سه‌شنبه 08 ژوئن 10 | 12:36

عفو بین‌الملل خواستار توضیح آمریکا در مورد کشتار مردم یمن شد

سازمان عفو بین‌الملل دیروز تصاویری را منتشر کرد که نشان می‌دهد آمریکا پس از اتمام عملیات نیروهای امنیتی یمن، اقدام به شلیک موشک خوشه‌ای کروز کرده است که در جریان آن، 50 غیرنظامی کشته شده‌اند. این سازمان دیروز از ایالات متحده خواسته است تا در مورد نقش این کشور در کشته شدن 50 غیرنظامی در جریان حمله هوایی توضیح دهد


سازمان عفو بین‌الملل دیروز تصاویری را منتشر کرد که نشان می‌دهد آمریکا پس از اتمام عملیات نیروهای امنیتی یمن، اقدام به شلیک موشک خوشه‌ای کروز کرده است که در جریان آن، 50 غیرنظامی کشته شده‌اند.
این سازمان دیروز از ایالات متحده خواسته است تا در مورد نقش این کشور در کشته شدن 50 غیرنظامی در جریان حمله هوایی توضیح دهد.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی یمن در دسامبر گذشته به بهانه نابودسازی مقر احتمالی القاعده، به استان جنوبی “ابیان” حمله کردند.
عفو بین‌الملل همچنین با تاکید بر اینکه موشک پرتاب شده از نوع “تاماهاوک” است که تنها نیروهای آمریکایی آن را در اختیار دارند، می‌افزاید: دولت آمریکا باید نقش خود را در این حملات آشکار کند و همه کشورها باید نشان دهند که چه اقداماتی را برای جلوگیری از کشته و مجروح شدن افراد بی‌گناه انجام داده‌اند.

“فیلیپ لاسر” معاون مدیر برنامه خاورمیانه و آفریقای شمالی عفو بین‌الملل گفت: حمله نظامی علیه مظنونین، بدون آنکه هیچ تلاشی برای دستگیری آن‌ها شود، کاملاً غیرقانونی است.

از سوی دیگر، “برایان وایتمن” سخنگوی پنتاگون نیز با خودداری از اظهار نظر در این رابطه تاکید کرد که هرگونه سوال در مورد عملیات‌ها علیه القاهده، می‌بایست از دولت صنعا پرسیده شود.

وی افزود: ما با قدرت از اقدامات علیه القاعده در شبه‌جزیره عرب حمایت می‌کنیم و همکاری بسیار نزدیکی با یمن داریم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.