شنبه 05 ژوئن 10 | 11:40

اسرائیل: باز حمله می‌کنیمکشتی ایرلندی: ما به راهمان ادامه می‌دهیم

در حالی که کشتی ایرلندی حامل کمکهای بشردوستانه برای مردم تحت محاصره نوار غزه به 30 مایلی بندر غزه رسیده بود، کشتی های جنگی و قایقهای توپدار ارتش رژیم صهیونیستی با محاصره این کشتی مانع ادامه حرکت آن به سمت این شهر شدند. خبرنگار الجزیره از قطع تماس با فعالان کشتی ایرلندی کمکهای بشردوستانه سخن گفته است، العربیه نیز از سلطه نظامیان صهیونیست بر این کشته خبر داده است.الجزیره لحظاتی پیش از محاصره کشتی ایرلندی (به نام راشل کوری) حامل کمکهای بشردوستانه برای مردم غزه توسط کشتی های جنگی رژیم صهیونیستی و تصمیم این رژیم برای انتقال اجباری این کشتی به بندر اسدود در سواحل مناطق اشغالی 1948 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در حالی که حدود یک هفته از جنایت هولناک صهیونیستهای غاصب در حمله وحشیانه به کشتی های حامل کمکهای بشردوستانه بین المللی برای مردم غزه و شهید و زخمی شدن دهها آزادیخواه، نیروی دریایی این رژیم متجاوز با محاصره یک کشتی ایرلندی، مانع نزدیک شدن آن به غزه شده است.

به گزارش خبرنگار شبکه الجزیره از غزه و بندر اسدود رژیم صهیونیستی، قایقها و کشتی های جنگی نیروی دریایی رژیم صهیونیستی، کشتی ایرلندی حامل کمکهای بشردوستانه برای مردم تحت محاصره غزه را در فاصله 35 مایلی این شهر در محاصره خود قرار داده اند و نیروی دریایی اسرائیل با محاصره این کشتی مانع ادامه حرکت آن به سوی غزه محاصره شده است.

به گزارش خبرنگار الجزیره، نیروی دریایی رژیم اسرائیل قصد دارد به زور این کشتی ایرلندی را به بندر اسدود در سواحل مناطق اشغالی 1948 منتقل کند که با مقاومت دست اندرکاران این کشتی روبرو شده است که احتمال ارتکاب جنایت دیگری از سوی صهیونیستهای غاصب با محاصره این کشتی و ایستادگی دست اندرکاران آن وجود دارد.

واکنش تحریک آمیز آمریکا

اما آمریکا که در جنایت هولناک حمله نظامیان صهیونیست به کشتی های کاروان آزادی، از محکوم کردن آن خودداری کرد که به نوعی نشان دهنده تایید این حمله خونین است، در توجیه جنایت احتمالی رژیم صهیونیستی به کشتی ایرلندی توصیه کرده است برای جلوگیری از وقوع هر گونه درگیری، مسیر خود را از غزه به سمت بندر اسدود اسرائیل تغییر دهد.

آمریکا در عین حال به سبب فشار روزافزون افکارعمومی جهان بر این کشور به سبب آنکه دست اشغالگران قدس را برای ارتکاب هر جنایتی باز گذاشته است، به تل آویو توصیه کرده است با کاستن از شدت محاصره غزه، زمینه ورود کمکهای بشردوستانه را تسهیل کند، مسئله ای که تا کنون با مخالفت صهیونیستها روبرو شده است.

مهاتیر محمد نخست وزیر سابق مالزی یکی از هماهنگ کنندگان ارسال این کشتی است که مانع تراشی رژیم صهیونیستی در برابر ارسال کمکهای بشردوستانه برای مردم بی دفاع و تحت محاصره غزه را محکوم کرده است.

خاطرنشان می شود که بالگردهای رژیم صهیونیستی در نخستین ساعات روز دوشنبه 10 خرداد با فرماندهی مستقیم فرمانده نیروی دریایی این رژیم به کاروان آزادی اعزامی به غزه حمله کردند و با به گلوله بستن فعالان صلح که اکثر آنها ترک بودند، در جنایتی هولناک 19 نفر را کشته و 60 نفر را زخمی کردند که این اقدام ددمنشانه موجی از خشم و نفرت از صهیونیستهای غاصب و حامیان غربی و همدستان عرب آنها در جهان به وجود آورد که همچنان ادامه دارد.

مقاومت کشتی ایرلندی در برابر جنگجویان صهیونیست: به غزه می رویم

رسانه ها لحظاتی پیش از قطع تماس با فعالان کشتی ایرلندی حامل کمکهای بشردوستانه برای مردم غزه و ایستادگی آنها در برابر اجبار نظامیان صهیونیست برای حرکت به سمت بندر اسدود در سواحل مناطق اشغالی 1948 خبر دادند.

خبرنگار الجزیره از قطع تماس با فعالان کشتی ایرلندی کمکهای بشردوستانه سخن گفته است، العربیه نیز از سلطه نظامیان صهیونیست بر این کشته خبر داده است.

اما آخرین خبرها حاکی از این است که دست اندرکاران کشتی ایرلندی حامل کمکهای بشردوستانه برای مردم غزه با وجود تهدیدهای آشکار نظامیان رژیم صهیونیستی، درخواست آنها برای حرکت به سمت بندر اسدود در سواحل مناطق اشغالی 1948 را رد کرده و بر حرکت به سمت غزه پافشاری می کنند.

با توجه به ماهیت غیر انسانی و جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و جانبداری آشکار غربی ها از جمله آمریکا از این رژیم، احتمال وقوع جنایتی دیگر علیه دومین کاروان کمکهای بشردوستانه برای مردم تحت محاصره غزه بعید نیست.

این در حالی است که آمریکا در توجیه اقدام احتمالی اشغالگران قدس مدعی شده است بهترین راه برای رسیدن کمکها به غزه، همکاری با اسرائیل است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.