یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
پنج شنبه ۱۰ آذر ۹۰ | ۱۰:۵۰

معترض آمریکایی: کدام دموکراسی؟ آمریکا وحشی است

يک عضو حرکت مسالمت‌آميز و خانواده‌هاي ستاره طلايي طرفدار صلح در بالتيمور گفت که در امريکا دموکراسي وجود ندارد. وی بيان کرد که با سرکوب پليس اين نهايت دورويي است که ما درباره گسترش دموکراسي در ديگر کشورها سخن بگوييم و درباره مستثني بودن امريکايي صحبت کنيم؛ در حالي که به يقين استثنا نيستيم. ما وحشي هستيم.


يک عضو “حرکت مسالمت‌آميز و خانواده‌هاي ستاره طلايي طرفدار صلح در بالتيمور” به بخش امريکاي شبکه پرس تي­وي گفت که در امريکا دموکراسي وجود ندارد.

ميسي بيتي، همچنين بيان کرد که با سرکوب پليس “اين نهايت دورويي است که ما درباره گسترش دموکراسي در ديگر کشورها سخن بگوييم و درباره مستثني بودن امريکايي صحبت کنيم؛ در حالي که به يقين استثنا نيستيم. ما وحشي هستيم.”

بيتي با بيان اين که “حملات و بستن اماکن مردم بيشتري را به مشارکت ترغيب مي­کند” افزود که جنبش اشغال احتمالا دوباره در بهار اوج خواهد يافت.

نيروهاي پليس در روزهاي اخير در برخورد با گروهي از دانشجويان که در اعتراض مسالمت‌آميز در محوطه دانشگاه کاليفرنيا در ديويس نشسته بودند، از اسپري فلفل استفاده کردند.

۱۱ تن از اين دانشجويان به دليل عوارض ناشي از اسپري فلفل تحت درمان قرار گفتند که معالجه دو تن از آنان نيز در بيمارستان انجام پذيرفت.

بر پايه اين گزارش، استفاده جنجال‌برانگيز از گاز فلفل خشم معترضان و فعالان جنبش “اشغال وال استريت” را برانگيخته است و همچنين عده‌اي نيز خواستار استعفاي رييس دانشگاه شدند.

جنبش وال استريت ۱۷سپتامبر هنگامي آغاز شد که گروهي از مردم در مرکز تجاري نيويورک در اعتراض به نابرابري‌هاي گسترده و فساد در سطوح بالا، تجمع کردند.

با وجود مانع تراشي‌هاي پليس و دستگيري‌هاي گسترده، جنبش “اشغال” اکنون به ديگر شهرهاي بزرگ امريکا نيز رسيده است.

اين جنبش همچنين الهام بخش تظاهرات و اعتراضات مشابه در کشورهاي مختلف جهان از جمله استراليا، انگليس، آلمان، ايتاليا، اسپانيا، ايرلند و پرتغال بوده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: