یکشنبه 06 ژوئن 10 | 11:09

تدابير مقام‌معظم‌رهبری انقلاب را در دوران فتنه حفظ كرد

برخي آقايان گرفتار اين فتنه شدند و گروهي را نيز آلوده كردند. معناي فتنه همين است كه گاهي سران فتنه خود غافل از آن هستند.بنده همان روزهاي اول تأكيد داشتم راه حل رفع فتنه يافتن نقطه اتكايي است كه اين نقطه در همه مكتب ها و حكومت ها وجود دارد و به آن اعتماد مي‌كنند. مگر كساني كه بخواهند آشوب و اغتشاش برپا كنند. مصلحت هر كشور و نظامي اقتضاء مي‌كند در هنگام آشوب به سمت آن فصل الخطاب بروند اگر چه آن فصل الخطاب مطابق ميل ما نباشد.


[متن گفتگوی کامل]

آيت‌الله مهدوي كني در گفت‌و‌گویی دو ساعته با فارس، به تبیین ويژگي‌هاي اخلاقي، سياسي و علمي حضرت امام پرداخت و تصريح كرد: مهمترين عاملي كه باعث شد ما در بدو ورود به قم در سال 1327 جذب امام خميني شويم اين بود كه ما گمشده خود را در شخصيت اين مرد الهي يافتيم.
عضو مجلس خبرگان رهبري يكي از مهمترين ويژگي هاي امام را صيانت از حريم ولايت و ولي امر زمان عنوان كرد و افزود: امام به ما آموخت منصب ولايت فقيه، منصبي است كه نيابت از امام عصر(عج) را دارد بنابر اين ايشان در زمان مرجعيت آيت الله العظمي بروجردي معتقد به ولايت امري ايشان بودند و مي فرمودند اختلاف سلايق نبايد موجب خدشه وارد شدن به جايگاه ولايت فقيه شود. از اين رو حضرت امام پس از آن كه درس خارج را در مسجد سلماسي تمام مي كرد همراه با شاگردان خود در پاي درس آيت الله بروجردي هم از باب احترام و رعايت شان ولي فقيه حاضر مي شدند.

* نمي‌توان كشور را شاه سلطان حسيني اداره كرد

دبيرجامعه روحانيت مبارز تهران با اشاره به قاطعيت، شجاعت و استقامت حضرت امام در مسير مبارزه با رژيم پهلوي و دوران پس از پيروزي انقلاب افزود: حضرت امام در مسير انجام تكليف از شجاعت و استقامتي برخوردار بود كه لازمه هدايت نظام اسلامي است و اگر ايشان يك قدم عقب‌نشيني مي‌كرد مطمئن باشيد كه همه خون‌ها زير پا رفته بود. من هميشه گفته‌ام در راستاي صيانت از انقلاب اسلامي، در عين حفظ قوانين و حفظ حقوق مردم بايد قاطعيت لازم را از خود نشان داد چرا كه يك نظام انقلابي و اسلامي را نمي‌توان شاه سلطان حسيني اداره كرد.

آيت‌الله مهدوي كني در ادامه تاكيد كرد: تنها با موعظه نمي‌توان نظام اسلامي را اداره كرد و مردم هم نبايد توقع داشته باشند رهبر تنها به موعظه بسنده كند. رهبر بايد فرمان بدهد. بعضي گمان مي‌كنند چون رهبر يك روحاني است تنها بايد موعظه كند. معناي ولي امر يعني فرمانده، ولي امر با يك مرجع تقليد فرق مي‌كند. امام مسووليت‌هاي رهبري را هم خوب درك كرده بود و هم خوب پياده مي‌كرد.
دبيرجامعه روحانيت مبارز تهران با اشاره به شناختي كه بيش از چهار دهه از ويژگي‌هاي رهبر معظم انقلاب اسلامي دارند تاكيد كرد: ايشان بهترين فرد براي رهبري اين انقلاب پس از دوران حيات امام بودند و امروز هم شايسته ترين فرد هستند.
عضو مجلس خبرگان رهبري در ادامه تصريح كرد:يكي از مهمترين ويژگي‌هاي امام ايستادگي در برابر فشارهاي دشمنان اسلام و انقلاب بود. همين ويژگي را در مقام معظم رهبري مشاهده مي كنيم كه در مواقع حساس يك قدم به عقب بر نداشته‌اند و ما درسي كه از امام آموختيم آن بود كه به جاي تكيه بر غرب يا شرق، بايد روي پاي خود بايستيم تا به مقصد نهايي اين انقلاب و نظام اسلامي دست يابيم.

* حوادث پس از انتخابات مصداق فتنه بود

عضو مجلس خبرگان رهبري حوادث پس از انتخابات را از مصاديق فتنه دانستند و افزودند: برخي آقايان گرفتار اين فتنه شدند و گروهي را نيز آلوده كردند. معناي فتنه همين است كه گاهي سران فتنه خود غافل از آن هستند.بنده همان روزهاي اول تأكيد داشتم راه حل رفع فتنه يافتن نقطه اتكايي است كه اين نقطه در همه مكتب ها و حكومت ها وجود دارد و به آن اعتماد مي‌كنند. مگر كساني كه بخواهند آشوب و اغتشاش برپا كنند. مصلحت هر كشور و نظامي اقتضاء مي‌كند در هنگام آشوب به سمت آن فصل الخطاب بروند اگر چه آن فصل الخطاب مطابق ميل ما نباشد.
عضو مجلس خبرگان رهبري با فصل‌الخطاب دانستن نظرات رهبري در اداره جامعه اسلامي تاكيد كرد: در اين حوادث اخير برخي آقايان نظرات رهبري را قبول نكردند كه با اين عمل هم به خود و هم به انقلاب ضربه زدند. اگر آنان نظرات رهبري را قبول مي‌كردند ما اين مشكلات بعدي را نداشتيم.

*تدابير رهبري انقلاب را در دوران فتنه حفظ كرد

دبيرجامعه روحانيت مبارز تهران تدابير رهبري در مهار فتنه پس از انتخابات را باعث حفظ نظام دانست و افزود: به نظر من اگر مواضع ايشان در اين دوران فتنه نبود نمي‌توانستيم اين انقلاب را حفظ كنيم.
رئيس دانشگاه امام صادق (ع) با يادآوري جمله اي از حضرت امام كه مي‌فرمودند “اگر يك روزي ديديد دشمن ها از شما تعريف كردند بدانيد يك جاي كارتان حتما اشكال دارد ” افزود: افراد معترض موضع‌گيريها و برنامه‌هايي را در روزهاي پس از انتخابات اجرا كردند كه در آن مقطع دشمن به اين جريان اميدوار شد و وقتي دشمن به يك جرياني اميدوار مي‌شود، معلوم است كه آنها در مسير انحراف افتاده‌اند. بايد اين قضايا زودتر جمع مي‌شد و اين اتهامات عليه نظام مطرح نمي‌شد تا دشمنان بيش از اين شاد نمي‌شدند.
مهدوي كني با يادآوري تلاش دولت هم براي خدمت به مردم تأكيد كرد: عليرغم برخي اشكالاتي كه در دولت دهم وجود دارد اما همه كساني كه علاقمند به انقلاب و نظام اسلامي و ايران هستند بايد با حفظ انتقادهايي كه دارند، دولت را تأييد كنند نه تخريب. انتقاد دلسوزانه يعني به گونه‌اي برخورد شود كه جنبه‌هاي مثبت زيرسوال نرود و همه چيز را تخريب نكنندآنها كه خدمات دولت را به طور كلي ناديده مي‌گيرند بر مبناي احساس عمل مي‌كنند نه عقل و منطق.

توليت مدرسه علميه مروي تهران ضمن رد برخي ادعاها درباره انحراف انقلاب اسلامي پس از رحلت حضرت امام افزود: بايد ديد اين افراد از چه منظر و رويكردي به مسايل انقلاب نگاه مي‌كنند. اگر از ديدگاه واقع بينانه به روش رهبري و امام بنگريم راه رهبري همان راه امام است ولي اگر از ديدگاه سلايق سياسي و گروهي نگاه كنيم آنها راه را بر خلاف سليقه خود مي‌بينند و نمي‌توانند خط رهبري را تحمل كنند.به نظر من عملكرد مقام معظم رهبري بر مبناي همان شاخص‌هايي است كه امام براي هدايت اين انقلاب بيان كردند.

* در مواقع حساس وارد گود سياست شده‌ام

عضو خبرگان رهبري با اشاره به فعاليت‌هاي علمي و فرهنگي‌اش در حوزه و دانشگاه افزود: با اينكه بنده بالذات آدم فرهنگي، علمي و تربيتي هستم اما مواقعي كه احساس وظيفه كرده‌ام وارد گود سياست شده‌ام .در همين جريان انتخابات دهم، هم دعوت به حضور در انتخابات كردم هم به نفع اقاي دكتر احمدي نژاد موضع‌گيري كردم و هم در روز تنفيذ با آنكه حالم خوب نبود، حضور پيدا كردم.
آيت‌الله مهدوي كني در ادامه با برشمردن مهمترين تهديدات فراروي نظام اسلامي تاكيد كردند: انقلاب اسلامي ايران با تكيه بر سه اصل اسلام، رهبري و مردم بر پا شده است و اگر اين سه اصل تداوم يابد، هيچ قدرتي نمي‌تواند به اين نظام ضربه بزند.
عضو خبرگان رهبري در پايان اين گفت ‌و گو تصريح كرد: امروز بزرگترين وظيفه مردم، مسوولان و رهبري نظام، هوشياري در برابر تحركات دشمنان است. برخي گمان مي‌كنند اگر ما تسليم شويم آنها ما را رها مي‌كنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.