سه‌شنبه 15 نوامبر 11 | 15:15

اعتراف امريکا به تروريسم مخفي در ايران

گزارش‌هاي اخير افشا مي‌کند که امريکا با اجراي عمليات‌هايي با حداکثر پوشش مخفيانه، از جمله ترور دانشمندان ايراني، به دنبال توقف برنامه اتمي تهران است.


وب سايت آنتي وار با ارائه مطلبي نوشت، نوئت گينگريچ، سخنگوي پيشين جمهوري‌خواهان امريکا در سخناني در مباحثات انتخاباتي اين حزب در اسپارتانبرگ در کاروليناي جنوبي، آشکارا از تروريسم با حداکثر پوشش مخفيانه عليه ايران حمايت کرد.

وي اظهار داشت، “عمليات با حداکثر پوشش مخفيانه براي توقف و اختلال در روند برنامه اتمي تهران، از جمله ترور دانشمندان ايراني و اختلال در سيستم‌ها قابل حمايت هستند. همه اين عمليات‌ها به صورت مخفي و قابل انکار هستند.”

گينگريچ همچنين از تامين مالي همه گروه‌هاي مخالف در ايران حمايت کرد.

ريک سانتورام، سناتور امريکايي نيز آشکارا از حمله پيشگيرانه عليه تاسيسات اتمي ايران حمايت کرد و گفت، بايد اکنون با اسرائيل همکاري کنيم تا همان کاري که در سوريه و عراق انجام داد، (از بين بردن توانمندي اتمي)، در ايران انجام دهد.

ميت رومني، فرماندار پيشين ماساچوست نيز از رئيس جمهور امريکا به خاطر نداشتن شدت عمل کافي عليه ايران انتقاد کرد.

وي گفت: “اگر ما مجددا باراک اوباما را انتخاب کنيم، ايران به سلاح اتمي دست پيدا مي‌کند.”

رومني در پاسخ به سوالي درباره اين که آيا وي گزينه حمله نظامي به ايران را انتخاب مي‌کند يا خير، گفت: “مسلما”

درخواست‌ها براي ترور و اقدامات تروريستي امريکا در ايران در حالي مطرح مي‌شود که در سال‌هاي اخير شماري از دانشمندان ايراني قرباني تروريسم شده‌اند.

تروريست‌هاي ناشناس در تاريخ 29 نوامبر 2010 با بمب، خودروهاي مجيد شهرياري و فريدون عباسي استادان دانشگاه را منفجر کردند. شهرياري در اين انفجار کشته شد اما دکتر عباسي و همسرش جراحات اندکي برداشته و روانه بيمارستان شدند.

مسعود علي محمدي استاد دانشگاه تهران در ژانويه 2010 بر اثر انفجار موتورسيکلت بمب‌گذاري شده در تهران، کشته شد. اين انفجار نزديک منزل علي محمدي در شمال تهران روي داد.

سرلشگر احمد وحيدي وزير دفاع ايران گفت، اقدامات ضروري براي اطمينان از امنيت دانشمندان و استادان دانشگاه ايراني صورت گرفته است.

بر پايه اين گزارش پيش از اين نيز سعيد جليلي ـ دبير شوراي عالي امنيت ملي كشورمان ـ در مراسم بزرگداشت روز 13 آبان ـ روز مبارزه با استكبار جهاني تصريح كرده بود: ما در دو سال گذشته در يادداشت‌هاي مكرر به سازمان ملل و وزارت خارجه آمريكا رسما اسناد رفتارهاي تروريستي آمريكا را نشان داديم و از آن‌ها خواستيم كه در مقابل آن پاسخ‌گو باشند؛ بنابراين اقدام امروز آمريكا اقدامي است براي فرار از تحت تعقيب قرار گرفتن و يك فراري رو به جلو است براي اين كه بتواند خود را از اين اتهامات برهاند.

جليلي ادامه داد: به افكار عمومي جهانيان اسنادي را نشان مي‌دهيم كه اسناد ما متقن و جديد است و ما براي برگ برگ آن‌ها شواهدي داريم و همه آن‌ها را به طور جدي عليه آمريكا در محاكم پيگيري خواهيم كرد.

دبير شوراي عالي امنيت ملي كشورمان با اشاره به پرونده‌اي كه همراه داشت، گفت: تمام اين‌ها اسناد متقني است كه در ارتباط با اقدامات تروريستي آمريكا در اختيار داريم كه من دو سند آن را به شما نشان مي‌دهم. ما هميشه يك سوال داشتيم كه چه رابطه‌اي ميان تروريست‌ها و دولت آمريكا وجود دارد؟ چرا كساني كه آمريكا در فهرست تحريم‌ها قرار مي‌دهد هدف تروريست‌ها قرار مي‌گيرند، مي‌پرسيديم چرا تروريست‌ها وظيفه خود مي‌دانند كساني را كه آمريكا در فهرست تحريم قرار مي‌دهد هدف قرار دهند؟ چه رابطه‌اي ميان آمريكا و اين تروريست‌ها وجود دارد؟

وي دو برگه را به حضار نشان داد و گفت: در اين سند كاملا نشان داده مي‌شود كه چه رابطه‌اي ميان اين دو وجود دارد؛ زيرا تروريست‌ها را خود آمريكا مديريت مي‌كند، خود آمريكا آن‌ها را هدايت مي‌كند تا كساني كه در برابر آمريكا هستند هدف قرار دهد.

در ادامه جليلي خاطرنشان كرد: اسنادي وجود دارد كه نشان مي‌دهد نه تنها افراد را برنامه‌ريزي و هدايت مي‌كنند بلكه در سندي ديگر آمده است به دنبال آن هستند تا با هدايت و مديريت تروريست‌ها و پشتيباني مالي از آن‌ها، آن‌ها را عليه تاسيسات و زيرساخت‌هاي اقتصادي يك ملت فعال كنند.

امريکا، اسرائيل و برخي از متحدان‌شان تهران را به ادامه برنامه اتمي با اهداف نظامي متهم مي‌کنند. آن‌ها از اين مسئله به عنوان بهانه‌اي براي اعمال تحريم‌ها و همچنين درخواست براي حمله به ايران استفاده مي‌کنند.

ايران تاکيد دارد که به عنوان يکي از امضاکنندگان پيمان منع گسترش تسليحات اتمي و يکي از اعضاي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، حق توسعه و دست‌يابي به فن‌آوري اتمي با اهداف صلح آميز را دارد.

مقامات ايراني همچنين قول پاسخي دندان‌شکن به هر گونه حمله نظامي عليه کشور را داده و هشدار داده‌اند که چنين اقدامي به وقوع جنگي فراتر از مرزهاي خاورميانه منجر خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: