پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۱۶ آذر ۹۰ | ۰۹:۵۰

تسخیر باید ادامه داشته باشد

شاید از مهمترین فوایدی این حرکت، گسترش روح مبارزه با استعمار روباه پیر در منطقه انقلابی خاورمیانه باشد. و اخبار برخی از دوستان مرتبط با کشورهای اسلامی نظیر مصر و فلسطین و مالزی و حتی برخی فعالان بین المللی آمریکای شمالی و آمریکای لاتین و … نشان از خوشحال شدن جوانان انقلابی آن مرز و بوم دارد.


به گزارش «تریبون مستضعفین» نویسنده‌ی وبلاگ «دو نوع اسلام٬ دو نوع مسلمان» در تحلیلی به فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روی جنبش دانشجویی پس از تسخیر سفارت انگلستان و باغ قلهک پرداخت.

نویسنده ضمن اشاره به مخالفت‌ها و موافقت‌ها با  تسخیر سفارت پس از وقوع آن نوشت: یک عده از دانشجویان حرکت ورود به سفارت را قبول داشتند که هیچ و یک عده هم به آن نقد داشتند یا اصلا حرکت را قبول نداشتند که باز هم هیچ!

وی ادامه‌ داد: نکته مهمی که باید بعد از ماجرای تسخیر در نظر داشت این است که بعد از این حرکت یک بازی جدید -خواسته یا ناخواسته- شروع شد. در برخی محورها برای ما فرصتهایی ایجاد شد و در برخی محورها شکستها و ضررهایی را متقبل شدیم، اما آنچه مهم است این است که بعد از اتفاق رخ داده انگلیس فضای رسانه‌ای و دیپلماتیک خود را بر علیه ایران فعال‌تر کرد و سعی در آن داشت تا ضررهای خود را در این ماجرا در محورهای دیگری جبران کند. بر همین مبنا این کشور کارهایی نظیر تلاشهای دیپلماتیک برای تعطیل شدن سفارتخانه‌های سایر کشورهای اروپایی در ایران، بردن ایران به شورای امنیت، تندرو نشان دادن دانشجویان، نشان دادن چهره خش از ایران، انداختن توپ در داخل زمین ایران و تبدیل موضع بالای ایران به موضع انفعالی … را در دستور کار خود قرار داد.

وی با اشاره به این که در این هنگام هر گونه فراموشی و کاهلی نسبت به بازی جدید، عقب‌نشینی از فضای تهاجمی علیه انگلیس و درگیری در مباحث فرسایشی درون‌جبهه‌ای یعنی دادن فرصت به انگلیس برای امتیاز گرفتن از ایران افزود: هر چند که مقصود این نوشته پرداختن به تسخیر لانه روباه پیر طی هفته گذشته نیست اما بر آن است که بگوید “در سایر فضاها نظیر فضای رسانه‌ای تسخیر باید ادامه داشته باشد!

در ادامه‌ی این یادداشت ضمن مذمت بحث‌های بی‌سرانجام حول اشتباهات انجام شده حین تسخیر٬ به فرصت‌های ایجاد شده در پی این حرکت این گونه معرفی شده است:

– الهام گرفتن مستضعفان و نیز جوانان منطقه و شاد شدن دل آنها: شاید از مهمترین فوایدی این حرکت، گسترش روح مبارزه با استعمار روباه پیر در منطقه انقلابی خاورمیانه باشد. و اخبار برخی از دوستان مرتبط با کشورهای اسلامی نظیر مصر و فلسطین و مالزی و حتی برخی فعالان بین المللی آمریکای شمالی و آمریکای لاتین و … نشان از خوشحال شدن جوانان انقلابی آن مرز و بوم دارد.

– نشان دادن موضع انقلابی جوانان و دانشجویان ایرانی در قبال سیاست‌های انگلیس، عدم فراموشی دشمنی انگلیس و حمایت آنها از موضع ضد انگلیس نظام اسلامی.

– قطع رابطه ما با بریتانیای(شما بخوانید انگلیس) خبیث: یکی از فواید مهم این حرکت بحث کاهش بیشتر رابطه با انگلیس است. رابطه‌ای که جز دخالت در مباحث سیاسی‌مان دست‌آورد دیگری برای ما نداشته‌است.

– خرد شدن ابهت انگلیس در بین سایر کشورها: از نظر بنده یکی از بهترین فواید حرکت انقلابی شکسته‌شدن اقتدار انگلیس در برابر چشم جهانیان بود. این مهترین ضربه‌ای بود که باید در این ماجرا زده می‌شد و البته بعد از آن انگلیس با حرکت‌هایی سعی کرد که این مبحث را جبران کند.

– ایجاد فرصت برای مطرح کردن جنایات انگلیس علیه ملت ایران در فضای داخلی و خارجی.

متن کامل یادداشت را در وبلاگ دو نوع اسلام دو نوع مسلمان بخوانید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: