یکشنبه 06 ژوئن 10 | 21:05

اعتراض دانشجويان به حضور جاسبي در شاهرود+ بیانیه

تجمع اعتراض آميز دانشجويان دانشگاه صنعتي شاهرود به حضور عبدالله جعفر علي جاسبي رئيس غير قانوني دانشگاه آزاد در شاهرود در مقابل بيمارستان خاتم النبياء و دانشگاه آزاد واحد شاهرود برگزار شد. دانشجویان معترض که از ساعت ۹/۳۰ دقیقه صبح منتظر ورود آقای جاسبی و هیئت همراه بودند ، با در دست داشتن پلاکاردهایی و با سر دادن شعارهایی از قبیل”دانشگاه اسلامی آزاد باید گردد” و “بنگاه مدرک دهی تعطیل باید گردد” و “مرگ بر ضد ولایت فقیه” از جاسبی استقبال کردند.


تجمع اعتراض آميز دانشجويان دانشگاه صنعتي شاهرود به حضور عبدالله جعفر علي جاسبي رئيس غير قانوني دانشگاه آزاد در شاهرود در مقابل بيمارستان خاتم النبياء و دانشگاه آزاد واحد شاهرود برگزار شد.

دانشجویان معترض که از ساعت ۹/۳۰ دقیقه صبح منتظر ورود آقای جاسبی و هیئت همراه بودند ، با در دست داشتن پلاکاردهایی و با سر دادن شعارهایی از قبیل”دانشگاه اسلامی آزاد باید گردد” و “بنگاه مدرک دهی تعطیل باید گردد” و “مرگ بر ضد ولایت فقیه” و “دانشجو می رزمد جاسبی می لرزد” و “رئیس مادام العمر استعفا،استعفا” و “حمله مسلحانه معاون جاسبي به دانشجويي در شاهرود بايد رسيدگي گردد” از جاسبی استقبال کردند.

به گزارش خبرنگار ما از داخل بيمارستان جاسبي از درب پشتي بيمارستان وارد شد و مورد استقبال جلالي نماينده مردم شاهرود در مجلس قرار گرفت.

دانشجويان پس از پي بردن همراهي كردن كاظم جلالي شعار مي دادند : “جلالي نماينده ي مايي يا نماينده جاسبي” ، ” جلالي حيا كن ، تو جاسبي رو رها كن ”

جنبش دانشجويي كوتاه بيا نيست

مسئول بسيج دانشجويي بعد از دقايقي سخنراني خود را آغاز كرد و با اشاره به اينكه اين تجمع در راستاي عدالت خواهي دانشجويان و اطاعت از اوامر مقام معظم رهبري انجام پذيرفته و هيچ كدام از دانشجويان حاضر قصد بر هم زدن نظم عمومي را ندارند .

جواد نوروزي با اشاره به اينكه مسئله ما مسئله شخص نيست افزود : ما با يك جريان سياسي روبرو هستيم كه نمي خواهند در برابر قانون تمكين كنند و فكر مي كنند با قلدري و گردن كلفتي مي توانند هر كاري انجام بدهند ولي بدانند نظام بسيار مقتدر تر از آن ست كه در برابر اين عده بخواهد كوتاه بيايد و جنبش دانشجويي در برابر دنياي اين افراد خواهد ايستاد.

حضور عضو هيئت علمي دانشگاه صنعتي در جمع معترضين

سخنران ديگر اين مراسم دكتر رحيمي شعرباف از اساتيد دانشكده رياضي دانشگاه صنعتي بود كه ضمن تقدير و تشكر از حضور دانشجويان شركت در تجمع از حساسيت دانشجويان نسبت به مسايل مختلف جامعه ابرازخرسندي كرد و گفت : خوشحاليم كه نسل جوان دانشجو نسبت به كشور و انقلاب حساس و بي تفاوت نيست.

خشم دانشجويان از ديدن جلالي نماينده شاهرود در كنار جاسبي

در اين هنگام كاروان ماشين از درب بيمارستان خارج مي شد. دانشجويان با مشاهده كاظم جلالي در كنار جاسبي خشمناك شدند و فرياد مي زدند : ” جلالي حيا كن دو رويي رو رها كن”. “دانشجو می رزمد جاسبی می لرزد”.

دانشجويان مسير يك كليومتري را طي كردند تا به سر در اصلي دانشگاه آزاد رسيدند.

ادامه تجمع در جلوي درب اصلي دانشگاه آزاد

دانشجويان با حضور در جلو سر در اصلي دانشگاه آزاد شعار هايي در اعتراض به همراهي كاظم جلالي با جاسبي سر دادند و خشم خود را ابراز كردند.

جلالي نماينده مردمي يا نماينده جاسبي

عضو شوراي مركزي كانون عدالتخواهي قسط با در اعتراض به سفر جاسبي به شاهرود بعد از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی آن را به نوعي دهن كجي به نظام دانست و افزود : از مديريت دانشگاه آزاد ديدن چنين رفتار هايي جاي تعجب نيست ولي در تعجبيم از كساني كه خود را پيرو ولايت مي دانند و جاسبي را در اين سفر همراهي مي كنند. بايد از آقاي جلالي پرسيد كه شما نماينده مردم هستيد يا نماينده جاسبي!!

تشكر از عدم حضور امام جمعه

ايمان نوروزي عضو ستاد اصل هشت قانون اساسي دانشگاه صنعتي شاهرود ضمن تشكر از عدم حضور امام جمعه محترم شاهرود و با توجه به بي اخلاقي مسئولين دانشگاه آزاد مبني بر اعلام كردن نام ايشان به عنوان يكي از سخنرانان مراسم در كنار جاسبي گفت : بايد بدانند كه اين كار ها ديگر فايده اي ندارد و دست وپا زدن الكي ست و جز بد نامي و لكه ننگي براي خود بجا نمي گذارند.

مسئول سابق فرهنگي بسيج دانشجويي با اشاره به نامه آقاي هاشمي به رهبر انقلاب مبني بر غير شرعي خواندن مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود : رهبر انقلاب پس از ارجاع اين نامه به كارشناسان حقوقي و بررسي اين موضوع نظر شوراي عالي انقلاب فرهنگي را شرعي و قانوني دانسته و نظر آقاي هاشمي را رد كردند. حال بايد از آقاي هاشمي پرسيد براي دنياي چه كساني اين همه دست و پا مي زند.

وي در ادامه تصريح كرد : با توجه به گذشت 8 ماه از حمله مسلحانه معاون جاسبي در شاهرود خواستار به نتيجه رسيدن پرونده از سوي مسئولان مربوطه شد.

كشيده شدن تجمع به دادگستري و پيگيري پرونده تيراندازي معاون جاسبي .

اما این پایان ماجرا نبود و دانشجویان معترض ول کن قضیه نبودند.

ترکش این تجمع ها دامن گیر دادگستری شاهرود هم شد و دانشجویان به سمت دادگستری شهرستان حرکت کردند و ادامه تجمع را در آنجا به پا داشتند و اعتراض خود را نسبت به حضور آقاي جاسبي و نيز عدم رسیدگی به پرونده ی آقای نقیب زاده، معاون آقای جاسبی، اعلام داشتند؛ كه سه تن از آن‌ها به عنوان نماينده دانشجويان با دادستان ملاقات داشتند. دادستان با توجه به مرخصي رييس دادگستري از دانشجويان خواست كه به تجمع خود پايان دهند و روز يك شنبه تشريف بياورند.

نماينده دانشجويان در پاسخ به خبرنگار مبني بر روند رسيدگي ماجراي تير اندازي معاون جاسبي گفت : دادستان گفته است كه براي ايشان جرم هايي مثل شروع به قتل ، ايجاد رعب و وحشت ، تير اندازي ، و حمل اسلحه غير مجاز در نظر گرفته شده و پرونده به دادگاه براي صدور راي رفته است.

دانشجویان معترض هم در ساعت ۱۲/۳۰به آرامی متفرق شدند.

حاشيه هاي تجمع :

به گزارش خبرنگار ما اين تجمع حاشيه هايي هم داشت .

1 . در جلوي دانشكده علوم پزشكي دانشگاه آزاد و بيمارستان خاتم فردي كه خود را پزشك اين دانشكده معرفي مي كرد به طرف سخنران اول مراسم آمد و وي را حول داد كه مورد اعتراض دانشجويان قرار گرفت.

2 . در بين مسير دانشجويان دانشگاه آزاد ضمن تشكر ، دانشجويان دانشگاه صنعتي را راهنمايي مي كردند كه جاسبي از آن در وارد دانشگاه شد.

3 . در نزديكي سر در ورودي دانشگاه خودوري پرايدي با ويراژ دادن و ترمز زدن جلو پاي خواهران شركت كننده باعث ايجاد وحشت شد.- آقايان كه جلوتر از آن ها حركت مي كردند متوجه اين مسئله نشدند-

سرنشينان خودروي پرايد با در دست گرفتن قفل فرمان پياده شدند. و شروع به تهديد كردند . وي كه قصد درگيري و بر هم زدن تجمع را داشت خود را برادر زاده دكتر بديعي معرفي كرد و تهديد كرد دانشگاه آزاد به شما چه ربطي دارد . كه با هوشياري و مديريت تجمع كنندگان در برابر اين جوانك كه قلدري مي كرد سوار ماشين شدند و رفتند.

خودروي مذكور كه در آن اطراف پرسه مي زد و دست آخر وارد دانشگاه آزاد شد.

بيانيه تجمع كنندگان در اعتراض به ورود آقاي جاسبي به شهرستان شاهرود
بسمه تعالی

امام(ره): مردم اسلام را می خواهند،اگر من هم کاری را بر خلاف اسلام بکنم،مردم من را هم کنار می زنند.

ضمن تقدیر و تشکر از عدم حضور امام جمعه محترم شاهرود در مراسم استقبال از دکتر جاسبی و محکوم کردن حضور نماینده ی مردم شریف شاهرود و استقبال نماينده مردم دامغان آقايان کاظم جلالی و حجت الاسلام ملك محمدي و همراهی آقايان با رئیس غیر قانونی دانشگاه آزاد آن هم بعد از مصوبه ی شورای عالی انقلاب فرهنگی بیانیه ی تجمع کنندگان معترض به سفر رئیس غیر قانونی دانشگاه آزاد به استان سمنان به شرح ذیل می باشد:

1- تجمع دانشجویان در راستای عدالتخواهی و پیگیری منويات مقام معظم رهبری از جنبش دانشجويي صورت می گیرد و هیچ یک از تجمع کنندگان قصد بر هم زدن نظم عمومی را نداشته و ندارند.

2 – اصلاح اساسنامه جدید دانشگاه آزاد که از سال 1385 شروع و پس از 40 ماه- البته با تاخیر فراوان – بالاخره به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید . با توجه به انتخاب هیئت امنای جدید این دانشگاه و نیز غیر قانونی بودن ریاست آقای جاسبی، شاهد تحرکاتی از سوی مدیریت این دانشگاه و برخی از چهره های سیاسی به ویژه نمایندگان مجلس هشتم هستیم. در این راستا تدارک سفر اخیر دکتر جاسبی و تلاش برای احیای مجدد ریاست وی ، مخالفت با هیئت امنای جدید و نيز مطرح كردن وقف اموال دانشگاه آزاد که خلاف مصوبه ی شورای عالی انقلاب فرهنگی ست از اين پس هرگونه تحرک و حمایت را کجی به نظام و ایستادگی در مقابل نظام می دانیم.

3 – در مورد وقف اموال دانشگاه آزاد چند نکته قابل تأمل است.

الف:مطرح شدن موضوع وقف اموال و دارایی های دانشگاه آزاد، این شائبه را در افکار عمومی مطرح کرده که چرا مدیران و گردانندگان دانشگاه آزاد این قدر بر وقف اموال دانشگاه تاکید داشته،تا جایی که حاضرند از نظر رهبر معظم انقلاب نیز سو استفاده کنند.

ب: وقف اموال عمومی به معنی خصوصی کردن آن اموال است و خارج شدن آن از حوزه سیستم های نظارتی کشور می باشد که سازمان اوقاف نیز این وقف را غیر شرعی دانسته و ادعای هیئت موسس این دانشگاه را تکذیب کرده است.

ج : با توجه به نامه ی اخیر آقای هاشمی رفسنجانی به رهبر معظم انقلاب مبنی بر عدم اظهار نظر و حق دخالت نداشتن شورای عالی انقلاب فرهنگی در مسائل دانشگاه آزاد و غیر شرعی خواندن آن و ارجاع رهبر معظم انقلاب به کارشناسان حقوقی و بررسی این مسئله، رهبر انقلاب نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی را شرعی و قانونی دانستند، از این پس هرگونه تحرکی را ایستادگی در برابر نظام می دانیم.

4 – اخیرا 62 نماینده ی مجلس در حمایت از آقای جاسبی نامه ای را امضا کرده اند و اسامی آنها منتشر شده که متاسفانه 2 تن از نمایندگان این استان آقای کواکبیان نماینده ی مردم سمنان و آقای ترابی نماینده ی مردم گرمسار در این اسامی به چشم می خورد. ( هر چند استقبال دو نماينده ديگر استان آقايان جلالي و ملك محمدي از رياست غير قانوني جناب جاسبي اين پازل را تكميل و درخشان تر كرد.)

5 . در روز های اخیر شاهد بودیم که حامیان آقای هاشمی در مجلس تلاش کردند تا بر خلاف اساسنامه ی جدید مصوبه ی شورای عالی انقلاب فرهنگی با تصویب یک فوریت، طرحی مبنی بر وقف اموال موسسات غیر دولتی از جمله ی دانشگاه آزاد از اقدامات این دانشگاه حمایت کنند.به نمایندگان مجلس هشدار می دهیم که در صورت ادامه ی این رویه جنبش دانشجویی دست به افشا گری خواهد زد و مراتب امر را به اطلاع مردم خواهد رساند.

6 – با توجه به همراهی وكلا ملت ! آقايان جلالی و ملك محمدي در سفر آقای جاسبی به شاهرود و دامغان جای این سوال در اذهان به وجود آمده است که آیا ایشان نماینده ی مردم هستند یا نماینده ی آقای جاسبی؟

الف . ما دانشجویان خواستار عذرخواهی رسمی آقای جلالی و ملك محمدي با توجه به سوگندی که در مجلس و در برابر ملت یاد کرده اند و همچنین خواستار شفاف شدن مواضع ایشان در تمام مسائل به ویژه مسئله ی دانشگاه آزاد و نامه نگاری های آقای هاشمی هستیم.

ب . البته در مورد آقاي جلالي اين نكته را بايد اضافه نمود که هنوز اقدامات ایشان را در انتخابات نهم ریاست جمهوری و تیتر های غیر اخلاقی در روزنامه ای به مدیر مسئولی ایشان که علیه آقای احمدی نژاد انجام شد و نیز اقدامات و موضع گیری مبهم در انتخابات دهم ریاست جمهوری و نیز استعفای ایشان از کمیته ی پیگیری حوادث پس از انتخابات و سکوت ایشان با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اظهار نظر شفاف خواص را از یاد نبرده ایم

7 – با توجه به کشف اسناد محرمانه از دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد توسط قوه ی قضاییه به مسئولین امر هشدار می دهیم که وقت کشی و کوتاهی در این امر باعث وارد شدن خسارات بیشتری به بیت المال می شود. ضمن اقدام قاطعانه، خواستار تعقیب و بازگرداندن مهدی هاشمی به کشور هستیم.

8 – در ششم مهر ماه سال 1388 شاهد حمله ی مسلحانه ی معاون آقای جاسبی به دانشجویی در شاهرود و مشارکت برادرش در تهدید همسایه ها بودیم.ضمن رسیدگی قاطع خواستار تنویر افکار عمومی هستیم و منتظر اعلام نتیجه ی دادگستری خواهیم ماند.

در پایان تاکید می کنیم جنبش دانشجویی ضمن تجدید بیعت با امام خویش و تأسی به روش و منش آن حضرت و جانشین بر حقش،رهبر معظم انقلاب،از هیچ کوششی برای پیشبرد اهداف انقلاب فروگذار نخواهد کرد و در مقابل زیاده خواهی عده ای و حمایت کنندگانشان با تمام توان خواهد ایستاد.

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شاهرود

کانون عدالتخواهی قسط

کانون قرآن و عترت

مسجد پیامبر اعظم(ص)

***

اين بيانيه در روز 14 خرداد 1389 در نماز جمعه شاهرود پخش گرديد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.