سه‌شنبه 22 نوامبر 11 | 15:30
پیشنهاد خطیب مصری:

جوانان التحریر را به تل آویو اعزام کنید

ما دستور دادن اسراییل و آمریکا به خود و دیگر کشورهای عربی و اسلامی را نمی­پذیریم و به همین خاطر اسراییل باید دست از تهدیدهای خود که توان ترساندن ما را ندارد بردارد.


دکتر مظهر شاهین خطیب مصری و از انقلابیون مصر گفت: مصر، اگر یک گردان از جوانان کشور را از میدان التحریر به تل آویو اعزام کند، می­تواند درسی به اسراییل بدهد که در تمام عمرش فراموش نکند.

وی افزود: ما دستور دادن اسراییل و آمریکا به خود و دیگر کشورهای عربی و اسلامی را نمی­پذیریم و به همین خاطر اسراییل باید دست از تهدیدهای خود که توان ترساندن ما را ندارد بردارد.

مظهر شاهین از شورای نظامی خواست که قدرت را به مردم تحویل دهد.

وی با بیان اینکه مصری ها بر سر کشورشان گفتگو و مذاکره نمی­کنند گفت: ما نمی­توانیم بپذیریم که کسی به ما دستور بدهد و به همین خاطر است که ما سند صلح را به طور کلی رد می­کنیم و هیچ فریادی از فریاد مردم بلندتر نیست.

شاهین خطاب به افراد فاسد و مزدوران نظان سابق که به دنبال آشوب و ایجاد فتنه هستند گفت: شما هرگز موفق نمی­شوید، هیچ فرقی میان مسلمان و سلفی و مسیحی وجود ندارد، همه با هم برابرند و در یک جهت برای آبادانی مصر تلاش می­کنند. در میدان التحریر منافع شخصی جایی ندارد و همه به منافع انقلاب توجه می­کنند. ما همچنان خواهان محاکمه عادلانه سران نظام سابق هستسم و همواره خواهان قصاص و اجرای عدالت خواهیم بود زیرا این تنها راه و کوتاه ترین راه برای گرفتن حق شهدا است.

وی تاکید کرد: این مردم هستند که در این کشور تصمیم می­گیرند و هیچ صدایی از صدای آنها بالا تر نیست. به همین جهت بود که خون های مردم در 25 ژانویه ریخته شد تا امانتی باشد بر دوش همه ما و ما سوگند خورده ایم که که به انقلاب وفادار باشیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: