پنج‌شنبه 17 نوامبر 11 | 12:45

تلاش کشورهای حاشیه خلیج فارس برای تحکیم روابط با اسرائیل

یک پایگاه عرب زبان از تلاش برخی کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عربستان سعودی برای تحکیم روابط با رژیم صهیونیستی پرده برداشت و این رژیم را همپیمانی خوب برای آنها توصیف کرد.


پایگاه النخیل در مطلبی با عنوان “کشورهای حوزه خلیج فارس به اسرائیل نزدیک می شوند” به نقل از”آرئیل کهانا” یک تحلیلگر صهیونیست آورده است : برخی کشورهای حوزه خلیج فارس روابط پشت پرده ای را با اسرائیل پس از انقلابهای عربی آغاز کرده اند.

پایگاه مذکور می افزاید: این اقدام پس از آن صورت گرفت که آمریکا به همپیمانان دیروز خود از جمله “حسنی مبارک” و “معمر قذافی” و دیگران پشت کرد و این سبب شده است که برخی کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عربستان سعودی روابط خود با اسرائیل را تقویت کنند.

این پایگاه می نویسد: مبارک سالیان طولانی مهمترین همپیمان آمریکا در خاورمیانه بود، اما کاخ سفید شرایط را برای سرنگونی وی فراهم آورد،قذافی از برنامه هسته ای خود دست برداشت، با تروریسم جنگید،با غرب همکاری قوی داشت و همانند یک پلیس امنیتی در ساحل مدیترانه عمل می کرد، اما آمریکا به سرنگونی وی کمک کرد.

کهانا می افزاید: اعراب دیگر دست بسته باقی نمی مانند تا قطار بهار عربی آنها را له  کند و به این نکته پی برده اند که همپیمانی با آمریکا برایشان کافی نیست و به دنبال شریک جدیدی می گردند.

آنها بهتر از اسرائیل پیدا نکرده اند، زیرا روابط قوی با آمریکا دارد و آنها را از خیانتهای کاخ سفید مصون می دارد و برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عربستان کانالهای سری با اسرائیل را آغاز کرده اند.

این پایگاه به نقل از کهانا می نویسد: علت اینکه این کشورها روابط خود را پنهان می کنند این است که از خشم مردم خود می ترسند.

پایگاه مذکور آورده به نقل از نویسنده یهودی می افزاید: در موضوع ایلان گرابیل آمریکا از طریق وزیر دفاعش تلاش کرد که گرابیل را آزاد کند، اما مصر جوابی به آن نداد. نشانه ها و شواهد بسیاری درباره رویگردانی حکام کشورهای عربی از آمریکا و نزدیک شدن به اسرائیل در دست است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: