دوشنبه 05 دسامبر 11 | 19:56
ششمین اطلاعیه شورای متحصنین سفارت انگلیس

وزارت خارجه در مقابل رفتار زشت و زننده خود پاسخگو باشد

دانشجویان شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر با صدور اطلاعیه‌ای به برخی انتقادات مطرح درباره ورود به سفارت انگلیس پاسخ دادند.


شورای متحصنین لانه فتنه‌گری روباه پیر با صدور اطلاعیه‌ای، توضیحاتی در مورد برخی مسائل ذکر شده درباره تسخیر سفارت انگلیس در تهران ارائه کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
فَاسْتَقِمْ کَمَا أُمِرْتَ وَمَن تَابَ مَعَکَ وَلاَ تَطْغَوْاْ إِنَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ
طی چند روز گذشته شاهد آن بودیم که در رسانه‌های مختلف و توسط افراد بعضا معلوم الحال و در پی کسب جایگاه و شهرت مواضع و مطالبی خلاف واقع و در راستای به انحراف کشاندن افکار عمومی و همچنین وارونه و غیر طبیعی نشان دادن خروش امت حزب الله مطرح می‌شود.

شورای متحصنین لانه فتنه گری روباه پیر علی رغم میل باطنی خود و برای تنویر افکار عمومی به عنوان طراحان اصلی تجمع مقابل سفارت و هدایت کننده این جریان وظیفه خود می‌داند در مقام پاسخ گویی به برخی از شبهات برآید و یکباربرای همیشه جوابی محکم بر این یاوه گویی مدعیان همیشگی جنبش دانشجویی داده باشد.

۱. این شورا برای چندمین بار تاکید می‌کند که حرکت دانشجویان در راستای تجمع در مقابل جاسوسخانه کاملا خودجوش انجام شده است و هیچ نهاد دولتی و غیردولتی تاثیری در این حرکت نداشته است.

۲. شاهدیم برخی حرکت دانشجویان در تسخیر سفارت را از روی احساس و عواطف می‌خوانند و آن را کاری خارج از عقلانیت و تفکر دانشجویی می‌دانند. متعجبیم جمعی که خود را صاحب اندیشه و تحلیل می‌داند چگونه و با چه معیاری حرکات دانشجویان را نسنجیده خوانده و بدون آنکه بتواند بغض و خشم چند صدساله این ملت مظلوم انواع فتنه گری‌ها، زخم زدن‌ها و سیاسی کاری‌ها را ببیند.

بدون آنکه در تحلیل خود شهادت استادان هسته‌ای، حمایت و تحریک و هدایت فتنه 88 تحریم‌های مسئولین، دانشمندان و ارگان‌های رسمی جمهوری اسلامی و در یک کلام خیانت و خنجر زدن به این امت را ببیند؛ اما چه انتظاری است از کسانی که خود نه نقشی در تجمع داشته‌اند و نه حضوری تا بتوانند حرکت انقلابی دانشجویان اصیل امام راحل و مقام ولایت را درک کنند.

شورای متحصنین لانه فتنه گری روباه پیر برای چندمین بار و با تاکید مضاعف اعلام می‌دارد حرکت دانشجویان در راستای تسخیر سفارت نه تنها برنامه ریزی شده از طرف این ارگان نبوده است بلکه حتی پیش‌بینی آن از طرف اعضا هم غیر ممکن بود و این حرکت تنها حاصل خشم برانگیخته شده دانشجویان از فتنه انگیزی اصحاب شیطان بود که در سالگرد شهادت استادمان همچون آتشی بر خرمن بغض و کینه انقلابی دانشجویان عمل کرده و باعث رخداد چنین اتفاقی گشت.

۳. متاسفانه و با اندوهی صد چندان در رسانه‌هایی با سلیقه‌ای خاص توسط افرادی که وصف آن رفت نظاره گریم که از حرکت انقلابی و آرمانی دانشجویان اظهار پشیمانی می‌شود و خط ندامت پیگیری می‌شود. به راستی مگر حضرات فوق ذکر نقش و یا حتی حضوری در خروش قاطبه دانشجویان حزب اللهی داشته‌اند که حال دم از ندامت و پشیمانی می‌زنند؟

مگر اینان طلایه داران این جریان، تصمیم گیر، سخنگو و حتی حاضرین در صحنه بودند که حالا بیانیه داده و اعلام پشیمانی می‌کنند؟ مگر هزینه‌ای داده‌اید و یا تقصیری متوجه شما است که با ابتدایی ترین فشارها عقب نشسته‌اید و از طرف دانشجویان اعلام موضع می‌کنید؟

اگر در جریان تسخیر سفارت آمریکا عده‌ای که خود نقش اساسی در حرکت داشتند، پس از گذر زمان دچار استحاله شده‌اند و از حرکت خود اعلام ندامت کرده‌اند، امت حزب الله امروز و در پی تکرار و بازگشت تاریخ دوباره شاهد گروهی است که از حرکت اعلام پشیمانی می‌کنند. اما با این تفاوت که این بار در راستای پروژه سیر تکامل تاریخ اینان نه تنها مسئولیت نداشته که حتی حضوری هم در خروش دانشجویان نداشته و تنها خود را با توهم، داعیه‌دار این حرکت می‌دانند.

۴. این بار روی سخن با امت شهید پرور و مکتبی ایران است: این شورا اعلام می‌دارد که فضا سازی‌های رسانه‌ای و بازی‌هایی که هر روز از جایی آغاز می‌شود، تنها برای گرفتن انرژی و پتانسیل مردم و مشغول کردن ذهن‌ها برای دوری از هدف اصیل اقدام انقلابی دانشجویان است.

امت حزب الله می‌بایست با دوری جستن از بحث‌های انحرافی و با نادیده گرفتن اظهارات و اعلامیه‌های دروغین، فعالیت‌‌های خود را در راستای آرمان نهایی این اقدام که همانا قطع رابطه دائمی با دولت فتنه گر انگلیس است، ادامه داده و در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نکند.

اما این شورا در پی رخدادهای چند روز گذشته لازم می‌داند نکاتی را به دستگاه دیپلماسی و نیروی انتظامی گوشزد کرده و پیام نهایی دانشجویان را به آنها اعلام دارد.

اول خطاب به دستگاه دیپلماسی: تا چه زمان بایستی شاهد حرکات منفعلانه و در مقام پاسخ از این نهاد بوده باشیم؟ تا کی این دستگاه می‌خواهد با سرلوحه قرار دادن رفتار حضرت امام(ره) و پیر و مراد فعلی مان ادبیات و آرمان‌های انقلاب را در سطح جهان جاری سازد؟

رفتار وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی با استقبال کنندگان از کارمندان این وزارت در انگلیس چگونه توجیه می‌شود؟ مگر این شورا و دانشجویانی که در سرمای تهران و در نیمه شب به عشق آرمان‌های انقلاب و به خاطر خوش آمدگویی و دل‌جویی از رفتار جزیره نشینان به استقبال سفیر و کارمندان آمده بودند چه خطایی داشتند که می‌بایست از این اقدام محروم شوند و بدون آنکه به مقصود رسند به دانشگاه‌های خود برگردند؟

چه آنکه دانشجوی انقلابی تکلیف محور است و از انجام آن با آنکه به نتیجه هم نرسد، باکی ندارد. اما وزارت خارجه می‌بایست در مقابل رفتار زشت و زننده خود پاسخگو باشد و هرچه سریع‌تر تغییر رویه داده و به سمت آرمان‌های اصیل انقلاب که همانا در حوزه وزارت خارجه دیپلماسی بسیجی است حرکت کرده و پس از این از خود انفعال، ضعف و تصمیم‌های نسنجیده نشان ندهند.

روی دوم سخن با نیروی انتظامی است. ما دانشجویان متحصن در مقابله لانه جاسوسی انگلیس نه تنها از برخورد نیروی انتظامی و ضرب و شتم خود، ناراضی نیستیم بلکه آن را در راستای انجام وظیفه این نهاد دانسته و به صورت کامل از آن دفاع و این برخورد را حق آن نیرو می‌دانیم اما نکته‌ای که موجب شد نیروی انتظامی را مورد خطاب قرار دهیم رفتار خارج از عرف و قانون این نهاد در برخورد با دانشجویان انقلابی است.

در چند روز گذشته شاهد تماس‌های مکرر و تهدیدات و بعضا بازداشت‌هایی از طرف نیروی انتظامی بوده‌ایم که به هیچ وجه از طرف دانشجویان قابل قبول نبوده و آن را در راستای خاموش کردن شعله برافروخته انقلابی دانشجویان و محدود کردن جنبش دانشجویی می‌دانیم.

و به نیروی انتظامی هشدار می‌دهیم که اگر به این برخوردها و سعی خود در کنترل و از دور خارج کردن جنبش متعهد و انقلابی دانشجویی ادامه دهد با برخورد و اعتراض سخت دانشجویان روبه رو و عواقب آن بر عهده آن نیرو خواهد بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: