چهارشنبه 30 نوامبر 11 | 21:28

بیانیه مشترک اتحادیه‌های دانشجویی درباره وقایع سفارت انگلیس

به گزارش تریبون مستضعفین چهار تشکل بزرگ دانشجویی بیانیه ای در خصوص اتفاقات اخیر سفارت انگلیس صادر نموده اند.


به گزارش تریبون مستضعفین چهار تشکل بزرگ دانشجویی بیانیه ای در خصوص اتفاقات اخیر سفارت انگلیس صادر نموده اند.

متن کامل این بیانیه در ادامه می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

اقدام دولت استعمارگر روباه پیر در اخراج کارمندان سفارت ایران در این کشور دست و پا زدنی است عاجزانه ناشی از حقارت این دولت در مقابل خشم انقلابی دانشجویان و ملت ایران در سفارت انگلیس در ایران. حرکت انقلابی دانشجویان ناشی از عملکرد خصمانه چندصد ساله این دولت خبیث در ایران و سایر کشورهاست. سوال جدی در اینجا این است که تا کنون سفیر ایران از این کشور اخراج نشده بود و امروز که این دولت خبیث در این اقدام انقلابی به خاک مذلت کشانده شد این کار را کرد. این نشان از منفعتی دارد که تا کنون انگلیسی ها در رابطه با ایران داشته اند. نشان از جاسوسی هایی دارد که در این شبه سفارت بر کشوری روا میشده است که عکس العملهای زیرکانه ی و مقتدرانه ی او در برابر استعمار گریهای استعمارگر پیر همیشگی بوده است. رابطه با انگلیس را میخواهیم چکار؟ چرا که این رابطه برای آنها سود است و برای ما ضرر.

سابقه تاریخی ملت ایران مملو از اقدامات خصمانه و استعمارگرانه دولت خبیث انگلستان بوده و برای کسانی که حتی از دور دستی بر آتش تاریخ دارند این مساله واضح است که استعمارگری این رژیم محدود در خاک ایران اسلامی نیز نبوده و جای جای سرزمین های جغرافیای استضعاف از چنگال های خون آلود این رژیم، مجروح و زخم خورده است.

همکاری در ترور دانشمندان هسته ای جمهوری اسلامی ایران، پناه دادن به تروریست های پیشانی سفید، پروپاگاندای سیاسی و تبلیغاتی علیه آرمان های ملت ایران، تحریم های ناجوانمردانه علیه ملت شریف ایران و … تنها برخی از اقدامات اخیر این رژیم استعمارگر علیه ملت انقلابی ایران است. اما بعد از دوران فتنه سال 88 و شیطنت های روباه پیر و رسوایی های پی در پی رسانه دولتی انگلستان، بی بی سی، که دیگر معیارهای حرفه ای را نیز کنار گذاشته و مانند یک بوق تبلیغاتی به ضدیت با نظام اسلامی می پرداخت، بارها و بارها این انتظار از دستگاه های متولی می رفت تا با اقدام درخور و مناسب پاسخی کوبنده به یاوه گویی ها و دخالت های مکرر رژیم استعمارگر انگلیس بدهند و در حداقلی ترین اقدام ممکن سفیر این رژیم را از ایران اخراج کنند اما این اقدام با تعلل های مکرر به تاخیر افتاد تا اینکه پس از آخرین اقدام بی شرمانه رژیم انگلستان در تحریم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی با اقدامی تحسین برانگیز و طی طرحی دو فوریتی رای به کاهش سطح روابط جمهوری اسلامی ایران و رژیم استعمارگر انگلستان داد. هرچند که انتظار ملت انقلابی ایران این بود که فراتر از اخراج سفیر این کشور از خاک ایران، به علت اینکه این رژیم لیاقتِ داشتن روابط با نظام اسلامی را نداشته و گویا سفارت خانه آن جز شیطنت و فتنه گری کار دیگری در ایران ندارد، اساسا روابط دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران با انگلیس خبیث قطع شده و انشاء الله که در آینده نزدیک این اتفاق رخ دهد و به طور کلی جمهوری اسلامی ایران مناسبات خود را با این رژیم منفور ملت ها قطع نماید.

بر این اساس ما دانشجویان انقلابی دانشگاه های ایران در سالگرد ترور استاد عالیرتبه مان که با همکاری سرویسهای جاسوسی غرب علی الخصوص انگلیس انجام شد دست به تجمع خودجوش و پرخروش در مقابل سفارتخانه روباه پیر در تهران زدیم و گوشه ای خشم ملت ایران را در این حرکت نشان دادیم تا خاطر نشان کنیم که مقابله با این رژیم خواست ملت ایران است.

اما بوق های تبلیغاتی انگلیسی کوشیدند در این میان، تحقیر اخراج سفیرشان از خاک ایران را با هوچی گری و جنجال کاهش داده و با تشکیل جلسات پوچ و بی ارزش و صدور بیانیه هایی که ارزش کاغذپاره را نیز ندارد بار تحقیر خود را کم کنند. اما باید به گوش باشند که جنبش دانشجویی ایران به ایشان شدیدا هشدار می دهد که در صورت استمرار این گونه اقدامات خصمانه باید منتظر خروش ملت ایران در کنار تمام ملت های منطقه علیه ظلم و ستمگری دولت انگلستان باشند و بدیهی است آنجا که پای دفاع از آرمان های انقلاب و اصول اساسی نظام نظیر مبارزه با استعمار و استکبار برسد ملت ایران به عنوان پیشتاز بیداری و انقلابی گری در منطقه خاورمیانه و جهان، از یاوه گویی آمریکایی و انگلیسی‌ها باکی ندارند.

در این میان رسانه های مستقل نیز باید به این نکته عنایت داشته باشند که فریب هوچی گری های رسانه ای جریان استکبار را نخورده و به هوچی گری های ایشان ضریب ندهند. چرا که اینها نعره های اخراج آمریکا و انگلیس از منطقه خاورمیانه است که در پوشش زرورق های حقوقی و رسانه ای به خورد مخاطب داده می شود.

در پایان تشکل های دانشجویی و مردمی به استعمار انگلیس هشدار می دهند که پیام تجمع دیروز مقابل سفارت خانه این رژیم آن است که مراقب عواقب هرگونه اقدام خصمانه علیه ملت مسلمان ایران باشند و بیش از این تن به تحقیر و ذلت ندهند.

والعاقبه للمتقین

جنبش عدالتخواه دانشجویی

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

جامعه اسلامی دانشجویان

انجمن اسلامی دانشجویان

 1. مهدي
  1 دسامبر 2011

  پس چرا زير اين بيانبه نامي از بسيج دانشجويي نيست كه صحنه گردان اصلي بود؟

 2. ایمان
  5 دسامبر 2011

  تنها و تنها کار بسیج بود.
  با چسبوندن خودتون به دیگر تشکل های دانشجویی گندی که زدید توجیه نکنید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: