دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۱۲ آذر ۹۰ | ۰۷:۰۰

گسترش اعتصاب و تظاهرات سراسری انگلستان به ولز و ایرلند شمالی

هزاران نفر از مردم ایرلند شمالی و ویلز همزمان با اعتصاب صدها هزار کارگر و کارمند بخش دولتی به خیابان‌ها آمدند و به بزرگترین اعتصاب‌ها و تظاهرات سراسری در انگلیس ملحق شدند.


همزمان با برگزاری اعتصاب سراسری کارگران و کارمندان در انگلیس و همچنین برگزاری تظاهرات‌های اعتراض آمیز مردمی در این کشور، هزاران نفر از مردم ویلز و ایرلند شمالی که بخشی از بریتانیا به حساب می آیند نیز به اعتصاب ها و تظاهرات سراسری در انگلیس ملحق شدند.

بنا بر این گزارش، در ویلز همزمان با اعتصاب ۱۷۰ هزار نفر از کارگران و کارمندان، هزاران نفر از مردم نیست به خیابان‌ها آمدند و تظاهرات کردند.

علاوه بر این، حدود ۲۰۰ هزار نفر از کارکنان بخش دولتی در ایرلند شمالی نیز اعتصاب کردند و هزاران نفر از مردم این منطقه نیز به دنبال این اقدام کارگران و کارمندان بخش دولتی در یکی از بزرگترین تظاهرات در خارج از ساختمان شهرداری “بلفست” تجمع کردند.

هزاران نفر دیگر از مردم ایرلند شمالی همچنین در شهر “لاندندری” تظاهرات گسترده‌ای را بر پا کردند.

یکی از شعارهایی که تظاهرات کنندگان در این تجمع گسترده خود سر می دادند این بود که “بخش عمومی فدای یک درصد ثروتمند جامعه بریتانیا شده است”.

اعضای اتحادیه‌های صنفی و کارگری انگلیس روز گذشته در اعتراض به اجرای طرح ریاضت اقتصادی از سوی دولت ائتلافی این کشور در خیابان‌های شهر لندن تظاهرات کردند.

این تظاهرات بزرگترین تجمع معترضان انگلیسی در طول 30 سال اخیر محسوب می‌شود.

این تظاهرات در حالی صورت گرفت که بیش از ۲ میلیون کارمند و کارگر انگلیسی نیز در اعتراض به سیاست‌های ریاضت اقتصادی ائتلاف حاکم این کشور اعتصاب کردند.

تمام اینها در شرایطی است که با وجود این اعتصاب ها و تظاهرات گسترده در سراسر بریتانیا، “دیوید کامرون” نخست‌وزیر این کشور اعلام کرده است که حقوق کارگران “کاملا منصفانه” است و این اقدام کارمندان و کارگران را غیرضروری خوانده و آن را کم اهمیت جلوه داده است.

این اظهارات نخست‌وزیر انگلیس مردم این کشور را بیش از پیش خشمگین کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: