سه‌شنبه 22 نوامبر 11 | 15:32
تحلیل نشریه تایم آمریکا از نا‌امیدی جمهوری‌خواهان

اتحاد مردم ایران در حمایت از برنامه هسته‌ای را نمی‌توان شکست

یک نشریه آمریکایی در گزارشی در مورد حمایت مردم ایران از برنامه هسته‌ای این کشور با این ادعا که مردم ایران برای این حمایت خود هزینه سنگینی را می پردازند، اذعان کرده است که با وجود این مردم همچنان در مورد حمایت از برنامه هسته‌ای با یکدیگر متحدند.


نشریه تایم در گزارش خود در این زمینه مدعی شده است: هزینه ای که مردم ایران برای حمایت خود از برنامه‌های هسته‌ای کشورشان می پردازند، به دلیل اعلام تحریم های جدید در حال افزایش است و این مسئله بر روی استانداردهای زندگی آنان تاثیرگذار خواهد بود. چرا که در طول یک سال اخیر هزینه برق، اجاره بها، گوشت و میوه و حتی دارو در ایران افزایش یافته و ناامنی خطوط هوایی نیز بیشتر از گذشته شده است. چرا که افزایش تحریم ها باعث عدم دسترسی هواپیماهای ایران به سوخت در فرودگاه‌های غربی شده است.

این نشریه در ادامه گزارش خود با این ادعا که تاثیرات تحریم های اقتصادی در حال نشان دادن خود در زندگی مردم ایران است، آورده است: با وجود تمامی این مشکلات و با وجود کاهش استاندارد زندگی در ایران که به دلیل انزوای اقتصادی این کشور ایجاد شده است، مردم ایران به طور خارق العاده‌ای از برنامه هسته ای کشورشان حمایت می کنند.

تایم در ادامه گزارش خود با اشاره به گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی بر ضد برنامه هسته‌ای ایران که در آن ادعاهای ضد و نقیضی در مورد تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای مطرح شده است، می نویسد: این گزارش در شرایطی منتشر شده است که اکثریت مردم ایران با وجود تمامی مشکلات از حمایت خود از برنامه هسته ای کشورشان دست بر نمی دارند. برای مثال عباس خسروانی یک وبلاگ نویس ایرانی در واکنش به گزارش آژانس می نویسد: این بازی‌های سیاسی باعث نمی‌شود ما از دستیابی به حقوق خود منصرف شویم.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: در واقع کلمه “حق” با غرور ملی ایرانیان گره خورده است و مردم ایران بر این اصرار دارند که غنی سازی اورانیوم برای اهداف صلح آمیز حق طبیعی آنان است.

این نشریه در پایان گزارش خود به ناامیدی نامزدهای جمهوری خواهان از مخالفت مردم ایران با برنامه هسته ای این کشور و در نتیجه بی حاصل بودن تلاش های آنان برای جلوگیری از تداوم برنامه هسته‌ای ایران اشاره می کند و می‌نویسد: با توجه به این مسئله به نظر می‌رسد که جمهوری خواهان که همواره اوباما را به دلیل شکست خوردن در حمایت کافی از اپوزیسیون ایران سرزنش می‌کنند، اکنون متوجه این مسئله شده اند که اکثریت مخالفان حکومت در ایران از حامیان سرسخت برنامه هسته ای این کشور هستند. به همین دلیل به نظر می‌رسد که آنان نیز از توقف برنامه هسته‌ای ایران توسط مخالفان حکومت این کشور ناامید شده اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: