چهارشنبه 16 نوامبر 11 | 11:04

بیانیه پایانی دانشجویان ‌در اطراف تاسیسات هسته‌ای اصفهان

ما دانشجویان دانشگاه‌های کشور، وظیفه خود می‌دانیم با حمایت از دستاوردهای هسته‌ای دانشمندان کشورمان که فرزندان این ملت بزرگ هستند، به دشمنان این مردم می‌گوییم که تا آخر خط مبارزه با آن‌ها تا نابودیشان، ایستاده‌ایم و به آن‌ها اجازه نمی‌دهیم، کوچک‌ترین اختلالی در مسیر پیشرفت مردم ایجاد نمایند. همانطور که رهبر عزیزمان فرمودند در صورت هرگونه تحرک علیه کشورمان، با تمام توان به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.


به دنبال تهدیدات اخیر اسرائیل و آمریکا و غرب در تهدید ایران به انجام حرکت‌های نظامی در اطراف سایت انرژی هسته‌ای اصفهان، دانشجویان و طلاب کشور بعد از ظهر دیروز به دور تأسیسات هسته‌ای اصفهان حلقه زدند.

حلقه‌ای انسانی در حمایت از فعالیت‌های هسته‌ای ایران با حضور جوانان به ویژه دانشجویان و طلاب در اطراف سایت انرژی هسته‌ای اصفهان دور هم جمع شدند.

در این تجمع که در محکومیت تهدیدات غرب و اسرائیل به تأسیسات انرژی هسته‌ای ایران صورت گرفت، دانشجویان و طلاب ‌‌از چندین استان کشور همچون استان‌های اصفهان، خراسان رضوی و جنوبی، یزد، کرمان، لرستان، کرمانشاه، قم و البرز با اتوبوس از این استان‌ها عازم تأسیسات هسته‌ای اصفهان شدند.

در این مراسم نمایندگان چند دانشگاه از سراسر کشور به ایراد سخنرانی پرداختند و ضمن آمادگی برای هرگونه مقابله با تهدیدات علیه ایران، بار دیگر با آرمان‌های شهدا و امام شهدا تجدید پیمان کردند و اعلام داشتند که چشم به دستورات و رهنمودهای ولی امر مسلمین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دارند.

حضار در این مراسم شعارهایی همچون «خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست»، «الله اکبر»، «لا اله الا الله، اسرائیل عدوالله» و «وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد، ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد» را سر دادند.

«یا ایها المسلمون اتحدو اتحدو»، «حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست»، «ما همه سرباز توایم خامنه‌ای، گوش به فرمان توایم خامنه‌ای»، «آمریکای بیچاره تهدید اثر نداره» و «اسلام هسته‌ای را دشمن نمی‌پسندند، سلطه مستکبر را اسلام نمی‌پسندد» نیز جو شعارهایی بود که توسط تجمع‌کنندگان در اطراف تأسیسات هسته‌ای اصفهان سر داده می‌شد.

در این مراسم برگه‌هایی بین جوانان پخش شد که دانشجویان با پر کردن آن برای حضور در گردان‌های عملیات‌های استشهادی ثبت‌نام کردند.

سه تن از خواهران نیز به زبان‌های ترکی، اسپانیولی و عربی بیانیه‌های جداگانه‌ای علیه استکبار، غرب و آمریکا قرائت کردند.

پس از آن دانشجویان دختر و پسر در اطراف تأسیسات هسته‌ای اصفهان حلقه‌ انسانی تشکیل دادند تا به جهانیان به ویژه دولت‌های مستکبری که ایران را تهدید به حمله نظامی می‌کنند اعلام کنند که آماده هرگونه مقابله با آنها هستند و جانشان را برای این کشور در کف دستشان گرفته‌اند.

محمد جعفری‌نژاد دبیر جنبش عدالتخواه دانشجوئی در اجتماع و حلقه انسانی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور در اطراف تأسیسات هسته‌ای اصفهان اظهار داشت: به آمریکا، غرب و سران استکبار قول می‌دهیم که ما جوانان انقلابی ایران اسلامی در صورت شلیک گلوله‌ای به سمت ایران، تل‌آویو را طی سه روز روی سر ساکنانش خراب می‌کنیم.

بیانیه پایانی «حلقه انسانی استقامت در برابر تهدیدات مستکبران» نیز بدین شرح است:

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اصْبِرُواْ وَصَابِرُواْ وَرَابِطُواْ وَاتَّقُواْ اللّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ

«بدانند؛ هم آمریکا بداند، هم دست‌نشاندگانش بدانند، هم سگ نگهبانش رژیم صهیونیستى در این منطقه بداند؛ پاسخ ملت ایران به هرگونه تعرضى، هرگونه تجاوزى، بلکه هر گونه تهدیدى، پاسخى خواهد بود که از درون، آن‌ها را از هم خواهد پاشید و متلاشى خواهد کرد.» امام خامنه‌ای

انقلاب اسلامی مردم ایران در سال ۵۷ به رهبری بزرگ مردی همچون امام خمینی (ره) به پیروزی رسید و اصلیترین شعار آن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود. از‌‌ همان ابتدا کشورهایی که کارشان استعمار و استثمار دیگر کشور‌ها بوده و هست، با این حرکت الهی-مردمی مخالفت کردند. تمام تلاش خود را انجام دادند تا این حرکت به ثمر ننشیند. اختلافات داخلی را دامن زدند، از گروه‌های تروریستی حمایت کردند، صدام ملعون را تحریک کردند تا به کشورمان حمله کند و ۸ سال جنگی نابرابر را بر ملت ایران تحمیل کردند. این‌ها همه برای آن بود که مردم نتوانند طعم لذت بخش استقلال را به خوبی تجربه کنند. چرا که اگر تجربه می‌کردند، دیگر ملت‌ها نیز خواهان تجربه آن بودند و اگر این اتفاق می‌افتاد، دیگر برای این کشورهای سلطه‌گر، چیزی برای سلطه وجود نمی‌داشت.

امروز نیز مبارزه بر سر استقلال و عزت و پیشرفت است. آمریکا و دیگر اذناب او در سراسر جهان، نمی‌خواهند مردم ایران به راحتی به پیشرفت علمی و فناوری دست پیدا کنند. آن هم در زمینه‌هایی که جزو پیچیده‌ترین فناوری‌ها و علوم دنیاست. چرا که با دست یابی به چنین فناوری، دنیا می‌فهمد که می‌شود بدون وابستگی به قدرت‌های بزرگ، پیشرفت نمود. اگر این مساله را دنیا بفهمد، آمریکا و دیگر کشورهای همکار او، نمی‌توانند لحظه‌ای پایدار بمانند.

برای رسیدن به هدف خود، تحریم می‌کنند، تهدید می‌کنند، دندان نشان می‌دهند، ترور می‌کنند، جوانان مردم را به شهادت می‌رسانند، تا شاید مردم از مسیر انتخاب کرده خود پشیمان شوند و بازگردانند. واقعیت مساله این است و باقی مسایل بهانه‌هایی است برای توجیه این قصد شوم. گزارش دبیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تنها ابزاری برای فشار بر مردم ایران بوده و برای همه تحلیل‌گران و صاحب‌نظران مستقل روشن است که به دستور آمریکا تهیه شده است. ادعای فعالیت‌های نظامی در ایران، دروغی بیش نیست که اگر واقعیتی داشت و یا مدرکی وجود می‌داشت، بار‌ها و بار‌ها در طول این ۸ سال منتشر می‌نمودند و در رسانه‌های خود منتشر می‌نمودند.

واقعیت مساله این است که آن‌ها می‌خواهند مردم را از مسیری که خودشان انتخاب کرده‌اند بازگردانند و وقتی هم که ببینند این مردم با تلاش خود به موفقیتی دست یافته‌اند، توان خود را برای آزار مردم به کار می‌بندند. اما در طول سی سال گذشته مردم مسلمان ایران به خوبی نشان داده‌اند که تلاش‌های این قدرت‌های دنیوی، بیهوده بوده چرا که مردم ایران به سلاح ایمان و صبر و استقامت مجهز هستند.

از طرفی زمانی استیصال خود را در بکار بستن هر حربه‌ای اعم از تحریم و… یافتند راه تکراری تهدید را در پیش گرفتند و با تهدید به حملهٔ نظامی این سناریوی مفتضح تکراری را مجدد کلید زدند و در این راه گزارش ناصواب و دروغ پردارانه و از پیش تدوین شدهٔ آژانس را با بازیگردانی آمانو دست آویز و بهانهٔ خود قرار دادند تا با این ادعای پوشالی و رسانه‌ای خود را موجه جلوه دهند، هرگز که به این مقصود نخواهند رسید

نکات پایانی:

۱- ما دانشجویان دانشگاه‌های کشور، وظیفه خود می‌دانیم با حمایت از دستاوردهای هسته‌ای دانشمندان کشورمان که فرزندان این ملت بزرگ هستند، به دشمنان این مردم می‌گوییم که تا آخر خط مبارزه با آن‌ها تا نابودیشان، ایستاده‌ایم و به آن‌ها اجازه نمی‌دهیم، کوچک‌ترین اختلالی در مسیر پیشرفت مردم ایجاد نمایند. همانطور که رهبر عزیزمان فرمودند در صورت هرگونه تحرک علیه کشورمان، با تمام توان به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

۲- ما در اولین تهدید به امریکا و سگ نگهبانش می‌گوییم که از امروز با هر گونه دست درازی و یا قصد جسارت به کشور عزیزمان ما امکان گذاشتن هرگونه کشتی از تنگهٔ هرمز را به آرزوی برایشان تبدیل می‌نماییم.

۳- از این پس امریکا می‌تواند هر لحظه منتظر غرق شدن ناو‌های خود را در خلیج همیشه فارس ایران باشد و باید این لحظه‌های غررو آفرین را به نظاره بنشییند تا بداند جوانان غیور ایرانی هرگز تاب سرکشی متکبران و توهین مسکتبران یک در صدی را ندارند.

۴- ما جوانان ایرانی با ثبت نام عملیات استشهادی، آمادگی خود برای نابودی و حذف رژیم صهیونستی اسراییل از صفحه روزگار را اعلام می‌نماییم. و آمریکا و همراهانش بدانند که از این پس در صورت اذن ولی امرمان حضرت ایت الله خامنه‌ای، هیچ کدام از منافعشان در هیچ کحای دنیا علی الخصوص منطقه خاورمیانه امن نخواهد بود و با شهامت تمام منافعش را با تهدیدی جدی مواجه خواهیم کرد و هر اقدام کوته نظرانه‌ای با عکس العمل سریع ملت ایران و قشر دانشجو روبه رو خواهد شد و با کوبنده‌ترین پاسخ‌ها در هم کوبیده خواهد شد.

۵- با توجه به اتمام اولین قرارداد کشور درپذیرش عضویت در آژانس انرژی اتمی و عدم تمدید آن تاکنون توسط مجلس شورای اسلامی همه نشان از حسن نیت و صلح آمیز بودن تلاش‌های علمی دانشمندان جوان کشورمان داشته است ولی با توجه به رویکرد غیر منصفانه و غیر متعهدانه این آزانس از دولت محترم و مجلس شورای اسلامی کشورمان خواستاریم هر چه سریع‌تر نسبت به خارج شدن از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اقدام نمایند. و این سوال را مطرح می‌نماییم که با چه منطقی در نهادی عضویت داریم که نه تنها هیچ نفعی برای مردم ایران ندارد بلکه موانع و هزینه‌های زیادی برای پیشرفت این مردم ایجاد می‌نماید. نهادی که به آسانی به خود اجازه انتشار اسامی و اطلاعات محرمانه کشورمان می‌کند تا به دولت‌های سو استفاده کننده این اجازه را بدهید که دانشمندان عزیزمان را از ما جدا نمایند. نهادی که برخوردهای سیاسی‌اش باعث شده از مسیر اصلی خود خارح شود و کشورهای دارای بمب هسته‌ای به چشمش نیایند و تنها به واسطه شنیده‌ها و اتهامات واهی بخواهد آبرو و تلاش کشورهای طالب صلح و عدالت را بگیرد.

به امید ظهور عدالت گستر گیتی
حلقه‌ی انسانی استقامت در برابر مستکبرین

حامیان:
جنبش عدالتخواه دانشجویی
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل
دفتر تحکیم وحدت
جامعه اسلامی دانشجویان
انجمن ادواردو
جبهه وبلاگی غدیر
گروه عدالت طلبان بدون مرز
بسیج دانشجویی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: