پنج‌شنبه 01 دسامبر 11 | 06:15

برگزاری بزرگترین تظاهرات ضددولتی در انگلیس

بیش از ۲ میلیون کارمند و کارگر انگلیسی امروز در اعتراض به سیاست‌های ریاضت اقتصادی ائتلاف حاکم این کشور دست به اعتصاب زده و در خیابان‌های شهر لندن تظاهرات کردند.


اعضای اتحادیه‌های صنفی و کارگری انگلیس امروز در اعتراض به اجرای طرح ریاضت اقتصادی از سوی دولت ائتلافی در خیابان‌های شهر لندن تظاهرات کردند.

این تظاهرات بزرگترین تجمع معترضان انگلیسی در طول 30 سال اخیر محسوب می‌شود.

این تظاهرات در حالی صورت گرفت که بیش از ۲ میلیون کارمند و کارگر انگلیسی امروز در اعتراض به سیاست‌های ریاضت اقتصادی ائتلاف حاکم این کشور دست به اعتصاب زدند.

اعضای حدود 30 اتحادیه صنفی و کارگری انگلیس طی هفته‌های گذشته با انجام نظرخواهی های داخلی از اعضای خود، برگزاری اعتصاب را با اکثریت قاطع تایید کرده‌اند.

بنابر اعلام مقامات کنگره اتحادیه‌ صنفی و کارگری انگلیس موسوم به( UTC) ،حدود ۲ میلیون و 600 هزار تن از کارمندان و کارگران با برگزاری اعتصاب موافقت کرده‌اند. از این رو پیش‌بینی می‌شود که بیشتر بخش‌های دولتی و عمومی انگلیس امروز یا بطور کامل تعطیل شوند و یا فعالیت آنها دچار اختلالات گسترده شود.

بخش های آموزشی، بهداشت و درمان، خدمات عمومی، سازمان مهاجرت و مرزبانی، شهرداری ها و شوراهای محلی، کتابخانه ها، موزه ها و … از جمله بخش‌هایی هستند که به شدت تحت تاثیر اعتصاب قرار خواهند گرفت.

گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که از هر 10 مدرسه در انگلیس، یک مدرسه امروز تعطیل بوده است.

دولت انگلیس در واکنش به اعلام این خبر گفت که اعتصاب روز چهارشنبه می‌تواند 500 میلیون پوند به اقتصاد این کشور خسارت وارد کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: