و به وعده‌‌ای که به مردم داده‌ایم عمل کنیم.

طی کردن روزهای سخت در شهرداری/ هنوز از یارانه بلیت مترو خبری نیست

قالیباف با تأکید بر این موضوع که روزهای سختی را در شهرداری تهران سپری می‌کنیم گفت: 8 ماه از سال می‌گذرد و هنوز هیچ خبری از یارانه بلیت مترو نیست.

شهردار تهران اضافه کرد: تلاش می‌کنیم مشکلات را برطرف کنیم اما برخی از مشکلات به گونه‌ای لاینحل باقی مانده که گفتن آن هم خیلی خوب و جالب نیست.

وی به ساخت تونل توحید اشاره کرد و گفت: حرف‌ها و فضاسازی‌های غیر منصفانه‌ای در خصوص این پروژه بود اما امروز همین پروژه بار ترافیکی را در این محدوده برطرف کرده است.

افتتاح بخش جنوب بزرگراه یادگار امام به سمت جنوب تا پایان سال

وی به ساخت بزرگرراه یادگار امام اشاره کرد و گفت: در تلاشیم تا پایان سال قسمتی از بزرگراه یادگار به سمت جنوب را آماده بهره‌برداری کنیم.

قالیباف همچنین به ساخت پروژه صدر نیایش اشاره کرد و گفت: در بازه زمانی محدودی پروژه‌ها را انجام می‌دهیم، البته این بدین معنا نیست که کار شاخی انجام می‌دهیم باید پروژه‌ها ظرف مدت کوتاهی آماده بهره‌برداری شود و مردم نیز این موضوع را از مدیریت شهری مطالبه کنند.

وی با تأکید بر این موضوع که در تلاشیم تا ایستگاه‌ها را با تمام تجهیزات افتتاح کنیم گفت: اما هر پله برقی در هر ایستگاه طراحی خاصی دارد و این طراحی ما را با مشکل روبرو می‌کند.

منطقی نیست ایستگاه آماده افتتاح را معطل نبود پله برقی کنیم

شهردار تهران اضافه کرد: باید پله برقی‌ها را سفارش دهیم و بعد آنها نصب شود و برای همین موضوع باید یک پروسه‌ای را طی کنیم و منطقی نیست تا آن زمان ایستگاهی را که آماده بهره‌برداری متوقف نگهداریم.

قالیباف تصریح کرد: پیشاپیش از اینکه پله برقی این ایستگاه حاضر نیست عذرخواهی می‌کنم.

موضوع قطع درختان باغ قلهک سیاسی نیست/ سفارت انگلیس مرتکب جرم شده است

شهردار تهران همچنین در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص قطع بیش از 310 اصله درخت کهنسال در باغ قلهک گفت: شهرداری وظیفه دارد از شهر حفاظت کند.

وی ادامه داد: توسعه فضای سبز در تهران در دستور کار است و به سرعت این کار را انجام می‌دهیم.

قالیباف تأکید کرد: براساس رصد‌های انجام شده متأسفانه مشاهده کردیم در باغ قلهک که در دست سفارت انگلیس است( که بخشی از آن مسکونی و بخشی اداری است) تعدادی از درختان خشک، قطع و سوزانده شده است.

خشک شدن نامتعارف تعدادی از درختان

قالیباف تأکید کرد: تعدادی از درختان در این باغ به صورت غیر متعارف خشک شده و به آتش کشیده شده است.

شهردار تهران با تأکید بر این موضوع که این کار به صورت غیرقانونی انجام شده است گفت: به طور جد موضوع را پیگیری می‌کنیم.

شهردار تهران با تأکید بر این موضوع که گزارش‌های مستندی در این زمینه انجام شده است گفت: در این زمینه کرده‌ایم و قوه قضائیه حتما با این موضوع برخورد قاطع و صریحی خواهد داشت.

قالیباف اضافه کرد: این موضوع سیاسی نیست جرمی رخ داده و باید این موضوع را قوه قضائیه پیگیری کند.

قالیباف در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه باغ قلهک را پس می‌گیریم گفت: مسئول این کار من نیستم وزارت خارجه و مسئولان ذیربط باید این موضوع را پیگیری کنند.

قالیباف اضافه کرد: براساس قانون در هر جایی که درختی قطع شود می‌توان آن نقطه را در اختیار شهرداری گذاشته تا تبدیل به یک مکانی عمومی شود یا آنها را مکلف کنند در آن محدوده 10 برابر درختان کنده شده درخت کاشته و جریمه نقدی می‌شوند برابر نظر قاضی حکم صادر می‌شود.

فکر می‌کنم قوه قضائیه می‌تواند در این زمینه سریع حکم دهد

وی در پاسخ به این پرسش که پروسه رسیدگی در قوه قضائیه طولانی است گفت: فکر می‌کنم که قوه قضائیه می‌تواند در این زمینه سریع حکم دهد.

قالیباف تأکید کرد: موضوع قطع درختان سیاسی نیست و کار خلاف قانون است و جرمی آنها مرتکب شده‌اند.

وی در بخش دیگر سخنانش در خصوص نصب آنتن‌های اپراتور سوم گفت: نصب آنتن‌ها بر اساس قانون و تصویب شورای شهر انجام می‌‌شود.

شهردار تهران اضافه کرد: هر کس قانون را رعایت کند ما سرویس دهی لازم را به او خواهیم داشت ولی این بدان معنا نیست که هر کس هر کجا که دوست دارد و بدون توجه به قوانین روی ساختمان ها دکل نصب کند.

وی تاکید کرد: متاسفانه بعضی از اپراتورها دنبال منافع شخصی خودشان هستند و می خواهند درآمد زیادی کسب کنند و این گونه رفتار می کنند.

برای تامین هزینه‌های مترو از سایر بودجه‌ها کم می‌کنیم

قالیباف همچنین در خصوص یارانه بلیت مترو گفت: 8 ماه از سال می‌گذرد و هنوز بودجه‌ای در این زمینه تأمین نشده است.

وی گفت: دولت هزینه خود را پرداخت نکرده و ما مجبوریم از بودجه فضای سبز، عمرانی و دیگر کارها بکاهیم تا کارهای روزانه مترو را انجام دهیم.

شهردار تهران با تأکید بر این موضوع که شهرداری توان زیادی ندارد گفت: متعجبم با وجود تصویب قانون برای پرداخت اعتبارات این اقدام انجام نشده است.

در بارندگی شدید جوی‌ها کشش ندارد/ کوتاهی از ما نیست

وی همچنین در بخش دیگر سخنانش به بارندگی‌های اخیر تهران اشاره کرد و گفت: زمانیکه بارندگی شدید و حجم آب زیاد باشد معابر، جوی‌ها، کانال‌ها و تونل‌ها امکان انتقال آب را ندارند.

وی ادامه داد: کوتاهی از همکاران من نیست میزان آب زیاد بوده است.

شهردار تهران اضافه کرد: اگر باران در حد کشش نهرها باشد مشکلی ایجاد نمی‌شود.

زیرساخت‌ها در تهران دچار مشکل است

وی به تأسیسات شهری اشاره کرد و گفت: زیر ساخت‌های منطقی در شهر تهران وجود ندارد و در این زمینه با مشکل روبرو هستیم.

قالیباف اضافه کرد: در کلانشهر تهران در موضوع زیر ساخت‌ها دچار آسیب هستیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.