پنج شنبه ۲۶ آبان ۹۰ | ۱۲:۱۵
تداوم اسلام ستیزی؛

«تبلیغ اسلام» در جمهوری آذربایجان ممنوع شد

روز گذشته و در ادامه سیاست‏های اسلام ستیزانه حکومت آذربایجان لایحه «منع تبلیغ دین اسلام» در مجلس ملی این کشور به تصویب رسید.


مجلس ملی آذربایجان روز گذشته لایحه «منع تبلیغ دین اسلام» در این کشور را به تصویب رساند.

“نظامی جعفراف”، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس ملی آذربایجان در حالی در موافقت با تصویب این لایحه ضد اسلامی سخن گفت که بیش از 96 درصد از مردم این کشور مسلمان هستند.

“فضائل آقا مالی”نماینده دیگر مجلس آذربایجان که متولد ارمنستان است در هنگام تصویب این لایحه مدعی شد: بزرگترین تهدید برای آذربایجان از ناحیه ایران است و برای کاهش نفوذ ایران این لایحه باید تصویب شود!

وی در ادامه سخنان خود و در راستای سیاست «ایران هراسی» ادعا کرد: طلاب آذربایجانی که در شهر قم مشغول تحصیل علوم دینی هستند، جاسوس‏های ایران هستند؛لذا باید شدیدا تحت نظر قرار بگیرند.

براساس این گزارش، تصویب این قانون ضد اسلامی در آذربایجان مسلمانان این کشور را بهت زده کرده است.

گفتنی است حکومت آذربایجان مدتی است که سیاست‏ اسلام ستیزی را در دستور کار خود قرار داده است. ماه گذشته اعضای حزب اسلامی آذربایجان بدلیل فعالیت علیه سیاستهای ضد دینی دولت این کشور به حبس‏های طولانی از پنج تا دوازده سال محکوم شدند.

در حالي‎كه دولت جمهوري آذربايجان به دليل اعمال سياست‎هاي ضد ديني از جمله ممنوعيت استفاده از حجاب در مدارس مورد انتقاد شديد جمعيت دين‎دار اين كشور مسلمان قرار گرفته است، برخي از مقامات اين كشور تلاش مي‎كنند مخالفان سياست‎هاي ضد ديني دولت را به ارتباط با خارج متهم كنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: