چهارشنبه 07 دسامبر 11 | 11:00

حمایت «مرکز اقدام بین‌المللی» از اعتراض اخیر دانشجویان ایرانی

یک ائتلاف بزرگ ضد جنگ در آمریکا با انتشار بیانیه اعلام کرد از درخواست مطرح شده توسط دانشجویان ایرانی طی تظاهرات 29 نوامبر در تهران مبنی بر خاتمه یافتن تهاجمات حکومت انگلستان علیه ایران حمایت می‌کند.


ائتلاف بزرگ ضد جنگ «مرکز اقدام بین‌المللی» (International Action Center) در آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از حرکت اعتراضی اخیر دانشجویان ایران علیه انگلیس اعلام حمایت کرد.

در بیانیه این سازمان آمریکایی آمده است: تظاهرات روز سه‌شنبه 29 نوامبر 2011 دانشجویان ایرانی در مقابل سفارت انگلستان در تهران که خواستار بسته شدن آن سفارتخانه و قطع روابط دولت جمهوری اسلامی ایران با حکومت انگلیس شدند، بعد از دور جدید تحریم‌های اقتصادی و تهدیدات نظامی قدرت‌های سلطه‌گر به رهبری آمریکا و انگلیس، علیه ملت ایران انجام شد.

این بیانیه افزوده است: این گونه تهاجمات در تداوم سیاست‌هایی است که حکومت‌های متعلق به جمعیت 1 درصدی سرمایه‌داران ثروتمند کشورهای امپریالیستی طی 33 سال گذشته، بعد از پیروزی انقلاب ایران به منظور محروم کردن مردم ایران از حقوق اولیه خود مبنی بر خود مختاری و حاکمیت ملی به کار برده‌اند.

سازمان مذکور در ادامه بیانیه خود اضافه کرده است: انگلیس و متحدان غربی‌اش به بهانه اعتراضات اخیر دانشجویان ایرانی علیه سیاست‌های تهاجمی حکومت انگلیس، فشارهای خود علیه مردم ایران و حکومت جمهوری اسلامی را به منظور ادامه انکار حق مشروع آنها برای برخورداری از یک زندگی صلح‌آمیز افزایش داده‌اند.

مرکز اقدام بین‌المللی در پایان بیانیه خود تصریح کرد: ما از درخواست مطرح شده توسط دانشجویان ایرانی طی تظاهرات 29 نوامبر در تهران مبنی بر خاتمه یافتن تهاجمات حکومت انگلستان علیه ایران حمایت می‌کنیم و مانند سایر آزادی‌خواهان جهان خواستار لغو تحریم‌های اقتصادی و خاتمه یافتن تهدیدات نظامی علیه ایران هستیم.

قابل ذکر است که “مرکز اقدام بین‌المللی” در سال 1992 توسط “رمزی کلارک”، دادستان اسبق ایالات متحده آمریکا، پایه گذاری شد و دارای دفاتری در نیویورک، واشنگتن‌دی‌سی، سن‌فرانسیسکو و بوستون می باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: