جمعه 11 نوامبر 11 | 21:06

بازتاب گسترده بیانات رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های عربی

بیانات دیروز حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم تحلیف و دانش آموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه افسری امام علی (ع) مورد استقبال گسترده رسانه های منطقه و جهان قرار گرفت.


بیانات دیروز حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم تحلیف و دانش آموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه افسری امام علی (ع) مورد استقبال گسترده رسانه های منطقه و جهان قرار گرفت.

رسانه های عربی منطقه نیز همزمان با سایر رسانه های خبری جهان با توجه به افزایش تهدیدات رژیم صهیونیستی و غرب علیه ایران این سخنرانی را به صورت گسترده انعکاس دادند، بیشتر رسانه های منطقه بخشی از بیانات معظم له را در تیتر اخبار خود قرار دادند که ایشان اظهار داشتند توطئه چینان برای تجاوز به جمهوری اسلامی ایران، باید خود را آماده دریافت سیلی‌های محکم و مشت های پولادین ارتش، سپاه و بسیج و در یک کلام، ملت بزرگ ایران کنند.

روزنامه های الشرق الاوسط چاپ لندن، السیاسه چاپ کویت، القدس العربی، الحیات و دیگر روزنامه های عربی نیز این سخنرانی را مورد توجه قرار دادند.

روزنامه القدس العربی این خبر را در صفحه اول خود منتشر کرده و بعد از ذکر بخشی از بیانات مقام معظم رهبری به خبر مخالفت روسیه و چین با اعمال تحریم های جدید علیه ایران و هشدار سازمان ملل نسبت به حمله به تاسیسات هسته ای ایران را نیز مورد توجه قرار داد.

این روزنامه بیانات مقام معظم رهبری را شدیدترین موضع گیری مقامات ایرانی در روزهای اخیر دانست و نوشت که تهدیدات اسرائیلی علیه ایران در شرایطی است که این رژیم تنها تاسیسات اتمی منطقه را داراست.

روزنامه امارات الیوم نیز بخش مفصلی از صفحه خود را به بیانات مقام معظم رهبری اختصاص داده و به نقل از ایشان نوشت: دشمنان ایران از جمله آمریکا و مزدوارن آن و رژیم صهیونیستی باید بدانند که ملت ایران نمی خواهد به هیچ کشوری تجاوز کند، اما در صورت هر تجاوز  یا حتی تهدید علیه ایران با قدرت پاسخ متجاوزان را خواهد داد، بگونه ای که آنها را از داخل تخریب خواهد کرد.

روزنامه الرأی العام کویت ضمن انتشار خبر بیانات مقام معظم رهبری در خصوص آمادگی ایران برای مقابله با هر نوع حمله احتمالی به اظهارات دیگر مقامات ایرانی از جمله علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به تهدیدات خارجی علیه تهران نیز اشاره کرد.

روزنامه عمان نیز نوشت که آیت الله خامنه ای در سخنان دیروز خود اعلام کرد که ایران به هر تجاوز  و یا حتی هر تهدید نظامی از سوی آمریکا و اسرائیل پاسخ خواهد داد.

روزنامه الاخبار لبنان، الدستور، السفیر، عکاظ، الشروق، و پایگاه های خبری العربیه، الجزیره، ایلاف، المنار از جمله دیگر رسانه های عربی بودند که به تناسب خود بیانات مقام معظم رهبری را منتشر کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای در بیانات دیروز خود همه ملت ایران بویژه نیروهای مسلح را به حفظ آمادگی برای تداوم مسیر عزت ملی و اقتدار بین المللی فراخواندند و تأکید کردند: ساخت مستحکم نظام جمهوری اسلامی و اتحاد ملی و نزدیکی دلهای آحاد ملت ایران، مهمترین قدرت بازدارنده است و همه موظف هستند این ساخت استوار و مستحکم نظام را حفظ کرده و به آن استحکام بیشتری ببخشند.

ایشان نیروهای مسلح را از لحاظ حضور در میدان علم و جهاد و همراه با معنویت و ایمان، مایه عزت خواندند و افزودند: آن کشور و ملتی که بتواند ثابت کند آماده ایستادگی و دفاع جانانه برای استقلال، حفظ هویت، آرمانها و موجودیت خود است، همواره عزیز است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: در دنیایی که متأسفانه هنوز ارتباط میان ملتها و کشورها براساس تکیه بر قدرت سرنیزه و اسلحه تعیین می شود و قلدران تلاش دارند با مشتهای پولادین سرنوشت ملتها را در دست بگیرند، آن ملتی از آسیب محفوظ خواهد بود که آمادگی دفاعی خود را ثابت کند.

  1. محمد
    6 اکتبر 2013

    ای کاش همه قدر رهبری رو بدونن و انقدر خون دل بهش ندن

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: