دوشنبه 07 نوامبر 11 | 21:57

فلج شدن اقتصاد‎اسرائيل، با آغاز اعتصاب ‎سراسری

مهم‌ترين اتحاديه کارگري در سرزمين‎هاي اشغالي در اعتراض به وضعيت کارگران استخدامي در چارچوب قراردادهاي پيمان‌کاري، اعتصاب گسترده‎اي را برگزار کرده است.


فدراسيون کار هيستادروت اعتصاب سراسري مذکور را در روز دوشنبه (7 نوامبر، 16 آبان) راس ساعت 6 صبح به وقت محلي (4 بامداد به وقت گرينويچ) سازمان‎دهي کرده است.

بر اساس پيش بيني‎هاي به عمل آمده، گفته شده است که اين اعتصاب سراسري فرودگاه‌ها، بنادر، بانک‌ها و بازار بورس رژيم اسرائيل را تعطيل خواهد کرد.

بر اساس اخباري که در رابطه با برگزاري اعتصاب سراسري در سرزمين‎هاي اشغالي منتشر شده‎اند، فرودگاه بين‌المللي بن گوريون نيز راس ساعت 8 صبح به وقت محلي تعطيل خواهد شد.

بر اساس اين گزارش، فدراسيون مذكور از مقامات خواسته است تا 250 هزار كارگر قراردادي را كه در مقايسه با كارمندان بخش هاي رسمي، از شرايط نامناسب كاري برخوردارند، استخدام كنند.

اوفر عيني، رئيس فدراسيون کار هيستادروت روز يک‌شنبه (6 نوامبر، 15 آبان) گفته بود که اين اعتصاب، “نامحدود خواهد بود و فقط حکم دادگاه مي‌تواند مانع برگزاري آن شود.”

در همين حال، بنيامين نتانياهو، نخست وزير رژيم اسرائيل با ادعاي امکان‌پذير بودن يافتن راه‌حلي مسئولانه و عادلانه براي موضوع کارگران موقت، از هيستادروت خواست که اين اعتصاب را لغو کند.

گفته مي شود كه اين اعتصاب ضربه سنگيني را به بخش حمل و نقل عمومي در سرزمين هاي اشغالي وارد خواهد كرد.

همچنين پيش بيني شده است كه اعتصاب مذكور، روزانه صدها ميليون شكل (واحد پول اسرائيل) به اقتصاد رژيم اسرائيل خسارت وارد خواهد كرد.

اين اعتصاب سراسري، هم‎زمان با برگزاري چندين تظاهرات از سوي ساکنان سرزمين‎هاي اشغالي طي ماه‌هاي گذشته صورت مي‌گيرد، تظاهرات‌هايي که در اعتراض به افزايش هزينه زندگي، بي‌عدالتي، نابرابري اجتماعي و فساد رسمي برگزار شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: