یکشنبه 05 جولای 09 | 04:30

مسئولان پول‌هاي ايران را از بانك‌هاي انگليس خارج كنند

استاد دانشگاه خواجه نصرالدين طوسي با اشاره به دخالت‌هاي انگلستان در اغتشاشات اخير و 30 ساله گذشته در امور داخلي كشور گفت: مسئولان بايد در راستاي كاهش روابط با انگليس پول‌هاي موجود را از بانك‌هاي اين كشور خارج كنند.


دکتر محمدصادق کوشکی

دکتر محمدصادق کوشکی

محمد صادق كوشكی استاد دانشگاه خواجه نصرالدین طوسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به عملكرد مداخله‌جویانه دولت بریتانیا در امور داخلی كشورمان اظهار داشت: دولت انگلستان نه تنها در اغتشاشات اخیر بلكه در 30 گذشته انقلاب در امور داخلی كشورمان دخالت كرده است كه بر همین اساس جا دارد كه وزارت خارجه ارتباط خود را با این كشور به حداقل ممكن برساند.

وی با بیان اینكه قطع ارتباط با دولت انگلستان راهكار مناسبی نمی‌تواند برای دستگاه دیپلماسی ایران باشد، افزود: متاسفانه برقراری رابطه اقتصادی یك طرفه در زمینه‌های مختلف و برخی وابستگی‌های اقتصادی به دولت انگلستان قطع ارتباط را به صورت یكطرفه به ضرر انقلاب اسلامی خواهد كرد.
كوشكی با اشاره تسخیر سفارت آمریكا توسط دانشجویان پیرو خط امام خاطرنشان كرد: در سال 58 به دلیل عدم ابزار های لازم برای فشار به آمریكا دانشجویان پیرو خط امام مجبور شدند لانه جاسوسی آمریكا را در ایران كه به نام سفارت این كشور بود تسخیر كنند، اما در خصوص انگلیس چنین وضعیتی مناسب نیست چون ابزار های فشار به این كشور در دستان دیپلمات های دستگاه خارجی كشور مهیاست.

استاد دانشگاه خواجه نصرالدین طوسی با انتقاد از وزارت نفت مبنی بر قرار دادن دفتر خرید نفت در لندن، یادآور شد: وزارت نفت باید در راستای كاهش روابط با دولت بریتانیا دفتر خرید نفت را از انگلستان به كشور دیگری منتقل كند.
وی با بیان اینكه باید دولت ایران باید سریعا پول‌های موجود كشور را از بانك‌های انگلستان خارج كند، ابراز داشت: متاسفانه در هفته اول اغتشاشات تهران، دولت بریتانیا از ثروت كشور ایران به عنوان اهرم فشاری برای خود جمهوری اسلامی استفاده كرد و یك میلیارد و ششصد میلیون دلار از پول ایران را در بانك‌های خود بلوكه كرد كه باید از مسئولین در این خصوص پاسخگو باشند.

كوشكی ادامه داد: در شرایط كنونی قطع ارتباط به دلیل برخی وابستگی‌ها اقتصادی به دولت انگلستان مشكلاتی را پدید می آورد و باید این وابستگی‌ها كاهش پیدا كند.
استاد دانشگاه خواجه نصرالدین طوسی با بیان اینكه قطع ارتباط با انگلیس در آینده به رفتار این كشور در آینده مربوط می‌شود، تصریح كرد: باید با كاهش روابط و رساندن آن به حداقل ممكن زمینه‌های قطع ارتباطی كه منجر به ضرر ایران شود، را از بین برد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.