دوشنبه 21 نوامبر 11 | 21:37

استقرار يک هزار پليس در پی گسترش اعتراضات در نیویورک

با گسترده تر شدن دامنه اعتراضات عليه وال استريت، مايکل بلومبرگ شهردار نيويورک از استقرار يک هزار نيروي پليس با هدف آن‌چه که وي از آن به عنوان وظايف ضد تروريستي ياد کرده، خبر داده است.


به گزارش خبرگزاري فرانسه، مايکل بلومبرگ با ادعاي خنثي شدن يک توطئه تروريستي از سوي مقام‌هاي رسمي شهر نيويورک درعين حال افزود: استقرار نيروهاي پليس در اين شهر بحران‌زده تدبيري محتاطانه است.

شهردار نيويورک گفت : “اداره پليس نيويورک به دليل وجود چنين تهديداتي همچنان بر جلوگيري از حمله تروريستي ديگر متمرکز شده است.”

بلومبرگ همچنين در ادامه تصريح کرد که “يک هوادار القاعده” که توطئه براي هدف قراردادن پليس و دفاتر پست و همچنين سربازان بازگشته ازعراق و افغانستان در نيويورک را طراحي کرده بود، در آپارتمانش بازداشت شد.

اظهارات شهردار نيويورک در حالي بيان شد که پيش‌تر ده‌ها معترض با تجمع در مقابل محل اقامت وي، نسبت به برچيده شدن اردوگاه‌هايشان در جنوب منهتن اعتراض کردند.

يکي ازمعترضان با اشاره به حمله پليس به معترضان در پارک زاکوتي محل شروع اعتراضات جنبش تصرف، گفت: ” او به ديدار ما آمد و اکنون ما آمده‌ايم تا بازديد او را پس دهيم.”

برخي از معترضان نيز با در دست داشتن نشان‎هايي، استفاده نيروهاي پليس از اسپري فلفل عليه معترضان صلح جو را در دانشگاه کاليفرنيا در ديويس محکوم کرده‎اند.

توسل نيروهاي پليس به استفاده از اسپري فلفل خشم فعالان را موجب شده است.

جنبش وال استريت 17 سپتامبر هنگامي آغاز شد که گروهي از مردم در مرکز تجاري نيويورک در اعتراض به نابرابري‌هاي گسترده و فساد در سطوح بالا، تجمع کردند.

با وجود مانع تراشي‌هاي پليس و دستگيري‌هاي گسترده، جنبش “تصرف” اکنون به ديگر شهرهاي بزرگ امريکا نيز رسيده است.

اين جنبش همچنين الهام بخش تظاهرات و اعتراضات مشابه در کشورهاي مختلف جهان از جمله استراليا، انگليس، آلمان، ايتاليا، اسپانيا، ايرلند و پرتغال بوده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: