دوشنبه 28 نوامبر 11 | 11:26

خانم میلانی، سیاست مدار نیستید، اما انسان چطور؟

وطن پرستی هم پیش کش، گفتید با خط کشی های عالم سیاست کاری ندارید با خط کشی های عالم انسانیت چه می کنید؟ خون ریخته شده زنان و کودکان فلسطینی روحیه فمنیستی شما را آزار نمی دهد؟ گفتید سیاست مدار نیستید، اما انسان چطور؟


تریبون مستضعفین- تهمینه میلانی برای قضاوت جشنواره فیلم هند در کنار داور اسرائیلی در پشت میز داوری می نشیند.

وی در مصاحبه خود با نشریه تایمز هند گفته است: «ما سياستمدار نيستيم و هيچ مشكلي در كار با يكديگر نداريم . در سينما خط كشي هاي عالم سياست معنا ندارد .»

میلانی که چندی پیش نیز در برنامه هفت تمام مردم ایران را «عقده ای» خطاب کرده بود در ادامه این مصاحبه می افزاید: در واقع ما از يك كشور به كشور ديگر سفر مي كنيم و در تالار نمايش فيلم هاي بخش بين الملل فيلم هايي از كشورهاي مختلف را تماشا مي كنيم . ما در تصميم گيريهايمان درباره فيلم هاي مختلف در بخش بين الملل مرزهاي جغرافيايي را در نظر نمي گيريم.»

البته این به اصطلاح این حرفه ای گری ها نه تنها در میان برخی هنرمندان که در میان بسیاری از فعالین عرصه های مختلف از جمله مقتصدین جامعه نیز و جود دارد، همچنان که هنوز شرکت های اسرائیلی در ایران به راحتی پول مردم ایران را در جیب جنایت کاران اسرائیلی می ریزند.

گویی تنها این پهلوانان عرصه ورزش هستند که ما هرباره به تماشای حماسه آفرینی آنان می‌نشینیم و حتی به بهای از دست دادن قهرمانی مرام خویش را نمی بازند و سرافراز از میدان رقابت دین و دنیا بیرون می آیند.

لابد اگر ورزش نیز دست این حرفه ای ها بود باز هم می گفتند که ما کاری به کار سیاست مداران نداریم، ما ورزشکاریم!

جواب خوش خدمتی و حرفه ای گری امثال میلانی ها را می توان در در مصاحبه همتای اسرائیلی ایشان، «دان ولمن» جستجو کرد : «اين واقعا مايه تاسف است كه در عصري زندگي مي كنيم كه با ترس دايمي از حمله كشورهاي رقيب مواجهيم . اين حمله ها و جنگ ها تصميماتي است كه مسوولان سياسي مي گيرند و ما جزئي از فرايند تصميم گيري درباره آنها نيستيم . فرزندان ما بايد در اين دنيا زندگي كنند . ما خوشحاليم كه لااقل مي توانيم در چنين جاهايي از ترس رهايي يابيم و سينما فرصتي براي همكاري ما باشد »

باید ازخانم میلانی پرسید ترس دوست همکار اسرائیلی شما از کیست؟ آیا جز نظام ایران لرزه بر اندام ایشان انداخته است؟

خوش باشید که توانستید آرامش را به دل ایشان باز گردانید.

ما از شما توقع دیانت نداریم، وطن پرستیان کجا رفته که رژیمی را که همواره برای وطن شما چنگ و دندان نشان داده به رسمیت پذیرفتید؟ ای کاش به اندازه همان اسرائیلی وطن پرست بودید.

وطن پرستی هم پیش کش، گفتید با خط کشی های عالم سیاست کاری ندارید با خط کشی های عالم انسانیت چه می کنید؟ خون ریخته شده زنان و کودکان فلسطینی روحیه فمنیستی شما را آزار نمی دهد؟ گفتید سیاست مدار نیستید، اما انسان چطور؟

ما از شما امید دیانت نداریم، آیا آزاده بودن هم همان قدر سخت است؟

 1. غضنفر
  28 نوامبر 2011

  ما از شما توقع دیانت نداریم، وطن پرستیان کجا رفته که رژیمی را که همواره برای وطن شما چنگ و دندان نشان داده به رسمیت پذیرفتید؟

  والا تا جایی که ما یادمونه این ایرانه که از اول انقلاب برای اسرائیل چنگ و دندان نشان داده و بهش میگه غده سرطانی که باید محو بشه… اونا برای ما چنگ و دندان نشون دادند یا ما برای اونا؟ اسرائیل که ادعایی نسبت به تمامیت ارضی ایران نداشته… اونا ما رو به رسمیت نمی‌شناسند یا ما اونا رو؟

 2. اصفهاني
  28 نوامبر 2011

  جناب غضنفر
  من نميدونم تو از چنگ و دندون چي ميفهمي اما تا اونجائي كه من ميدونم كشتن و ترور و آدم ربائي رو ميشه در مقوله چنگ و دندون نشون دادن ارزيابي كرد.
  هنوز حتي جنازه يا خبري از شهيد احمد متوسليان و همرزمانش نداريم.
  دانشمندان هسته اي ما از ترور مستكبرين در امان نيستند.
  تهديدات اسرائيلي ها مبني بر حمله نظامي به ايران هنوز توي اينترنت قابل پيدا كردن است.
  شما به اينها ميگي لالائي خوندن؟ يا عروسك نشون دادن؟
  اينها چنگ و دندونه يا …..

 3. علی
  28 نوامبر 2011

  آره غضنفر راست میگی
  بزار اسرائیل با سرزمین مسلمون های فلسطینی برای خودش کشور درست کنه ما که سیاسی نیستیم
  بزار اسرائیل مردم مظلوم فلسطینو بکشه ما که سیاسی نیستیم
  بزار اسرائیل دانشمندان ما رو ترور کنه ما که سیاسی نیستیم
  بزار اسرائیل تاسیسات هسته ای ما رو هر روز تهدید به بمب باران بکنه ما که سیاسی نیستیم
  بزار اسرائیل هر روز ویروسی روانه تاسیسات هسته ای بکنه تا منفجر بشه و عده ای رو بکشه ما که سیاسی نیستیم .
  بزار اسرائیل هر روز ایرانو تهدید به حمله نظامی کنه ما که سیاسی نیستیم
  ولی اینو بدون غضنفر بعضی ها که تعدادشون زیاد هم نیست ، خودشون میگن سیاسی نیستند .
  اما من میگم این افراد سیاسی هستند ، اما سیاستشون با منافع مملکتشون تضاد داره . این ها دشمن شاد کن هستند.
  پس یادت باشه اینها سیاسی هستند اما بنی آدم نیستند.

 4. غضنفر
  29 نوامبر 2011

  جناب علی و جنا اصفهانی
  یک بار از خودتون پرسیدید چرا این اسرائیل که اینقدر بده به خاطر تاسیسات هسته‌ای پاکستان که اتفاقا هم کشور اسلامیه هم بمب اتم داره اینقدر پرپر نمی‌زنه؟
  فکر کنم جوابش واضح تر از این باشه که بخوام توضیح بدم
  مشکل اسرائیل تاسیسات اتمی ایران نیست مشکل اسرائیل آرزوهای ایدئولوژیک مقامات ایرانیه که دنبال محو کردن اسرائیلند
  شما اگه رهبر یک کشور بودید و مقامات یک کشور دیگه بغل گوشتون هر روز می‌گفتند کشور شما غده سرطانیه کشور شما باید محو بشه راه سعادت از فتح کشور شما می‌گذره و … شما دست روی دست میذاشتید و تماشا می‌کردید.
  وگرنه همین ایران قبل از انقلاب داشت نیروگاه هسته ای می ساخت اسرائیلی ها مگه مشکلی باهاش داشتن؟ چرا اون موقع ایران رو تهدید به بمباران تاسیسات هسته ای نکردن؟ به خاطر اینکه اون موقع رهبران ایران چوب تو لونه زنبور نمی کردن

 5. اصفهاني
  29 نوامبر 2011

  در خبرهاي امروز سه شنبه 8/9/90 خواندم خانم ميلاني ديشب انصراف خود را از قبول داوري جشنواره فيلم هند اعلام نموده است. در توضيحات خبر هم آمده بود كه زمان برگزراي آن از 2/9 تا …فكر كنم 13/9/90 بوده است. حالا سوال من اين است كه چرا حالا خانم ميلاني انصراف خود را اعلام نموده است؟
  ايشان اعلام نموده كه ميخواستم در اين جشنواره با يكي دو فيلمساز ديگر كه آنها هم جزو هيئت داوران بودند ملاقات كنم ولي يكي از آنها به دليل بيماري نيامده است و ….
  حالا دليل انصراف ايشان كداميك از موارد زير است را نميدانم:
  1) نيامدن فيلمسازان ديگر؟
  2) احساس همدردي با مردم فلسطين؟
  3) يا فشار افكار عمومي ايران
  4) شايد هم تا حالا مطلوبش حاصل شده و ديگر نياز به ادامه حضور نمي بيند؟

 6. اصفهاني
  30 نوامبر 2011

  جناب غضنفر
  تقريبا داري موضوع رو ميفهمي
  اسرائيلي ها نه با نقشه ايران مشكلي دارند نه با برنامه هسته اي آن! اين رژيم اشغالگر فقط با انقلاب ما و ايدئولوژي رهبران آن مشكل دارد.
  چرا؟ چون رهبران آن پيرو علي عليه السلامند. همان علي كه ميفرمود “كونوا للظالم خصما و للمظلوم عونا” چون اين انقلاب نميتواند ظلم به مسلمانان را ببيند و ساكت باشد و مثل محمد رضا شاه ملعون با غربي ها دمخور شود.
  شما معناي غصب را ميفهمي يا نه؟
  نميدانم دينت چيست؟ اما اگر پيرو علي سلام الله عليه هستي يك سري به روايات بزن تا ببيني در مورد آخر الزمان و مواجهه مومنين با يهود در قدس چه فرموده اند.

 7. کاظم
  1 دسامبر 2011

  غضنفرجان
  اگر به نقشه 100 سال پیش جهان نگاه کنی اثری از این اسراییل فعلی نمی بینی
  پس قطعا بعضیا اینجا رو واسه یه هدفی بنا کردن؟اما چه هدفی! و چرا اونجا مثلا چرا تو عراق یا … ایجاد نکردن ؟
  فک کنم اگه به سوالا فک کنی حتی خارج از چارچوب ایران و اسلام هم جوابت همین باشه که امام خمینی ره گفته.
  لطفا اول خودت فکر کن بعد جواب امام رو بخون.
  (
  امام خمینی (ره) در پاسخ به نامه دانشجویان مسلمانان مقیم آمریکا و کانادا در سال ۱۳۵۱ می‌فرماید: اسراییل با تبانی و همفکری دولت‌های استعماری غرب و شرق، زاییده شد و برای سرکوبی و استعمار ملل اسلامی به وجود آمد و امروز از طرف همه استعمارگران حمایت و پشتیبانی می‌شود.

  حضرت امام بارها خطر توسعه طلبی اسراییل را گوشزد کرده و خاطر نشان می‌ساختند: همه باید بدانند که هدف دولت‌های بزرگ از ایجاد اسراییل تنها با اشغال فلسطین پایان نمی‌پذیرد آنها در این نقشه‌اند که پناه بر خدا تمامی کشورهای عربی را به همان سرنوشت فلسطین دچار کنند.

  )
  ضمنا مگه پیامبر به من و شما وعده حکومت امام زمان را نداده؟مگه تو قرآن خدا نگفته :ما می‌خواهیم بر مستضعفان زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم‌.
  پس ما هم ادعای حکومت جهانی داریم اما این کجا و آن کجا…
  کلا اگر درباره حضرت مهدی و حکومتش مطالعه کنی بهتر می قهمی چرا اسراییل باید از صحنه روزگار حذف شود.

 8. ایکس
  4 نوامبر 2014

  غضنفر شما دیدت به مسایل دنیا خععلی سطحیه داداش…خععععلی دلم برات میسوزه که اینقدر ساده لوحی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: