شنبه 19 نوامبر 11 | 19:41

فعالیت احزاب مشارکت و مجاهدین غیرقانونی است

رئیس ستاد انتخابات کشور از انتشار اسامی احزاب قانونی خبر داد و گفت: فعالیت احزاب منحل شده، غیرقانونی است و این احزاب از نظر وزارت کشور رسمیت ندارند.


سیدصولت مرتضوی معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در گفت‌وگو با خبرنگاران به فعالیت برخی از احزاب منحله اصلاح‌طلب برای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: اسامی احزاب رسمی در سایت وزارت کشور وجود داشته و تنها این احزاب می‌توانند فعالیت قانونی داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه ستاد متبوعش تنها احزابی که در سایت وزارت کشور نام آنها قید شده را به رسمیت می‌شناسد، تصریح کرد: به صورت طبیعی، فعالیت احزابی از نظر ما قانونی است که بموجب قانون و از طریق کمیسیون ماده 10 احزاب نسبت به فعالیتشان مجوز قانونی وجود داشته باشد.

رئیس ستاد انتخابات کشوربر همین اساس فعالیت احزاب منحل شده را قطعا غیرقانونی اعلام کرد.

گفتنی است، محمود عباس زاده مشکینی دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب پیش از این در گفتگو با مهربا انتقاد از عملکرد برخی از احزاب در داشتن تخلف تشکیلاتی، هشدار داد: در آینده نزدیک لیست احزابی را که تن به انتخابات حزبی نمی‌دهند تا به زعم خودشان حزب از دست سیطره پدرخوانده خود خارج نشود را در رسانه ها منتشر می کنیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: