سه‌شنبه 15 نوامبر 11 | 14:45

عملیات روانی رسانه‌های غرب برای بهره‌برداری از انفجار زاغه مهمات

مجله تایم آمریکا از قول یک منبع اطلاعاتی غربی که نام او را مشخص نکرد نوشته است، انفجار یک مرکز موشکی درایران، کار موساد (دستگاه جاسوسی خارجی رژیم صهیونیستی) بوده. این مجله اعلام کرده که برخی رسانه‌های اسرائیلی آن انفجار را کار اسرائیل می‌دانند و حالا تایم با سوار شدن بر این موج رسانه‌ای، چنین […]


مجله تایم آمریکا از قول یک منبع اطلاعاتی غربی که نام او را مشخص نکرد نوشته است، انفجار یک مرکز موشکی درایران، کار موساد (دستگاه جاسوسی خارجی رژیم صهیونیستی) بوده. این مجله اعلام کرده که برخی رسانه‌های اسرائیلی آن انفجار را کار اسرائیل می‌دانند و حالا تایم با سوار شدن بر این موج رسانه‌ای، چنین ادعایی را از قول یک منبع نامعلوم اعلام می‌کند.
در گزارش تایم آمده است که اسرائیل برای از بین بردن مراکز تسلیحاتی ایران، برنامه ریزی هایی کرده و در آینده نیز اقدامات خود را ادامه خواهد داد. در باب ادعای تایم گفتنی‌هایی است:

رویای 33 ساله

1- اینکه رژیم صهیونیستی دوست دارد که مراکز تسلیحاتی ایران را هدف قرار دهد رویای 33 ساله صهیونیست‌هاست و اینکه برایش برنامه دارند هم چیز تازه‌ای نیست اما اینکه به دلیل داشتن برنامه، توانسته باشند در یک مرکز موشکی ایران خرابکاری کنند، دلیل قانع کننده‌‌ای نیست.

چرا قبلا نتوانستند؟

2- رژیم صهیونیستی مدت‌هاست که مراکز تسلیحاتی ایران را تهدید می‌کند. این رژیم هر وقت بحث‌ حمله را مطرح می‌سازد، هدف قرار دادن مراکز غنی سازی صلح آمیز اورانیوم و مراکز تسلیحاتی را عنوان می‌کند اما تاکنون نتوانسته دست به این عمل بزند. سوال اینجاست که چرا در آن زمان‌ها، موفق به انفجار در مراکز نظامی ایران نشده‌اند و اکنون که بر اثر یک حادثه چنین انفجاری رخ داده، این ادعا مطرح می‌شود؟!

دلیل تاخیر در اعلام پیروزی!!

3- انفجار زاغه مهمات ملارد در روز شنبه اتفاق افتاد  و منابع رسانه‌ای غربی آنرا ناشی از بد عمل کردن مواد منفجره هنگام تست اعلام کردند اما 48 ساعت پس از واقعه، ناگهان اعلام می‌کنند، موساد این انفجار را انجام داده است. اگر موساد دست به چنین کاری زده چرا این عملیات موفق ! و پیروزمندانه! را با تاخیر 48 ساعته و آنهم از قول یک منبع ناشناس در مجله تایم به سمع و نظر صهیونیست‌های مضطرب از قدرت حزب الله حماس و ایران می‌رسد؟! چرا این خبر مهم از بی بی سی ، سی ان ان و دیگر بوق های پرصداتر منتشر نشد؟!

آش نخورده و اتهام تروریست‌ بودن

4- هنوز بحث تهمت‌ ترور به ایران، پایان نیافته که مجله تایم، اتهام انجام یک عملیات تروریستی دولتی را به رژیم صهیونیستی نسبت می‌دهد و برگی دیگر در اثبات تروریست بودن سردمداران رژیم صهیونیستی ارائه می‌کند. آیا عاقلانه است که رژیم صهیونیستی بابت کاری که انجام نداده به تروریست‌ بودن متهم شود؟!

چرنوبیل کار موساد بود؟!

5- اگر قرار باشد هر انفجاری در مراکز هسته‌ای یا نظامی رخ داد، موساد و سیا آنرا به حساب خود بگذارند حتما انفجار چرنوبیل در 1986 منفجر شدن موشک فضاپیمای روس‌ها در چند روز اخیر و اتفاقاتی از این دست همگی کار موساد بوده است. اگر بپذیریم که موساد چنین قدرتی دارد آن وقت چگونه برای خود توجیه کنیم که این دستگاه پر ادعا نتوانست شالیت را که در سرزمین‌های اشغالی زندانی بود و تونل‌های حماس که مبارزان فلسطینی با استفاده از آن اسرائیلی‌ها را غافلگیر می‌کردند و کارگاه‌های ساخت موشک‌های قسام و غیره را پیدا کند؟! آیا مجله تایم و رژیم اسرائیل کمی برای عقل مخاطبان خود احترام قائل هستند؟!

قهرمان سازی ذلیلانه

6- ساخت چنین داستانی، برای جبران ناکامی اسرائیل و آمریکا در ضربه زدن به جمهوری اسلامی است. از زمان بوش پسر تاکنون، بارها بر طبل جنگ با ایران کوبیده‌اند اما در دو جنگ 33 روزه و 22 روزه با دو گروه کوچک به لحاظ ساخت نظامی، که از سوی ایران حمایت می‌شوند، شکست خورده‌اند. اکنون که جرات حمله به ایران را ندارند با سوء استفاده از چنین مسئله‌ای به دنبال قهرمان سازی از خود هستند. آیا موساد اینقدر ذلیل شده است که می‌خواهد از یک حادثه عادی نظامی برای خود سند قهرمانی بسازد!؟ با این بضاعت می‌خواهند به ایران حمله کنند؟!

ادعا در باد

7- منبع اطلاعاتی که تایم اشاره می‌کند برای ادعای خود هیچ سندی یا قرینه‌ای ارائه نمی‌کند و تنها برمبنای آنچه روزنامه‌های اسرائیلی نوشته‌اند، این مسئله را مطرح می‌کند. روزنامه‌های صهیونیستی نیز سندی ارائه نداده‌اند آیا می‌شود به صرف ادعا، چنین مسئله‌ای را مطرح کرد؟ آیا این ناشی از سردرگمی، ضعف و شکست رژیم صهیونیستی و دستگاه جاسوسی اش نیست؟ آیا باد این ادعا را نخواهد برد؟!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: