سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
جمعه ۲۰ آبان ۹۰ | ۲۱:۳۰

مصری‌ها مخالف رابطه با رژيم صهونيستی‌اند

يک سياستمدار مصري انفجار لوله صادرات گاز را پيامي از ملت این کشور مبني بر رد هر گونه روابط با رژيم اسرائيل دانست و تاکيد کرد: از لحاظ قانوني هيچ منعي براي لغو توافقنامه فروش گاز به رژيم اشغالگر قدس وجود ندارد


“عبدالعزيز الحسيني” دبير حزب کرامت مصر روز پنجشنبه به شبکه خبري العالم گفت: ما از توقف صادرات گاز به اسرائيل خرسنديم و پيشتر به حکمي قضايي مبني بر ممنوعيت صادرات گاز به خارج از مصر مگر به قيمتهاي جهاني دست يافتيم.

وي تصريح کرد : ملت مصر مخالف صادرات گاز به اسرائيل ، عادي سازي روابط و برقراري روابط اقتصادي با آن است.

وي افزود: پيام عمليات انفجار لوله صادرات نفت يا گاز مصر به اسرائيل آن است که مصر انقلابي ديگر کشور زمان مبارک نيست بلکه تفاوت کرده و مردم آن با موجوديت رژيم اسرائيل مخالف هستند.

الحسيني يورش به سفارت اسرائيل در قاهره را به منزله زلزله دانست و گفت: پرچم اسرائيل هنوز بر فراز اين سفارت برافراشته نشده است. مهم آن است که گاز مصر در خدمت دشمن صهيونيستي نخواهد بود.

وي افزود: توافقنامه صادرات گاز بين دو شرکت اسرائيلي و مصري امضا شده و از لحاظ قانوني قابل لغو است و از پيامدهاي توافقنامه کمپ ديويد نيست.

الحسيني گفت : رژيم صهيونيستي امروز درک مي کند که روابطش با مصر تغيير کرده است.

دبير حزب کرامت مصر با اشاره به توقف صادرات گاز مصر به اردن نيز اظهارداشت : ملت اردن نيز از توقف صادرات گاز به رژيم اشغالگر خرسند است.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: