شنبه 12 نوامبر 11 | 21:00

باغ قلهک گورستان قاتلان شهید دلواری در «۹ دی»

تیتر یک 9 دی با عنوان «باغ قلهک، گورستان قاتلان شهید دلواری» گزارشی است مستند درباره تاریخچه واگذاری باغ قلهک به انگلیسی‎ها و همچنین نکات ناگفته ای درباره این باغ؛ در این گزارش آمده است انگلیسی‌ها در این باغ که در تهران واقع است یادمانی برای قاتلان سردار شهید رئیس علی دلواری درست کرده و گورستان این افراد نیز در این باغ قرار دارد. «حمایت احمدی نژاد از سپاه قدس در اغماء» عنوان یادداشتی است که در صفحه سیاست منتشر شده و به انتقاد از سکوت رئیس جمهور در قبال سناریو آمریکا علیه سپاه قدس پرداخته است.


بیست و نهمین شماره هفته ‌نامه 9 دی شنبه بیست و یکم آبان ‌ماه منتشر شد. تیتر یک 9 دی با عنوان «باغ قلهک، گورستان قاتلان شهید دلواری» گزارشی است مستند درباره تاریخچه واگذاری باغ قلهک به انگلیسی‎ها و همچنین نکات ناگفته ای درباره این باغ؛ در این گزارش آمده است انگلیسی‌ها در این باغ که در تهران واقع است یادمانی برای قاتلان سردار شهید رئیس علی دلواری درست کرده و گورستان این افراد نیز در این باغ قرار دارد.

عکس یک 9 دی این هفته به مناسبت سالگرد ارتحال مفسر بزرگ قرآن علامه محمدحسین طباطبایی به این عالم ربانی اختصاص یافته است و در یادداشتی با عنوان «شاگردان علامه؛ فرماندهان فرهنگی انقلاب اسلامی» نقش و تأثیر علامه طباطبایی و مکتب فکری ایشان در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و تثبیت نظام جمهوری اسلامی با تأکید بر شاگردان برجسته ایشان مورد بررسی قرار گرفته است.

یادداشت اول این هفته 9 دی با عنوان «سند چشم انداز همچنان حلقه ای مفقوده» توسط مدیر مسئول نوشته شده است که به مناسبت سالروز ابلاغ سند چشم انداز بیست ساله توسط رهبر انقلاب به مجمع تشخیص و قوای سه گانه به بررسی اجمالی میزان دسترسی به اهداف سند چشم انداز و غایب بودن این سند در برنامه ریزیها و قانونگذاریها پرداخته است.

هفته نامه 9 دی در صفحه هنر و رسانه، گزارشی اختصاصی از برگزاری اولین تحصن طلبه دانشجو در نقد انقلابی صدا و سیما ارائه داده است. در این گزارش ضمن اشاره کوتاه به برگزارکنندگان، خلاصه ای از سخنان سخنرانان این تجمع همچون وحید جلیلی سردبیر ماهنامه راه، وحید یامین پور عضو شورای سردبیری هفته نامه 9 دی و حجت الاسلام علی جعفری کارشناس ارتباطات و رسانه آمده است. مطالب سینمایی این صفحه 9 دی اختصاص دارد به نقد و تحلیل دو فیلم سعادت آباد با عنوان «لجن زار پر سعادت!» و راه آبی ابریشم با عنوان «راه بی راه آبی ابریشم».

مهمان صفحه گفتگوی این هفته 9 دی محمود احمدی بیغش عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی است. بیغش در این گفتگو نظرات خود را درباره فتنه جریان انحراف، انتخابات مجلس، وحدت، فساد اقتصادی اخیر و… بیان کرده است.

صفحه اقتصاد 9 دی در گزارشی با عنوان «شستا؛ صندوق ملت یا قلک دولتها» به بررسی ماهیت و نحوه فعالیتهای شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی یا همان شستا پرداخته و ضمن معرفی تمامی زیر مجموعه های این غول اقتصادی به انتقاد از نحوه برخورد دولتها با این شرکت پر سرمایه و سود پرداخته است. یادداشت دیگر این صفحه گزارشی تفصیلی است از تاریخچه تحریمهای غرب علیه ایران.

آخرین صفحه 9 دی بیست و نهم، نامه رحیم مخدومی نویسنده برجسته جبهه فرهنگی انقلاب درباره هجمه همه جانبه جریان روشنفکری سینما به فرج الله سلحشور کارگردان دغدغه مند سینمای انقلاب اسلامی است که با عنوان «سناریوی به آتش افکندن سلحشور» منتشر شده است. «حج بی غدیر ناتمام است» عنوان یادداشتی است درباره عید بزرگ ولایت که در این صفحه منتشر شده است.

«حمایت احمدی نژاد از سپاه قدس در اغماء» عنوان یادداشتی است که در صفحه سیاست منتشر شده و به انتقاد از سکوت رئیس جمهور در قبال سناریو آمریکا علیه سپاه قدس پرداخته است. ارائه گزارشی خبری از دیدار حبیب الله عسگر اولادی با آیت الله مصباح مطلبی است که در سایه روشنهای این هفته 9دی به آن اشاره شده است.

صفحه بلاگستان 9 دی هم در گفتگو با مسئول سایت بچه های قلم با عنوان «ادامه دهنده راه سید شهیدان اهل قلم در اینترنتیم» به معرفی این سایت پرداخته است. یادداشت دیگر این صفحه با عنوان «مرتجعین سازمان یافته در شبکه های اجتماعی و انفعال ما» گزارشی است درباره نحوه سانسور و تغییر ماهیت مفاهیم و واژه های انقلابی، ضد استکباری و ضد صهیونیستی در فیس بوک و شبکه های اجتماعی.

صفحه جبهه مقاومت 9 دی این هفته، تحلیلی درباره سناریوی مضحک آمریکا علیه سپاه قدس با عنوان «سپاه قدس در خط مقدم می جنگد» منتشر کرده است. همچنین یادداشت دیگری در تحلیل بخشی از پیام حج رهبر معظم انقلاب که به قدرت بین المللی امت اسلام اشاره فرموده بودند با عنوان «قطب قدرتمند جهان اسلام رهاورد بیداری اسلامی» در این صفحه منتشر شده است. معرفی شیخ علی سلمان از رهبران انقلاب مردم بحرین و تحلیلی درباره گزارش اخیر آمانو با عنوان «خوش رقصی آمانو برای آمریکا» دیگر یادداشتهای صفحه جبهه مقاومت 9دی هستند.

دهمین شماره از سلسله مطالب بازخوانی خبری – تحلیلی فتنه هشت ماهه 88 و چگونگی رفتار خواص که 9 دی از چند شماره قبل انتشار آن را آغاز کرده است، با عنوان «فروپاشی پروژه «مسجد ضرار و انقلاب کاریکاتوری»» به مخاطبان 9 دی ارائه گردیده که به یادآوری اتفاقات و مواضع خواص طی روزهای دهم تا بیستم مردادماه 88 اختصاص دارد و دو تحلیل درباره ترمیدور یا تئوری دورزدن انقلابها نیز ضمیمه این صفحه جذاب شده است.

9 دی این هفته در صفحه گزارش، تحلیلی از سخنان بسیار مهم رهبر انقلاب در جمع دانشجویان کرمانشاهی را در قالب دو نمودار درختی آورده و در کنار آن گزیده ای از سخنان رهبری هم آمده است.

یاران جبهه فرهنگی انقلاب می توانند 9 دی را شنبه هر هفته، روی پیشخوان مطبوعات ببینند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.