جمعه ۲۷ آبان ۹۰ | ۱۷:۴۰
حزب الله :

سازمان ملل در خدمت منافع غرب

حزب‌الله لبنان گزارش اخير بان کي مون، دبيرکل سازمان ملل را به خاطر حفظ منافع قدرت‌هاي غربي محکوم کرده است.


حزب‌الله لبنان روز پنجشنبه (26 آبان) در بيانيه‌اي با اعلام اين که “بان کي مون، دبيرکل سازمان ملل بار ديگر موضع جانبدارانه‌اش را از خواست غرب که وي را منصوب کرده نشان داده است” افزود، اين اقدام در تناقض با ماموريت سازمان ملل در پيشرفت صلح و امنيت در جهان است.

اين جنبش مقاومت لبناني اشاره دارد به گزارش اخير سازمان ملل درباره قطعنامه 1701 شوراي امنيت که که به جنگ لبنان با رژيم اسراييل در سال 2006 خاتمه داد.

بان کي مون روز پنجشنبه در هفدهمين گزارش خود درباره قطعنامه 1701 ادعا کرد که حزب‌الله و گروها‌ي مسلح ديگر در لبنان تهديدي براي حق حاکميت و ثبات اين کشور به شمار مي‌روند.

حزب‌الله همچنين دبيرکل سازمان ملل را به خاطر تکرار “بيانيه‌ها و اظهارات غربي که کاملا ريشه در خصومت با اين جنبش دارد و احساسات مردم لبنان را ناديده مي‌گيرد” سرزنش کرد.

در ادامه بيانيه حزب‌الله آمده است، اين گزارش کاملا مغلطه‌آميز نشانگر عصبانيت از تاکيد لبنان بر موضع قوي‌اش در راستاي منافع مقاومت عليه اشغال‌گري اسراييل و تداوم تجاوزات تل‌آويو عليه لبنان است.

حزب‌الله همچنين از بان کي مون به خاطر ناديده گرفتن حقايق موجود از جمله ثبات برقرار شده در جنوب لبنان با کمک مقاومت و همچنين تاکيد بسياري از مقامات بين‌المللي بر وجود امنيت بيشتر در مناطق جنوبي اين کشور نسبت به ساير نقاط انتقاد کرده است.

اين بيانيه مي‌افزايد: “حزب‌الله اين موضع اخير دبيرکل سازمان ملل را محکوم کرده و اعتقاد دارد که سلطه قدرت‌هاي غربي به ويژه امريکا بر نهادهاي سازمان ملل خطر بزرگ‌تري براي صلح و امنيت دارد و اين قدرت‌هاي غربي را به نقض حقوق مردم و کشورهايي ترغيب مي‌کند که از تسليم شدن در برابر خواست غرب سر باز ‌زنند.”

دبيرکل سازمان ملل گزارش اجراي قطعنامه 1701 شوراي امنيت سازمان کلل را هر چهار ماه ارائه مي‌کند. شوراي امنيت در 29 نوامبر (9 آذر) تازه‌ترين گزارش دبيرکل سازمان ملل را مورد بررسي قرار خواهد داد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: