پنج‌شنبه 10 نوامبر 11 | 08:17

بازیگوشی غرب علیه ایران سر شکستنک دارد/ پول حاج قاسم حلال اتحادیه اروپا!

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت ایران پای مسئله هسته ای، سپاه پاسداران و ولایت فقیه ایستاده است، افزود: شیطنت های آمریکا، رژیم صهیونیستی و غرب بر علیه ایران بازیگوشانه است اما معتقدیم گاهی این بازیگوشی ها سرشکستنک دارد و بی پاسخ نخواهد ماند.


علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی شامگاه امروز در یادواره 183 شهید شهرستان مهدیشهر استان سمنان با اشاره به اینکه مسئله انرژی هسته ای در ملت ایران استواری به وجود آورده است گفت: دشمنان هنگامی که مشاهده کردند اگر ملت ایران دارای فناوری هسته ای شود جایگاهش عوض می شود و نمی توانند با زبان زور و تهدید با ایران صحبت کنند شروع به تهدید این ملت بزرگ کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه موضوع هسته ای ایران مستقیما و مستمرا توسط رهبر معظم انقلاب در همه دولت ها دنبال شده است گفت: مسئله هسته ای غیر از فناوری های دیگر است و دارای تکنولوژی است که تراز ملت ایران را بالا می برد.

گزارش آمانو مرده منتشر شد

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش به گزارش اخیر آمانو بر علیه برنامه هسته ای ایران اشاره و با بیان اینکه این گزارش مرده منتشر شده است گفت: گزارش اخیر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی دارای نکات بسیار جالبی است که اگر رسانه ها آن را واکاوی کنند مشخص می شود چرا این گزارش مرده منتشر شده است.

لاریجانی ادامه داد: در گزارش های قبلی آژانس شاهد بودیم که گاهی ظاهر آن توسط غربی ها بزک می شد و بدنبال این بودند که نیتشان مشخص نشود اما در گزارش اخیر آژانس شاهد بودیم که آنها بچگانه و با عجله رفتار کردند.

وی تاکید کرد: هفته گذشت اوباما رئیس جمهور آمریکا و سارکوزی رئیس جمهور فرانسه قبل از انتشار رسمی گزارش آژانس اعلام کردند که گزارش آمانو مهم خواهد بود و باید با ایران برخورد شود اما سئوال ما این است که شما از کجا از محتوای این گزارش خبر داشتید؟

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: معتقدم اوباما در این موضوع سادگی به خرج داد و تبانی غربی ها بر علیه برنامه هسته ای ایران را آشکار کرد.

لاریجانی با بیان اینکه در فاصله دو گزارش حادثه مهم این بود که معاون آژانس انرژی اتمی و برخی مسئولان آن از تاسیسات هسته ای ایران در کاشان و فردو دیدن کردند و حتی در گزارش فعلی هم آمده است که ما از این تاسیسات دیدن کرده ایم ولی سخن ما این است که اگر تاسیسات را دیده اید باید گزارش معتدل تری از سوی مدیرکل آژانس ارائه می شد.

البرادعی در مقایسه با آمانو انصاف بیشتری داشت

وی با تاکید بر اینکه محمد البرادعی مدیر کل پیشین آژانس نسبت به آمانو انصاف بیشتری داشت گفت: آمانو متوجه آداب موضوعات هسته ای نیست و برخلاف مدیران پیشین رفتار می کند و شاهدیم در گزارش فعلی هم شروع به داستانسرایی کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بند 43 گزارش اخیر آژانس در خصوص ابعاد نظامی برنامه هسته ای ایران گزارش داده شده است گفت: این قسمت از گزارش آژانس یادآور ادعاهای رژیم صهیونیستی بر علیه برنامه هسته ای کشورمان است.

لاریجانی ادامه داد: در سال 2003 مجموعه های اطلاعاتی آمریکا گزارش دادند که جمهوری اسلامی ایران برنامه هسته ای نظامی ندارد پس چه اتفاقی افتاده است که آمانو به پرونده های گذشته استناد می کند.

منبع گزارش جدید آژانس برای ادعا علیه ایران رژیم صهیونیستی است

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه در بخشی از این گزارش آمده است که یکی از کشورهای عضو آژانس انرژی اتمی در خصوص برنامه هسته ای ایران اطلاعات مهمی به آژانس داده است گفت: فردی به نام منوشه امیر که در مسائل سیاسی حرف های رژیم صهیونیستی را مطرح می کند دیشب به صورت مفصل این مسئله را تبیین کرد و گفت که همه گزارش های رژیم صهیونیستی به آمانو در گزارش اخیر آژانس آمده است.

وی با تاکید بر اینکه مگر اسرائیل عضو آژانس است که مدیرکل نگون بخت آژانس می گوید از یکی از کشورها اسناد گرفته ایم؟ گفت: باید متوجه باشیم غربی ها به دنبال دست و پا کردن مسئله ای جدید برای ایران هستند.

آمانو بداند ملت ایران به دلیل حیثیتی بودن موضوع انرژی هسته ای از آن دست بر نخواهد داشت

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غربی ها باید چند نکته را متوجه شوند گفت: مسئله هسته ای برای ملت ایران حیاتی است، آمانو و آژانس بین المللی انرژی هسته ای باید بدانند به دلیل حیثتی بودن انرژی هسته ای ملت ایران از این مسئله دست برنخواهد داشت.

لاریجانی ادامه داد: غربی ها تصور نکنند اگر حرف های گنده و گستاخانه بزنند و اخم کنند ملت ایران متزلزل می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع جنگ با ایران از سوی رژیم صهیونیستی و غربی ها مطرح شده است گفت: ملت ایران اهل مجاهدت است و اگر غربی ها می خواهند تتمه آبروی خود را از دست بدهند می توانند با ملت ایران ستیز کنند.

بازیگوشی های غرب علیه ایران سر شکستنک دارد

لاریجانی با بیان اینکه ملت ایران پای مسئله هسته ای ، سپاه پاسداران و ولایت فقیه ایستاده است، افزود: شیطنت های آمریکا، رژیم صهیونیستی و غرب بر علیه ایران بازیگوشانه است اما معتقدیم گاهی این بازیگوشی ها سرشکستنک دارد و بی پاسخ نخواهد ماند.

وی با تاکید بر اینکه گستاخی بر علیه ملت ایران با پاسخ روشن مواجه خواهد شد گفت: علت تهدیدات آمریکایی بر علیه کشورمان پایداری بر مواضع به حق است، لذا راه ما این است که در مسیر فعلی حرکت کنیم.

هیچ موضوعی در میان مسلمان به اندازه جهاد اهمیت ندارد

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سعادت و خیر یک ملت در این است که لباس رزم و جهاد بر تن کنند گفت: هیچ موضوعی در میان مسلمان به اندازه جهاد اهمیت ندارد چرا که افرادی که در کسوت جهاد بودند یا دلهایشان سرشار از عشق به این امر مقدس بوده هیچگاه لباس ذلت بر تن نکردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با نگاه به سنت های غرب در می یابیم که در گذشته مفهوم جهاد برای آنان کلیدی بود اما بعد از گذشت چند صد سال جهاد از زندگی آنها دور شد و آنها دچار از خود بیگانگی و غفلت شده و به مشکلات اخلاقی دچار شدند.

وی با تاکید بر اینکه پیش از وقوع انقلاب اسلامی ایران کشوری بود که مردم آن در مقابل سایر ملت ها سرشکسته بودند گفت: این موضوع به این دلیل است که ایران پیش از انقلاب تنها کشوری بود که به رژیم صهیونیستی کمک می کرد.

لاریجانی ادامه داد: اما امروز با گذشت 33 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، ملت ایران از حالت سرافکندگی بیرون آمده و همه شیطنت های غرب و شرق خنثی شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رهبران انقلاب های منطقه به انقلاب اسلامی و ملت ایران تعلق خاطر دارند گفت: در کنفرانس اخیر انتفاضه فلسطین با بسیاری از سران و انقلابیون کشورهای منطقه ملاقات کردیم و مشاهده کردیم که مردم تونس که به دلیل دیکتاتوری موجود در این کشور ارتباط درستی با ایران نداشتند هم اکنون فهم درستی از حرکت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری پیدا کردند.

عیار ادعاهای غرب در موضوع بحرین عیان شد

لاریجانی با تاکید بر اینکه انقلاب های منطقه نظم توهمی آمریکا و رژیم صهیونیستی را به هم زد افزود: غربی ها تلاش داشتند با فرصت طلبی بر موج انقلاب های منطقه سوار شوند اما عیار ادعاهایشان در موضوع بحرین روشن شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مگر مردم بحرین انسان نبودند که اوباما از حکومت دیکتاتوری در این کشور حمایت کرد و حتی به رفقایش توصیه کرد که با تانک بحرین را بگیرند. این مسئله نشان داد که آنها همواره معیارهای دوگانه دارند.

دشمنی غرب و آمریکا با آیت الله خامنه ای هیچ گاه به روشنی امروز نبوده است

وی با تاکید بر اینکه در گذشته کینه غربی ها نسبت به ولایت فقیه و آیت الله خامنه ای به روشنی امروز نبود، گفت: آمریکا ، رژیم صهیونیستی و غرب در 33 سال اخیر نسبت به آیت الله خامنه ای با عداوت و کینه برخورد داشتند اما می بینیم که امروز این برنامه منسجم تر شده و آنها با ساخت فیلم به تخریب رهبر معظم انقلاب روی آورده اند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: غربی ها برای پیاده کردن این برنامه خود به دنبال برخی روشنفکرنمایان ایرانی رفتند و نسبت به شخصیت آیت الله خامنه ای که ملت ایران با ایشان رابطه عاطفی دارد، سمپاشی هایی کردند. البته به هیچ وجه موفق نمی شوند چرا که ملت ایران هوشیار است و به خاطر رفتار ناصواب آمریکا و انگلیس سیلی محکمتری به گوش آنها خواهد زد.

بغض غربی ها از آیت الله خامنه ای به دلیل بیداری اسلامی در منطقه است

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بغض غربی ها به آیت الله خامنه ای به دلیل این است که رهبر معظم انقلاب از ابتدای وقوع انقلاب های اخیر در منطقه برخلاف برخی که با اعوجاج فکر می کردند انقلاب های منطقه کار آمریکا و غربی ها است از بیداری اسلامی سخن گفتند و در اولین روزهای انقلاب مصر تکلیف مبارک را مشخص کردند.

وی با تاکید بر اینکه راه ملت ایران از طریق تبعیت از ولایت فقیه و روحانیت می گذرد، اضافه کرد: غربی ها تلاش کردند با سناریوی مفتضحانه ایران را به ترور متهم کنند اما این اقدام به قدری بچگانه بود که در ابتدای کار عقیم ماند.

حاج قاسم پولی در خارج ندارد که اتحادیه اروپا آن را بلوکه کند

لاریجانی ادامه داد: اوباما در ابتدای این سناریو دستپاچه شد و عنوان کرد که این ترور کار سپاه قدس بوده و حتی اتحادیه اروپا عنوان کرد که باید اموال حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس را ضبط کرد در حالی که حاج قاسم هیچ پولی در خارج ندارد و اگر غربی ها خیال می کنند ایشان پولی در خارج دارد بروند و آن را ضبط کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی و نیروهای سپاه پاسداران ، افرادی مجاهد هستند که با هستی شان وارد جنگ تحمیلی شدند و با جان خود معامله کردند گفت: آمریکا در سناریوی اخیر فردی تریاکی را عامل ایران معرفی کردند در حالی که این سناریو بسیار مفتضحانه بود.

وی با بیان اینکه علت مخالفت غربی ها با سپاه پاسداران این است که این نیرو مردمی به شمار می رود افزود: سپاه در طول 33 سال اخیر با صلابت و اخلاص با همه معاندین برخورد کرده است.

علت تخریب سپاه برنامه های احتمالی غرب برای بحران های آینده است

لاریجانی ادامه داد: شاید هم غربی ها می خواهند بحران هایی را بوجود بیاورند و به همین دلیل می خواهند سپاه را از قبل تخریب کنند.

رئیس قوه مقننه با تاکید بر اینکه نقش سپاه پاسداران و نیروی قدس در مسائل مهم منطقه ای تاثیر گذار و برجسته بوده است گفت: به همین دلیل شلیک های سیاسی آنها همواره به سمت تخریب این نیروی عظیم بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: بیداری در ملت ایران قوی است و به هیچ وجه اجازه نخواهند داد آمریکا با سفله گری در ایران ماجراجویی کند.

هیچ موضوعی چون وحدت و توجه به مسائل اقتصادی مردم دشمنان را مایوس نمی کند

وی با بیان اینکه تورم و اشتغال دو موضوع مهم در شرایط فعلی کشور است گفت: معتقدم باید بخش های حاشیه ای و دعوا در ذیل مشکلات مردم قرار بگیرد چرا که هیچ موضوعی مهمتر از وحدت داشتن و توجه به مسائل ملت ایران از نظر اقتصادی دشمنان را مایوس نمی کند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه باید رونق اقتصادی و انگیزه برای سرمایه گذار در کشورمان وجود داشته باشد تا ظرفیت های متعدد احیا شود گفت: اگر ساختار اقتصادی درست کار می کرد به هیچ وجه تورم به میزان فعلی بالا نمی رفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین به انتخابات مجلس نهم اشاره کرد و افزود: باید نیروهای مومن، ولایتمدار و متخصص به مجلس راه پیدا کنند تا مجلسی کارآمد شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه سیاست ها و ساختارها از نظر اجرایی و نظارت به عهده مجلس است گفت: لذا این امر نیازمند افراد شجاع است که هر حرفی در راستای منافع ملی است بزنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: