دوشنبه 14 نوامبر 11 | 20:31

هیچکس نباید برای دستگاه قضایی تعیین تکلیف کند

معاون اول قوه قضائیه گفت: امروز باید در جامعه رسیدگی قضایی فصل‌الخطاب باشد و هیچ کس نباید برای دستگاه قضایی تعیین تکلیف کند.


معاون اول قوه قضائیه گفت: امروز باید در جامعه رسیدگی قضایی فصل‌الخطاب باشد و هیچ کس نباید برای دستگاه قضایی تعیین تکلیف کند.

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی در مراسم جشن عید غدیر در ساختمان دادگستری گفت: خداوند به ما نعمت‌های فراوانی داده است اما برای هیچ نعمتی بر بشریت منت نگذاشته است. فقط در دو جا نعمت را توأم با منت بیان می‌کند، یکی نعمت وجود پیامبر اکرم (ص)و دومی نعمت امامت است.

معاون اول قوه قضاییه افزود: جمع این دو نعمت ولایت است و آنچه انسانیت انسان را رقم می‌زند در پرتو ولایت است، حتی موحد بودن هم در پرتو ولایت امکانپذیر نیست.

وی ادامه داد: غدیر بهانه‌ای برای پرداختن به موضوع ولایت است، البته نباید تصور کرد ولایت مساوی با خلافت است. خلافت بخشی از حضور ولی در جامعه برای اجرای حدود الهی و از همه مهمتر واسطه ای بین خلق و خالق است.

رئیسی به اعلام غدیر از سوی پیامبر(ص) اشاره کرد و افزود: رسول اکرم (ص) قصد داشت با این کار اتمام حجتی برای بشر باشد و همچنین ارتباط میان رسالت و امامت برقرار شود.

وی افزود: امروز بشریت بیش از هر زمان دیگری برای نجات خود از حصاری که توسط ظالمان ایجاد شده است نیاز به پیام غدیر دارد.

معاون اول قوه قضاییه گفتمان امامت را بر دو نوع دانست و گفت: یک گفتمان ارتباط انسان با خداست و دیگری ارتباط انسان ها با یکدیگر است.

وی ادامه داد: گفتمان امامت دلیل بسیاری از خودخواهی‌ها، خود پرستی‌ها و خودبینی‌ها است. در طول تاریخ امام انسان ها را دعوت به خدا می‌کند ولی انسان خودخواه دیگران را دعوت به خود می‌کند.

رئیسی افزود: تمام دشمنانی‌ که امروز در برابر ولایت صف آرایی می‌کنند هدفشان این است که می‌خواهند انسان را عبد و بنده خود کنند و نظام های سلطه هم منادی این پیام هستند.

حجت الاسلام رئیسی گفت: امروز عنایت خداوند به ماست که تحت پرچم ولایت زندگی ‌می کنیم.

وی افزود: از جلوه‌های مهم نظام ولایی یعنی حکومت خدا بر مردم، مساله قضاوت، اجرای عدالت و حدود الهی در عدلیه است.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: امروزه همه دستگاه ها در کشور بدانند که اقتدار آنها در پرتو احترام به دستگاه قضایی و اجرای قانون است و اگر با افرادی در مجموعه اداری برخورد شد، نباید این را تضعیف نظام اداری دانست بلکه این تقویت نظام اداری است.

وی افزود: مدیران باید از این شیوه استقبال کنند، زیرا این برخورد باعث افزایش اعتماد مردم به نظام اداری کشور، دستگاه قضایی و همچنین اجرای عدالت در جامعه می شود.

حجت الاسلام رئیسی در پایان تاکید کرد: تا همه در این راه گام برداریم و در صورت اجرای عدالت بدون هیچگونه تردیدی برکات الهی هم به دنبال آن است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: