جمعه 11 نوامبر 11 | 11:40

آغاز جنبش تصرف بزرگراه در نيويورک

معترضان ضد صنف گرايي در امريکا يک جنبش دو هفته‌اي را موسوم به “بزرگراه ‌را تصرف کنيد” با راهپيمايي از نيويورک به واشنگتن دي‌سي آغاز کرده‎اند.


معترضان که بخشي از جنبش سراسري “وال استريت را تصرف کنيد” هستند، روز چهارشنبه (18 آبان، 9 نوامبر) از پارک زاکوتي در نيويورک راه‎پيمايي خود را آغاز کردند.

وبسايت جنبش تصرف وال استريت گزارش داد، معترضان قصد دارند روزانه 20 مايل راه‎پيمايي کنند و پيش از رسيدن به کاخ سفيد در واشنگتن دي‌سي در 23 نوامبر، در تظاهرات 11 شهر شرکت مي‌کنند.

در گزارش اين وبسايت آمده است: “ما در طول ساعت کاري بانک‌ها راه‎پيمايي خواهيم کرد و در ساعت 7 بعد از ظهر در هر شهري که اردو بزنيم مذاکره و گفت‌وگوهايي را برگزار خواهيم کرد.”

بر پايه اين گزارش، ورود معترضان به آخرين مقصد خود در واشنگتن هم‎زمان با نشست کميته کاهش کسري بودجه کنگره امريکا، مقارن مي‎شود.

اعضاي اين کميته 12 عضوي قصد دارند پيرامون تمديد يا پايان دادن به کاهش ماليات ثروتمندان مذاکره کنند.

يکي از معترضان گفت: “علت رفتن به شهر واشنگتن دي‌سي به طور خاص اين است که از بستن ماليات بر ميلياردرها اطمينان حاصل شود.”

جنبش “وال استريت را تصرف کنيد” که از 17 سپتامبر، با تصرف پارک زاکوتي در منطقه منهتن نيويورک توسط گروهي از مردم آغاز شد، اکنون علاوه بر سراسر اين کشور به کشورهاي مختلف در سراسر جهان نيز گسترش پيدا کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: