پنج‌شنبه 10 نوامبر 11 | 13:39

افراد مسلح 11 کشورخارجی در سوریه

یک کارشناسی سیاسی و حقوقی سوری، از حضور افراد مسلح بیگانه از 11 کشور خارجی در شهر حمص سوریه خبر داد.


” عمران الزعبي ” در گفت وگو با شبکه خبري العالم، اظهار داشت : بحران سوریه دارای دارای ابعاد داخلي و خارجي است؛ و با پايان يافتن بحران داخلي، جنبه های خارجي آن با حمایت های آشکار و دخالت های سیاسی و عملیاتی آمریکا آغاز شده است.

وي با اشاره به نقش مداخله آمیز ترکیه، در حوادث این کشور،افزود : برخي کشورهاي همسايه سوريه اجراي برنامه هاي آمريکا را در سطح ميداني در دستور کار خود قرار داده اند.

الزعبي درباره طرح اتحاديه عرب، گفت :گرچه شيوه ارائه اين طرح با واقعيت ها هم خواني نداشت، اما رهبری و دولت سوریه آن را پذیرفت که این امر نشان از درک سوريه از اهميت نقش عربي حکايت دارد.

وي با اشاره به همزمانی پذیرش طرح اتحادیه عرب و آغاز عملیات مسلحانه در شهر حمص سوریه، گفت : بر اساس اطلاعات امنيتي که دولت سوريه به دست آورده، صدها نيروي مسلح عرب و بيگانه، در اين منطقه فعال هستند.

اين کارشناس سياسي سوري با تاکید بر وجود نيروهاي مسلح بيش از 11 کشور بيگانه در سوريه و ايجاد 180 سکوي پرتاب موشک در شهر حمص، سلاح هاي ساخت غرب، کارشناسان و افسراني با شناسنامه هاي اروپايي گفت : آيا مي توان باور کرد که چنين تجهيزاتي براي یک انقلاب مردمي است.

وي افزود: محل استقرار اين سکوها، کشور سازنده، و چگونگی ورود آن ها به سوريه شناسايي و اعلام خواهد شد؛ در اين ميان شماري از افراد مسلح سوري و غيرسوري با تابعيت هاي عربي و خارجي بازداشت شده اند.

  1. الیاس
    14 نوامبر 2011

    معلوم است که اینها از طرف دولتهای خارجی حمایت می شوند مگر مردم عادی می توانند این همه سلاح داشته باشند .. دولتهای خارجی از نظر مالی و سلاح و… اینها را تامین می کنند و القاعده هم در این میان نقش مهمی را ایفاد می کند …

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.