چهارشنبه 30 نوامبر 11 | 18:21

با این چهار تا بچه مسلمان که می آورند سینما درست نمی شود

سینما با این چهار تا بچه مسلمان که می آورند سینما درست نمی شود،کما اینکه آدم های بی ایمان با گذاشتن ریش مومن نمی شوند سینما هم چیزی نیست که به این سادگی درست بشود مگر مبانی را عوض کنیم و اصول حاکم بر سینما عوض شود.


فرج الله سلحشور گفت: من ممکن است که گفته باشم در سینمای ما فساد وجود دارد اولا این که اگر در سینما فساد وجود دارد یعنی برخی مردها و زن ها واین مختص به زن ها نیست و ثانیا کسانی که در سینما سالم هستند می دانند خطاب من به آنها نیست.

این کارگردان سینما افزود : آفت سینما از درون خود سینماست. سینما یک اصول و مبانی دارد که غرب بعد از اینکه سینما را اختراع کرد چارچوب آن را اول برای خود تعیین کرد. این مبانی واصول الهی نیست مبانی الهادی است. ارکانش دروغ و توهم است. انسان محوری و مادی گرایی است مثل خود جهان غرب که اساسش بر دنیا محوری و دنیا دوستی برای رسیدن به خواسته های دنیا است.

وی تصریح کرد : این اساس درسینما وجود دارد وآن را گسترش دادند و سینمای ما هم جزئی از این سینماست و لازم به گفتن نیست، نمی تواند انسانی که به دنبال دروغ و توهم و قصه ای ذهنی گرا و تخیلی است آن هم تخیل منفصل از حق و به دنبال این است که نظریات یا ذهنیات خودش را فیلم کند این سینما سر تا پا آلوده هست و سینماگر را هم آلوده می‌کند.

سلحشور ادامه داد: یک مثال عرض می کنم شاید برای سینماگران تلخ باشد. یک چیز نجس مثل خوک وسگ نجس است چون خدا گفته و ذاتا نجس است و یک سری میکروب ها دارد که باعث ضرر است و با شستن هم از بین نمی رود و سینما هم همینطور با این چهار تا بچه مسلمان که می آورند سینما درست نمی شود،کما اینکه آدم های بی ایمان با گذاشتن ریش مومن نمی شوند سینما هم چیزی نیست که به این سادگی درست بشود مگر مبانی را عوض کنیم و اصول حاکم بر سینما عوض شود.

وی با بیان این که سینما با اعتقادات مردم همخوانی ندارد گفت : سینما با اعتقادات و فرهنگ مردم همخوانی ندارد، چون مردم ایمان به یگانه پرستی دارند سینما به دنبال الهاد است مردم به دنبال معنویت هستند، سینما به دنبال مادیات است مردم به دنبال واقعیت هستند وسینما به دنبال توهم است وبا فریب می خواهد مردم را جذب کند.

سلحشور اظهار داشت : اگر سینما اینها را ندشته باشد و بخواهد با آرامش با مردم حرف بزند، نمی تواند چنین آرامشی را جذاب جلوه دهد.

وی افزود : بازیگر الان یا باید پول کلان داشته باشد یا محبوبیت بین مردم یا باید فساد داشته باشد. بخشی از کارگردان ها و تهیه کننده ها به دنبال خانم هایی هستند که با آنها دوست دختر شوند و اینکه این خانم بازیگر است یا نیست مهم نیست یا آقایی که بین زنان معروف شده چون با خیلی ها روابط نامشروع داشته معروف شده به این آقا پول کلان می دهند بیاد فیلم بازی کند چون زیبا یا مانکن است و بازیگر بودن یا نبودنش مهم نیست.

این کارگردان با انتقاد ازکسانی که نبود پول وامکانات را بهانه عدم ساخت فیلمهای مذهبی می دانند بیان داشت : کارگردان های دیگر نمی توانند فیلم هایی مثل یوسف یا مختار بسازند زیرا یک آدم دروغ گو نمی تواند راست بگوید، سینمای ما هم چرا نمی تواند مختار یا یوسف بسازد چون ایمان می خواهد که آنها ندارند واین طور تبلیغ می کنند که چون سازندگان یوسف یا مختار سرمایه کلان دارند توانستند این کار را بکنند اگر این پول را به ما هم بدهند ما هم می سازیم بنده می گویم که این طور نیست از کوزه همان برون ترآود که دراوست.

وی افزود : کارگردانی که یوسف یا مختار را قبول ندارد نمی تواند زندگی وسرنوشت شان را به تصویر بکشد چون هنر زائیده باوراست نه دروغ و توهم. این هنرمندان نمی توانند به سراغ اینها بروند حتی سراغ رزمندگان قهرمان جنگ تحمیلی؛ سعی می کنند جنگ را با لودگی نشان دهند چون نشان دادن چهره واقعی رزمندگان به همین سادگی نیست.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: