پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۰۹ آذر ۹۰ | ۲۲:۲۵

ایران در برابر اقدامات انگلیس مقابله به مثل می‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین درخواست دولت انگلیس از دیپلماتهای ایرانی در لندن جهت ترک این کشور را اقدامی انفعالی و شتابزده ارزیابی نمود و افزود: بدیهی است دولت جمهوری اسلامی ایران متقابلا اقدامات لازم در این خصوص را انجام خواهد داد.


سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان در خصوص امنیت سفارتخانه ها در تهران گفت: جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر تعهدات بین المللی خود هرگونه به تعرض به دیپلماتها و اماکن دیپلماتیک و اقدامات خلاف مقررات و قوانین بین المللی را غیر قابل قبول می داند.

رامین مهمان پرست افزود: آنچه در ارتباط با سفارت انگلیس در تهران رخ داد اتفاقی غیر قابل پیش بینی و در پی عصبانیت برخی از تظاهرکنندگان از رویکرد دولت انگلیس در قبال جمهوری اسلامی ایران بود که با هوشمندی و تدابیر اتخاذ شده از آسیب دیدن دیپلماتها جلوگیری بعمل آمد و برخورد با متخلفین از سوی قوه قضائیه تحت بررسی و پیگیری میباشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین درخواست دولت انگلیس از دیپلماتهای ایرانی در لندن جهت ترک این کشور را اقدامی انفعالی و شتابزده ارزیابی نمود و افزود: بدیهی است دولت جمهوری اسلامی ایران متقابلا اقدامات لازم در این خصوص را انجام خواهد داد و مسئولیت حفاظت از اموال و اماکن دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در لندن را متوجه دولت انگلیس میداند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: