پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
سه شنبه ۱۷ آبان ۹۰ | ۱۸:۵۸
دخالت نیروهای خارجی در سوریه :

کشف ۱۸۰ سکوی موشک با برد کم در حمص توسط ارتش سوریه

یک شبکه تلویزیونی سوریه اعلام کرد که مقامات این کشور موفق شدند 180 سکوی شلیک موشک با برد کم را در حمص شناسایی و ضبط کنند.


پس از آنکه وزارت کشور سوریه با اعلام مهلت یک هفته‌ای به افراد مسلح از آنان خواست تا با تحویل سلاح، مشمول عفو عمومی بشوند ولـی ویکتوریا نولاند سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با حمایت از افراد تروریست‌، از آنان خواست تا سلاح خود را زمین نگذارند، امروز منابع خبری از کشف موارد خطرناک‌تری از تسلیحات افراد مسلح در این کشور خبر دادند.

تلویزیون خبری «الدنیا» سوریه، اعلام کرد که مقامات مسئول امروز موفق شدند که یکی از خطرناک‌ترین گروهک‌های تروریستی مسلح در حمص را متلاشی کنند.

الدنیا با بیان این که برخی اعضای این گروهک نیز بازداشت شدند، تاکید کرد که در محله «بابا عمرو» شهر حمص، 180 سکوی شلیک موشک با برد کم کشف و ضبط شد.

این تلویزیون همچنین اعلام کرد که مقامات این کشور موفق شدند بیمارستانی میدانی کشف کنند که تجهزات پیشرفته‌ای دارد و در آن سلاح و بسته‌های انفجاری نیز به دست آمده است.

ولید الملعم امروز با ارسال نامه‌ای به وزرای خارجه چندین کشور مانند روسیه و چین و برزیل و سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای مانند سازمان ملل و شورای امنیت و اتحادیه عرب به آنان تاکید کرد که سوریه برای تامین امنیت سوریه خواستار تحویل سلاح افراد مسلح مقابل عفو عمومی شده است، اما ویکتوریا نولاند سخنگوی وزارت خارجه آمریکا رسما در امور سوریه دخالت کرد و از افراد مسلح خواست خود و سلاح خود را تحویل ندهند.

وزیر خارجه سوریه اعلام کرد که این اقدام آمریکا دست داشتن صریح این کشور در اقدامات تروریستی در سوریه است.

سوریه از ماه مارس گذشته با پدیده گروهک‌های مسلح روبه‌روست که با فعال شدن بخصوص در شهرهای مرزی امنیت و ثبات سوریه را بر هم زده‌اند و از طرف کشورهای غربی و برخی کشورهای منطقه حمایت می‌شوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: