دوشنبه 06 جولای 09 | 22:19

3 عکس جالب پیرامون ادعای تانخوردگی آرا و دست خط های مشابه!

حال که نتایج ابتدا (شمارش در حوزه ی رأی گیری) و انتها (نتیجه ی نهایی اعلام شده) یکسان اند، ادعای دستکاری آرا در بین راه (که اساس شبهات مدعیان بر آن استوار است)، مضحک به نظر می رسد!


یکی از شبهاتی که می توان آن را اصلی ترین شبهه ی این روزهای مدعیان تقلب در انتخابات نامید، ادعای تقلب بر مبنای تانخوردگی ارا و یکسان بودن دستخط ها ست که مدعیان، آن را با نمایش چند عکس از بازشماری آرا توسط شورای نگهبان به خوراک فکری گروه خود تبدیل کرده بودند.

البته برای اهل دقت، هرگونه ادعا مبنی بر جابجا شدن آرا در فاصله ی بین حوزه ی رأی گیری و اعلام نتیجه ی نهایی بسیار سست می نماید؛ چرا که در این انتخابات -برای نخستین بار در تاریخ انتخابات های کشورمان- ریزآراء صندوق ها اعلام شد، و برای هر نامزد این فرصت فراهم آمد تا در صورت مشاهده ی هرگونه تغایری بین نتایج شمارش شده ی هر صندوق در حوزه ی رأی گیری  -که با حضور ناظران نامزدها صورت گرفته (مثلاً آقای موسوی در 89% صندوق ها ناظر داشته اند)- با آمار نهایی اعلام شده توسط وزارت کشور، آن را سریع مشخص و اعلام نمایند. پس از این اقدام وزارت کشور، که عملاً این انتخابات را به شفاف ترین انتخابات تاریخ کشورمان تبدیل کرد، شاهد این بودیم که نامزدهای محترم -که به طور بی سابقه ای در صندوق های رأی گیری ناظر داشته اند- نتوانستند تغایری بین نتایج شمارش شده سر صندوق ها و نتایج نهایی را پیدا کنند. و حتی مشاهده ی عدم وجود تغایر، بعضاً موجب اذعان تعجب آمیز طرفداران آقای موسوی نیز گردید.

اعتراف سایت رسمی ستاد آقای موسوی (قلم نیوز) بر حضور 50000 ناظرشان (کمیته صیانت از آرا) بر سر صندوق ها

اعتراف سایت رسمی ستاد آقای موسوی (قلم نیوز) بر حضور 50000 ناظرشان (کمیته صیانت از آرا) بر سر صندوق ها

با توجه به آنچه گفته شد، حال که نتایج ابتدا (شمارش در حوزه ی رأی گیری) و انتها (نتیجه ی نهایی اعلام شده) یکسان اند، ادعای دستکاری آرا در بین راه (که اساس شبهات مدعیان بر آن استوار است)، مضحک به نظر می رسد! و مدعیان تقلب باید به این سوال پاسخ دهند که وقتی تغییری در نتیجه ی شمارش آرا در حوزه های رأی گیری ایجاد نشده، ادعای دستکاری در بین راه چه معنایی می تواند داشته باشد؟!

هر چند بنا بر مطالب فوق، دیگر نیازی به پاسخ به جزئیات شبهه ی مورد بحث نمی ماند، اما برای تأکید بیشتر بر بی اساسی ادعای مطرح شده، پیش از این جواب هایی به این شبهه داده شده بود:

تقلب کشف شده در انتخابات!

برگه های رای تا نخورده، دست خط های مشابه و صندق های شورای شهر!

با دقت در تصاویر زیر نیز نکات جالب دیگری را می توان مشاهده نمود:

pic1pic2pic3

 1. چستر گوسفند.
  15 جولای 2009

  واقعا کسی نظری نداشته؟

 2. محمد
  31 اکتبر 2009

  گندی که زدید رو هم نزنید بویش خودتون رو خفه میکنه

 3. این راه که تو میروی به...
  9 مارس 2010

  با توصیفات شما درست نمیشود ممنون که به اونایی که ندیدند نشون دادی

 4. بي نام
  10 آوریل 2010

  ممنون ما باورمون شد … تو رو خدا چرند ننويسيد شماها كه ادعاي پيروي از شهيد آويني رو داريد . با اسم اون به همه جا داريد مي رسيد و بودجه هاي كلان مي گيريد كه اين مزخرفات رو به خورد ملت بديد كه حتي خودتون هم باورتون نمي شه …

 5. علی عامری
  13 آوریل 2010

  خدا قبول کنه شما کدوم وری هستید
  مستکبر مستضعف دزدید یا؟؟؟؟؟

 6. مهدی سبز
  17 آوریل 2010

  سلام دوستان
  چند پرسش منطقی:
  1- اگر در انتخابات تقلب شده چرا همه اونهایی که امدن توی تلوزیون حرفشونو پس گرفتن؟
  2- اگه شکنجه شدن چرا برای انقلاب سبزمان تحمل نکردن؟
  3- مگر زمان انقلاب57 خیلی ها زیر شکنجه شهید نشدن؟
  4- انقلاب سبزما مگه یک ایدولوژی قابل جان دادن نیست؟

 7. amin
  17 آوریل 2010

  narahat nashid az nazarat.hagh ba shomast.
  shoma edame bedid ta be ma ham roohiyeye edame dadan bedid.
  khoda maro az azabe in jama@ ke hagh ro mibinand vali baz ham ketman mikonand door negah dare.

 8. gol mn
  9 ژوئن 2010

  اينا اونقدرم ارزش نداره كه بزاريد تو سايت…

 9. ع.ح
  12 ژوئن 2010

  فکر می کنید مردم واقعاً عقلشون رو از دست دادن! در جواب این تحلیلی که میگه تعرفه رویی به خاطر اینکه تغییر زاویه داده پس تا خورده هستش نظر من اینه که این تغییر زاویه بخاطر اینه که تعرفه زیری اون با زاویه نسبت به تعرفه بالایی قرار گرفته (کج). این مطلب رو میشه از گوشه پایین و سمت راست دسته تعرفه ها فهمید که تعرفه زیری نسبت به بالایی تغییر زاویه داره! و آقایون فکر می کنن این تغییر زاویه بخاطر تا خورده بودن تعرفه هاست! شک نکنید آرا صاف و تا نخورده هستند (البته نه همشون بلکه تعداد زیادی از اونا) این عکس رو ببینید:
  http://www.asriran.com/files/fa/news/1388/4/9/113356_493.jpg

 10. ع.ح
  13 ژوئن 2010

  دوستان لطف کنن نظرات موافق و مخالف خودشون رو در مورد نظر قبلی من ابراز دارند! خوشحال میشیم!

 11. اورانوس عزيزي
  24 ژوئن 2010

  درود بر شرف همه ي حاميان دكتر محمود رييس جمهور مردمي محبوبمان.
  خيلي باحال هستيد.
  دمتون خيييييييييييييييييييييييييييييييييلي گرم.

 12. ع.ح
  8 جولای 2010

  منطق همه طرفدارای احمدی نژاد واقعاً همینه دیگه که فقط ازش طرفداری کنن! واقعاً توی نظر قبلی چه ردی از منطق و استدلال که این روزها ادعای همه طرفدارای احمدی نژاد هست وجود داره! بگین شاید من دارم اشتباه می کنم که در این صورت خدا منو نبخشه!

 13. وحید
  22 آگوست 2010

  سلام خوبی میرحسین کار ندارم سیاستمدار خوبی هستی یا نه اما همین که میزاری نظرات مخالف تو را بزنند تو سایتت دمت گرم اخر( دمکراتی) ولی تو مرد سیاست نیستی گلم برو به بقه کارات برس جبهه دوم خردادا نابود کردی تو این تاریکی که داشت سوسو میزد تو خاموشش کردی!!!!ولی سیاست پدر مادر نداره کدوم سیاست مداری بوده که رسوا نشته باشه از شاه عباس صفوی گرفته تا اخرینشون

 14. حسن
  30 آگوست 2010

  یک مدرک مستند دیگر در این تصاویر فراموش شده.
  در تصویر اول چرا فقط سه دست در کادر است؟
  آن دستی که در کادر نیست چه میکند؟
  از اینجا بنابر استدلال میتوان نتیجه گرفت که یک عدد دست دیگر که در کادر نیست، حتماً دارد برگه های نو را اضافه میکند.

  (آخه نه همه برگه ها یک چند ماهی دست مردم بوده و دست به دست چرخیده و کهنه شده)

  آقا من مطمئن شدم تقلب شده.
  حالا انتخابات کی تجدید میشه؟!

 15. ع.ح
  2 سپتامبر 2010

  خدمت حسن آقا باید بگم که محسن رضایی هم عنوان کرد اسامی بیش از 900 هزار نفر رو به همراه کد ملی داره که فقط از طریق اینترنت توی سایتش اعلام کرده که به اون رای دادن! خوب اگه فقط از طریق اینترنت 900 هزار تا یاشن که اعلام کردن بهش رای دادن در مملکتی که ضریب نفوذ اینترنت توی اون به زحمت به 30 درصد میرسه و شورای نگهبان حتی حاضر به پذیرفتن و گرفتن این آمار از آقای رضایی نیست تا مطابقت بده و ببینه که آقای رضایی راست میگه یا نه! اینا نشون دهنده چیه؟ اینها حتی حاضر به پذیرفتن ادعاها و دعاوی و شکایات نیستن و از قبل میگن شما دروغ میگین و فتنه کردین! اگه لازم شد دلایل دیگه در اثبات تقلب رو هم میارم که این بستگی یه نظرات بعدی داره!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.