جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
جمعه ۲۷ آبان ۹۰ | ۱۸:۲۰

تظاهرات ضد دولتی دانشجويان ايتاليایی

هزاران دانشجوي ايتاليايي با حضور در خيابان‌هاي رم و ميلان عليه سياست‌هاي رياضت اقتصادي که اخيرا از سوي نخست وزير جديد اعلام شده، اعتراض کرده‌اند.


به گزارش روز پنج شنبه (26 آبان) خبرگزاري رويترز، دانشجويان خشمگين به سوي نيروهاي پليس که از حرکت معترضان به سوي دانشگاه بچني ممانعت مي‌کردند، ترقه پرتاب کردند.

دانشگاه بچني که رياست آن را ماريو مونتي نخست وزير جديد ايتاليا برعهده دارد، به نماد کابينه تکنوکرات اين کشور تبديل شده است.

همچنين اعضاي اتحاديه‌هاي حمل و نقل در سراسر ايتاليا در اعتراض به شرايط کاري خواستار برگزاري اعتصاب سراسري شده و چندين ساعت دست از کار کشيدند. حمل و نقل در خيابان‌ها، مترو و قطارهاي محلي در شهرهاي مهم ايتاليا براي ساعاتي در روز پنج شنبه به تعطيلي کشيده شد.

معترضان در شهر رم قصد دارند به سوي ساختمان مجلس سنا تظاهرات کنند. مونتي قرار است سياست‌هاي مقابله با بحران بدهي را در مجلس سنا اعلام کند.

مونتي 68 ساله که استاد اقتصاد است، براي اجراي سياست‌هاي رياضت اقتصادي که هفته گذشته براي کاهش بدهي دولت در پارلمان تصويب شد، با چالش‌هاي گسترده‌اي روبروست.

سياست‌هاي رياضت اقتصادي که خواسته مقامات اروپايي محسوب مي‌شود، براي آينده منطقه يورو حياتي است.

کارشناسان مي‌گويند، با توجه به بدهي 1.9 تريليون دلاري ايتاليا، ورشکستگي اين کشور مي‌تواند تاثير گسترده‌اي بر بازارهاي مالي گذاشته و شوکي براي اقتصاد جهاني به حساب آيد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: