دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
شنبه ۱۲ آذر ۹۰ | ۰۵:۰۰

ورود هیئت حماس به قاهره برای بررسی مرحله دوم تبادل اسرا

منابع مصری گزارش دادند که یک هیئت بلندپایه جنبش حماس برای گفت‌وگو با مقام‌های مصری در خصوص اجرای مرحله دوم تبادل اسرا بین حماس و رژیم صهیونیستی موسوم به”وفای به آزادگان” وارد قاهره شد.


منابع مصری اعلام کردند که یک هیئت 8 نفره حماس با یک هواپیمایی مصری از دمشق وارد قاهره شد.

در همین رابطه “صالح العاروری” مسئول پرونده اسرا در جنبش حماس گفت که اجرای مرحله دوم آزادی اسرای فلسطینی در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی 19 دسامبر(28 آذرماه) آغاز خواهد شد و قرار است 550 اسیر آزاد شوند.

وی با اشاره به معیارهای مربوط به آزادسازی اسرای فلسطینی گفت که اسرای امنیتی و افراد دارای محکومیت‌های طولانی در اولویت آزادی قرار دارند.

وی تصریح کرد که جنبش حماس لیستی از اسرای بیمار، سالخورده و کسانی که مدت‌های طولانی را در زندان صهیونیست‌ها سپری کرده‌اند، به مقام‌های مصری ارائه کرده است.

العاروری درباره زنان اسیر فلسطینی نیز اظهار داشت: 9 زن اسیر باقی مانده در زندان‌های رژیم صهیونیستی قرار بود در مرحله نخست آزاد شوند اما به دلیل کارشکنی تل‌آویو این افراد آزاد نشدند و بر اساس مذاکرات صورت گرفته با میانجی مصری این افراد باید پیش از اجرای مرحله دوم تبادل اسرا آزاد شوند.

در مرحله نخست اجرای تبادل اسرا بین حماس و رژیم صهیونیستی که در تاریخ 18 اکتبر گذشته انجام شد، در مقابل آزادی”گلعاد شالیت” تک اسیر صهیونیست 450 مرد اسیر و 27 زن اسیر فلسطینی آزاد شدند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: