سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
شنبه ۲۸ آبان ۹۰ | ۱۰:۰۰

تظاهرات عراقی‌ها علیه منافقین

مردم عراق با برگزاري تظاهراتي در استان دياله، از مقامات عراقي خواستند که اردوگاه اشرف، محل حضور اعضاي گروهک تروريستي منافقين را تعطيل کنند.


معترضان خواستار اخراج اعضاي گروهک منافقين از عراق و تعطيلي اردوگاه آن‌ها در اين کشور شدند.

خويشاوندان بعضي از اعضاي گروهک منافقين نيز به اين اعتراضات که در نزديکي اردوگاه اشرف برگزار شد پيوسته و از عزيزان خود خواستند که از عضويت اين گروهک بدنام خارج شوند.

بعضي از اعضاي سابق اين گروه تررويستي که در ميان معترضان بودند، شرايط زندگي در اين اردوگاه را وخيم توصيف کرده و افزودند، آن‌ها که در اين اردوگاه سکونت دارند از حقوق اساسي خود محروم هستند.

مقامات دولت عراق به کرات اظهار داشته‌اند که بغداد، مصمم به تعطيل کردن اردوگاه اشرف تا پايان سال 2011 ميلادي است.

هوشيار زيباري، وزير امور خارجه عراق در ماه اکتبر اظهار داشت: “ما پيش‌تر قصد خود براي تعطيل کردن اردوگاه اشرف را روشن ساختيم. اين تصميم تا پايان سال جاري عملي مي‌شود.”

وي افزود: “دولت در کامل کردن ماموريت خود تاکيد دارد … هيچ دولتي وجود ندارد که با حضور سازماني که عليه اراده مقامات، قوانين و حاکميت آن کشور عمل مي‌کند، موافقت ‌کند.”

از سوي ديگر، بعضي از گزارش‌هاي منتشر شده حاکي از اين است که مذاکراتي با وساطت سازمان ملل مبني بر انتقال چندين هزار نفر از اعضاي گروهک منافقين به مکان ديگري در عراق به جاي اخراج کردن آن‌ها از اين کشور در جريان است.

گروهک منافقين به اقدامات متعدد تروريستي و خشونت‌بار عليه غيرنظاميان و مقامات دولتي ايران دست زده است و جزو فهرست گروه‌هاي تروريستي قرار دارد.

اعضاي اين گروهک در سال 1986 ميلادي به عراق جايي که از حمايت صدام حسين ديکتاتور اعدام شده اين کشور برخوردار بودند، فرار کرده و اردوگاه اشرف را در استان ديالي در نزديکي مرزهاي ايران بر پا کردند.

اين سازمان همچنين در سرکوب خيزش سال 1991 در جنوب عراق و قتل عام کردهاي اين کشور، با صدام همکاري کرده است.

گفتني است، دولت ايران مکررا از دولت عراق خواسته است که اعضاي اين گروهک را از کشور خود اخراج کنند اما امريکا با اعمال فشار بر مقامات عراقي، مانع از اين اقدام شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: