چهارشنبه 16 نوامبر 11 | 13:45
رهبر الوفاق فاش کرد:

توطئه شوم رژیم آل خلیفه تلاش برای جدایی میان شیعیان و اهل سنت

دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین از توطئه رژیم آل خلیفه برای به شکست کشاندن انقلاب مردمی با پیشبرد طرح شوم ایجاد اختلاف و دشمنی میان اکثریت شیعیان و اقلیت اهل سنت پرده برداشت.


دبیرکل جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین در گفتگو با الیوم السابع مصر فاش کرد رژیم بحرین روند جدایی میان اهل سنت و شیعیان را با هدف مهار تحرکات انقلابی در کشور به شدت دنبال می کند.

وی تاکید کرد: ما به عنوان شیعیان همواره خواهان همزیستی مسالمت آمیز میان دو مذهب شده ایم، با وجودی که تبعیض علیه شیعیان وجود دارد.

شیخ علی سلمان افزود: انقلاب بحرین با هر یک از انقلابهای عربی دیگر تفاوت دارد، زیرا هدف آن سرنگونی رژیم نبود، بلکه هدف از آن تحقق دموکراسی و اصلاحات ساختار حکومتی و تشکیل مجلسی با اختیارات کامل قانونگذاری و دستگاه قضایی مستقل و قابل اعتماد و دستگاههای امنیتی که در خدمت همه شهروندان باشند، بوده است.

وی تصریح کرد : همه مردم بحرین اعم از شیعیان(اکثریت) و اهل سنت درباره مطالبات انقلاب اتفاق نظر دارند و این مطالبات طایفه ای نیست، بلکه خواسته هایی انسانی در هر کشور فاقد دموکراسی است.

سلمان در خصوص موضع جمهوری اسلامی ایران گفت : ایران هیچ گاه شیعیان بحرین را تحریک نکرده است، بلکه تنها کاری که انجام داده است این بوده که رسانه های رسمی اش حوادث بحرین را همانند حوادث مصر و تونس پوشش دادند.

وی افزود : مخالفان در طول ده سال گذشته رژیم را نصیحت می کردند که اصلاحات سیاسی و اقتصادی انجام دهد، ما این توصیه ها را به صورت مکتوب و شفافی، پنهانی وعلنی اعلام کرده بودیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: