دوشنبه 21 نوامبر 11 | 10:56
روابط عمومی آموزش و پرورش:

از اسرائیل تمجید نکرده‌ایم!

تکذیب خبر تمجید از اسرائیل در کتب درسی جمهوری اسلامی از طرف آموزش و پرورش در حالی است که تصاویر کتاب مذکور در آن خبر آورده آمده بود.


به گزارش تریبون مستضعفین به نقل از خبرگزاری دانشجو وزارت آموزش و پرورش با ارسال تکذیبیه‌آي‌ به این خبرگزاری، تمجید از رژیم صهیونیستی را در هر گونه کتاب مرتبط با این وزارت خانه رد کرد.

در این تکذیبیه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به خبری مبنی بر تمجید از اسرائیل در کتب درسی که در خبرگزاری دانشجو نیز بازنشر شده بود، مدعی شده است: در هيچ يك از كتب درسي آموزش و پرورش جمهوري اسلامي ايران حتي در كتب غيردرسي و كمك آموزشي اين وزارتخانه چنين مطلبي درج نگرديده است.

روابط عمومی آموزش و پرورش هم‌چنین در ادامه افزوده است:‌ اين وزارت‌خانه حق بررسي را براي خود و محفوظ و اين موضوع را با حساسيت فراوان پيگيري مي‌نمايد.

این تکذیب در حالی است که در خبر «تمجيد از اسرائيل در كتب درسي جمهوري اسلامي ايران»، تصاویر اسکن شده‌ی صفحاتی از کتاب زبان مقطع دوم دبیرستان مجتمع تطبیقی سعادت آباد که در آن‌ها کشور جعلی اسرائیل به عنوان کشوری مستقل و دموکراتیک معرفی شده بود، منتشر شده بود.

در این تصویر این صفحات کتاب درسی عباراتی چون «اسرائیل یک کشور توریستی و دیدنی است.»، «اسرائیل یک کشور دموکراتیک است» و از همه جالب‌تر «اسرائیل در سال ۱۹۴۸ موفق شد استقلال خود را کسب کند.» دیده می‌شود.

گرچه در این تکذیبیه اشاره‌ای نشده است که تکذیب عکس صفحات مشخصی از یک کتاب درسی زیر نظر آموزش و پرورش چه معنایی دارد؟ ولی سرعت عمل روابط عمومی این وزارت خانه در سرعت عکس‌العمل به این خبر قابل تأمل است.

اگر این وزارت خانه کمی از احساس مسئولیت خود در رصد پایگاه‌های خبری و عکس العمل نشان دادن به اخبار مرتبط با این نهاد را در نظارت به کتب درسی‌اش صرف می‌کرد شاهد شناسایی و تمجید از رژیم جعلی اسرائیل در کتب درسی جمهوری اسلامی نبودیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: