پنج‌شنبه 10 نوامبر 11 | 14:02

تظاهرات هزاران دانشجوی انگليسی در لندن

در دور تازه اعتراضات به سياست‌هاي آموزشي دولت، دانش‌آموزان و دانشجويان انگليسي بار ديگر از خيابان مالت لندن به سوي مرکز اين شهر تظاهرات کرده‌اند.


انتظار مي‌رود ده‌ها هزار تن از دانش‌آموزان و دانشجويان انگليسي، چهارشنبه (18 آبان، 9 نوامبر) به اين تظاهرات که از سوي “ستاد ملي عليه شهريه‌ها و کاهش‌ها” با هدف دفاع از نظام آموزشي اين کشور در برابر طمع شرکت‌هاي بزرگ سازمان‌دهي شده است، بپيوندند.

تصاوير تلويزيوني گوياي آن است که جمعيت عظيمي از دانش‌آموزان و دانشجويان به سمت مرکز شهر لندن در اعتراض به کاهش بودجه بخش تحصيلات تکميلي اين کشور در حال راه‌پيمايي هستند. قرار است کارگران و کارکنان اصناف گوناگون لندن در مرکز اين شهر به اين تظاهرات گسترده بپيوندند.

تظاهرکنندگان در برابر کليساي سنت پل به تحصن حاميان جنبش “لندن را تصرف کنيد” خواهند پيوست.

پليس لندن روز سه‌شنبه اعلام کرد به نيروهاي خود اجازه مي­دهد براي پراکندن تظاهرکنندگان و جلوگيري از هرگونه تکرار ناآرامي‌هاي ماه اوت سال جاري در پايتخت انگليس، از گلوله‌هاي پلاستيکي و باتوم استفاده کنند.

همچنين به گزارش خبرنگار شبکه پرس تي‌وي، پليس لندن 4 هزار نيرو در خيابان‌هاي اين شهر مستقر کرده است.

پيش‌تر، هزاران تن از کارگران بخش صنايع ساختماني، تظاهراتي را در اعتراض به ميزان پرداخت‌ها در اين صنعت برگزار کردند؛ همچنين گزارشي از درگيري جزئي بين پليس و کارگران صورت گرفت، اما پليس اعلام کرد هيچ فردي را بازداشت نکرده است.

از سوي ديگر، برق‌کاران، لوله‌کش‌ها و مهندسان از سراسر انگليس در محل عمليات ساخت‌وساز ايستگاه زيرزميني بلکفريرز شهر لندن به تظاهرکنندگان ملحق شدند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: