شنبه 26 نوامبر 11 | 18:52

غیبت ملت در خانه ملت در هفته‌نامه «۹ دی»

سی امین شماره هفته نامه 9 دی شنبه پنجم آذرماه منتشر شد. تیتر یک 9 دی با عنوان «سخنان مهم آیت الله مصباح درباره جبهه پایداری، وحدت اصولگرایان، فتنه و انحراف» به سخنان اخیر آیت الله مصباح یزدی در جمع مسئولان همایش مکتب امام خمینی اختصاصی دارد. صفحه بلاگستان 9 دی هم به مناسبت روز مجلس یادداشتهایی را با عنوان «غیبت ملت در خانه ملت» در نقد رویکرد سایت اینترنتی خانه ملت و «معرفی پایگاههای مجلس در اینترنت» منتشر کرده است.


سی امین شماره هفته نامه 9 دی شنبه پنجم آذرماه منتشر شد.

تیتر یک 9 دی با عنوان «سخنان مهم آیت الله مصباح درباره جبهه پایداری، وحدت اصولگرایان، فتنه و انحراف» به سخنان اخیر آیت الله مصباح یزدی در جمع مسئولان همایش مکتب امام خمینی اختصاصی دارد. علامه مصباح در این سخنان ضمن تأکید بر لزوم فعالیت جمعی و تشکیلاتی در مسائل اجتماعی و سیاسی به آسیب شناسی احزاب با معنی مصطلح غربی پرداخته اند. ایشان ضمن تشریح فلسفه تشکیل جبهه پایداری به اهداف آن اشاره و مسئله وحدت اصولگرایان را نیز تبیین نموده اند.

عکس یک 9دی این هفته به انقلاب دوم مردم مصر اختصاص دارد. 9دی در یادداشتی با عنوان «قیام علیه سرقت انقلاب» در صفحه جبهه مقاومت به بررسی انقلاب دوم مردم مصر علیه ژنرالهای طرفدار آمریکا پرداخته و به تبیین برنامه های آمریکا برای مصر پس از مبارک پرداخته است. «جوشش خون حسین (ع) در کربلای بحرین» و معرفی شیخ عیسی قاسم از رهبران انقلاب مردم بحرین دیگر یادداشتهای این صفحه هستند.

هفته نامه 9 دی در صفحه هنر و رسانه، بخش اول گزارشی از مجموعه مستند «راز آرماگدون» را که از شبکه مستند سیما در حال پخش است با عنوان «مستندی که صهیونیستها را به وحشت انداخت» منتشر کرده است. همچنین یادداشتی درباره سینمای کودک با عنوان «امید به احیای مجدد مهمترین بخش سینما»؛ یادداشتی تحلیلی درباره نحوه انتقادگری صدا و سیما با عنوان «دگردیسی انتقاد سازنده به نق زدن اعصاب خرد کن»؛ گزارشی از نشست خبری جشنواره فیلم عمار و یادداشتی درباره اظهارات اخیر معاونت سینمایی در پاریس و گفتگوی ویژه شبکه2 با عنوان «اظهارات متناقض؛ اضمحلال لیبرالی سینما» دیگر مطالب این صفحه هستند.

گزارش اختصاصی این شماره 9دی به ماجرای اتفاقات هفته گذشته مجلس و طراحان اصلی طرح جنجالی حقوق مدیران اختصاص دارد. این هفته نامه در گزارش یک صفحه ای خود که با عنوان «پایداری فراکسیون انقلاب اسلامی ویژه خواری مدیران را لغو کرد» منتشر شده، از شروع ماجرا و مطرح شدن دو استفساریه برای تبصره 3ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری تا رأی آوردن طرح حذف تبصره 3 و پشت پرده های اتفاقات صحن علنی مجلس در هفته گذشته سخن گفته است.

صفحه اقتصاد 9 دی به مناسبت سالروز فرمان حضرت امام برای تشکیل بسیج، در یادداشتی با عنوان «بسیج سازندگی؛ نماد همت مضاعف و جهاد اقتصادی» به تشریح تاریخچه و اقدمات و آثار اقتصادی فعالیتهای بسیج سازندگی پرداخته است. همچنین گزارشی انتقادی از تصمیمات مجلس هشتم در حوزه اقتصاد با عنوان «سبقت رفاه طلبی از عدالت طلبی» و یادداشتی درباره آمارهای اعلام شده برای اشتغالزایی با عنوان «اشتغالزایی و آمارهای متناقض» در این صفحه منتشر شده است.

«رازهایی که با شیخ پرده نشین فتنه گران مدفون شد» عنوان گزارشی است که در صفحه سیاست منتشر شده و با اشاره به درگذشت شیخ پرده نشین یا همان شیخ محمدحسین شریعتی و ارائه گزارشی از مراسم تشییع او، به خلاصه ای از نقش آفرینیهای وی در پشت پرده جریان فتنه گر و معرفی حلقه یاران او اشاره نموده است. همچنین «انشای حکم برای خدا» درباره آزمون سخت حجت الاسلام اژه ای در پرونده اختلاس؛ «هشدار مصلحی درباره برنامه مشترک گروههای فتنه و انحرافی در انتخابات» و «حلقه انحرافی و سراب مظلوم نمایی» درباره ماجراهای اخیر جوانفکر و روزنامه ایران دیگر مطالب صفحه سیاست 9دی سی و یکم هستند.

9دی سی و یکم در صفحه اندیشه خود یادداشتی را با عنوان «کرسی های خواص پرور و ضدنفاق» که تحلیلی روایی قرآنی درباره کرسی های آزاد اندیشی است منتشر کرده است. همچنین قسمت آخر از مجموعه مقالات مبانی نظری جریانات سیاسی داخلی با عنوان «لنگرگاه قایق انحرافی در موهومات» نیز در این صفحه منتشر شده است.

دوازدهمین شماره از سلسله مطالب بازخوانی خبری – تحلیلی فتنه هشت ماهه 88 و چگونگی رفتار خواص که 9 دی از چند ماه قبل انتشار آن را آغاز کرده است، با عنوان «پتک جمهوریت بر سر «دیپلماسی شکار نخبگان بی بصیرت»» به مخاطبان 9 دی ارائه گردیده که علاوه بر ارائه تحلیلهای جامعی از دیپلماسی شکار نخبگان بی بصیرت، یادآوری اتفاقات و مواضع خواص طی روزهای دهم تا بیست و سوم شهریور ماه 88 نیز ضمیمه این صفحه جذاب و خواندنی شده است.

مخاطبین صفحه پرطرفدار جریان شناسی این هفته می توانند اولین مقاله از سلسله مقالات در جستجوی چریکهای پنهان استکبار را با عنوان «فراماسونهای وحشی؛ جلادان شب و هنرمندان روز» در سی و یکمین شماره 9دی مطالعه کنند که به شناسایی ابعاد پیدا و پنهان گروهکهای تروریستی و شبه نظامی فعال علیه ملت مسلمان ایران می پردازد.

صفحه بلاگستان 9 دی هم به مناسبت روز مجلس یادداشتهایی را با عنوان «غیبت ملت در خانه ملت» در نقد رویکرد سایت اینترنتی خانه ملت و «معرفی پایگاههای مجلس در اینترنت» منتشر کرده است.

یاران جبهه فرهنگی انقلاب می توانند 9 دی را شنبه هر هفته، روی پیشخوان مطبوعات ببینند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.