سه‌شنبه 08 ژوئن 10 | 14:17

پاسخ کوچک‌زاده به علی مطهری

علی آقا آیا اجازه دارم به عنوان همكلاسی سال‌های دور خودم و نه فرزند شهید بزرگوار آیت الله مطهری، من هم شما را به كودك عزیز كرده خانواده‌ای تشبیه كنم كه با سوء استفاده از جایگاه والای پدرش و خوردن نان برادر همسری رییس مجلس و … بدون آنكه اندكی تأمل كند هر تهمت و ناروایی را نثارمومنان نمازگزار و مقدسات نظام و رئیس جمهور قانونی كشور می‌كند و انتظار دارد مورد تشویق هم قرار بگیرد؟خدا كند رئيس دستگاه قضا در رو دربايستي برادرشان نمانند و شما را برطبق صريح قانون به واسطه توهين هايي كه كرده ايد حداقل مورد پرسش قرار دهند


مهدی كوچك‌زاده، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، مطلبی را با عنوان “پاسخ به همكلاسیم علی مطهری” در وبلاگ شخصی خود منتشر كرده است.

آقاي علي مطهري

سلام عليكم

مكتوب شما را در اعتراض به عكس العمل نمازگزاران جمعه در سالگرد رحلت امام “ره” به سخنراني سيد حسن آقاي خميني در رسانه ها خواندم (اينجا). گرچه شما فرزند مرد بزرگي هستيد كه امام ايشان را حاصل عمر و پاره تن خود ناميد ولي از آنجا كه در مطالبي كه در يادداشتتان نوشته ايد با توهين به جمع كثيري از مومنان نماز گزار و و مقدسات آنان و رئيس جمهور قانوني كشور رعايت چنين جايگاه و منزلتي را ننموده ايد و با ياد آوري اين مثال بر گرفته از قرآن، بدون آنكه قصد شبيه سازي تاريخي داشته باشم!، “پسر نوح با بدان بنشست / خاندان نبوتش گم شد” ، ضمن ارئه پاسخ به مكتوب شما در راستاي دفاع از مقدسات متذكر مي شوم كه تنها فرزند بزرگان بودن براي عاقبت خير كافي نيست!

علي آقا آيا اجازه دارم به عنوان همكلاسي سالهاي دور خودم و نه فرزند شهيد بزرگوار آيت الله مطهري، من هم شما را به كودك عزيز كرده خانواده اي تشبيه كنم كه با سوء استفاده از جايگاه والاي پدرش و خوردن نان برادر همسري رييس مجلس و. . . بدون آنكه اندكي تأمل كند هر تهمت و ناروايي را نثارمومنان نمازگزار و مقدسات نظام و رئيس جمهور قانوني كشور مي كند و انتظار دارد مورد تشويق هم قرار بگيرد؟. خدا كند رئيس دستگاه قضا در رو دربايستي برادرشان نمانند و شما را برطبق صريح قانون به واسطه توهين هايي كه كرده ايد حداقل مورد پرسش قرار دهند و به شما بياموزند ميان حريت و انتقاد و آزادي بيان و توهين و هتاكي فاصله بسيار است.

همكلاسي قديم ! آيا براستي سيد حسن خميني كه البته به عنوان نوه امام از صميم قلب مايليم عزيز و محترم بماند در كدام صحنه انقلاب داراي سوابقي است كه حالا شما مدعي هستيد از صحنه حذف شده است؟ و آيا مي توان گفت حق اظهار نظر از مليونها مردمي كه براي اظهار نظر تريبون نماز جمعه را در اختيار ندارند، سلب شده است؟! آيا فكر نمي كنيد ملت طي ماههاي بعد از انتخابات عملا سخن سيد حسن خميني را شنيده بود ولي ايشان هيچگاه براي شنيدن پاسخ مردم در دسترس آنها نبودند و از اينرو مردم در اولين فرصتي كه ديدار ايشان برايشان ميسر گرديد پاسخ خود را به ايشان منتقل نمودند. آقاي مطهري كافي بود يك لحظه به ياد مي آورديد كه يكسال قبل مانند سالهاي قبل تر همين مردم با نهايت احترام به سخنراني نسبتا طولاني سيد حسن آقا در نمونه ديگر همين مراسم گوش دادند و به اين سرعت آنچه رخ داد را حمل بر نبود آزادي بيان نمي كرديد!

آقاي مطهري شما در پاراگراف پاياني نوشته تان با فرضي غلط مبني بر اينكه “آقاياني اصرار به شبيه سازي حوادث امروز با حوادث صدر اسلام دارند” بي محابا به مومنان نمازگزار در روز جمعه توهين كرده ايد و آنان را به سپاهيان عمر سعد و ابن زياد تشبيه و سيدحسن خميني را در جايگاه امام حسين”ع” نشانده ايد، گرچه به خيال خودتان با آوردن عبارت “آيا صحيح مي دانند” تلاش نموده ايد از زير بار عواقب چنين توهين بزرگي به مومنان فرار كنيد كه اميدوارم در جاي خود دادستان محترم به اين هتاكي هاي شما براي رد اين نظريه كه، اين شماييد كه كودك عزيز كرده ايد، رسيدگي عاجل بنمايند. اما آقاي مطهري اگر از عوام انتظار نباشد از شما به عنوان يك تحصيل كرده در الهيات و فلسفه انتظار مي رفت كه فهميده باشيد كساني كه در سخنانشان به افراد يا وقايعي در صدر اسلام و يا از قرآن اشاره كرده و يا مي كنند قصدشان بر خلاف نظر شما شبيه سازي برخي چهره هاي امروز در عرصه سياست با نظايرشان در صدر اسلام نيست، هرچند در برخي موارد چندان هم بي شباهت نيستند!، بلكه از نقل چنين مستندات تاريخي يا قرآني هدف ارائه نمونه هايي است كه نشان مي دهد “گذشته درخشان تضمين كننده عاقبت خير است” را نميتوان به عنوان يك اصل هميشگي و عمومي و لا يتغير پذيرفت و يا ” داشتن رابطه نسبي يا سببي با افراد بزرگ و خوش عاقبت موجب بزرگي و خوش عاقبتي است ” را نيز نميشود اصل دانست كما اينكه در تاريخ اسلام بزرگاني مثل طلحه و زبير عليرغم داشتن حسن سابقه دچار عاقبت سوء شدند كه همه بايد از آن به خدا پناه ببريم. و يا اينكه خداوند در پاسخ در خواست حضرت ابراهيم براي ادامه يافتن ولايت در خانواده او مي فرمايد لاينال عهدي الظالمين. ملاحظه مي فرماييد كه اشاره به چنين مستندات تاريخي و قرآني كه نميتواند مورد انكار هيچ مسلمان معتقدي قرار گيرد، موجب ابطال اصول ساختگي و دروغيني است نظير “گذشته درخشان تضمين كننده عاقبت خير است” و به هيچوجه شبيه سازي تاريخي مدنظر بزرگاني كه بدين مستندات استناد كرده اند نبوده است اما براستي شما اين را نفهميديد؟ يا خود را به نفهميدن زديد تا به اين بهانه به مومنان نمازگزار و امام آنان توهين فرماييد.؟ من يقين دارم شما روح پدرتان را براي چندمين بار با اظهار نظرهاي عجولانه آزرده ايد. استغفار كنيد و از مردم نيز عذر بخواهيد چرا كه مردم امروز دارند صداي شما را مي شنوند و در فرصت مناسبي كه به شما دست يابند پاسخ شما را هم خواهند داد و . . . . .

اللهم اجعل عواقب امورنا خيرا

همكلاسي شما در دبيرستان علوي در سال 1351 دكتر مهدي كوچك زاده

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.