شنبه ۱۲ آذر ۹۰ | ۰۶:۳۰

اوباما: هیچ متحدی برای آمریکا مهمتر از اسرائیل نیست

رئیس‌جمهوری آمریکا در مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ در شهر نیویورک در جمع گروهی از یهودیان تأکید کرد: هیچ متحدی برای آمریکا با اهمیت تر از اسرائیل نیست.


“باراک اوباما” رئیس‌جمهوری آمریکا که به عنوان بخشی از سفرهای ایالتی خود برای جمع آوری کمک‌های مالی برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۲ به نیویورک سفر کرده است، روز گذشته میزبان گروهی از یهودیان پرنفوذ در این شهر دیدار کرد.

بنا بر این گزارش، اوباما که به نظر می‌رسید تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا حمایت یهودیان آمریکا را بار دیگر در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بدست آورد، اعلام کرد که هیچ متحدی برای آمریکا با اهمیت تر از اسرائیل نیست و اسرائیل مهمترین متحد آمریکا به حساب می‌آید.

بر اساس این گزارش، هنگامی که “جک روزن” از مقامات یهودی عالیرتبه کنگره آمریکا که میزبان اصلی اوباما در نیویورک بود، در رابطه با روابط میان اسرائیل و آمریکا ابراز نگرانی کرد، اوباما گفت: زمانی که امنیت اسرائیل مطرح باشد، ما مدارای کسی را نمی‌کنیم.

اوباما همچنین اعلام کرد: هیچ متحدی برای ما با اهمیت تر از اسرائیل نیست.
بلافاصله پس از این جمله اوباما، روزن افزود: دولت اوباما در مقایسه با دولت‌های پیشین آمریکا بیشترین حمایت را از اسرائیل داشته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: