چهارشنبه 07 دسامبر 11 | 23:59

واکنش لاریجانی به پیشنهاد حذف برخی تعطیلات مذهبی توسط مرکز پژوهش‌ها

طرح ساماندهی تعطیلات رسمی در ایران که اعتراض رسانه‌ها و سایت تریبون مستضعفین را به همراه داشت با واکنش رئیس مجلس شورای اسلامی مواجه شد. علی لاریجانی با رد اخبار برخی رسانه‌ها مبنی بر تغییرات در تعطیلات رسمی کشور گفت: هیچ طرحی در این مورد بویژه برای حذف تعطیلی مناسبت‌های مذهبی و روزهای میلاد یا وفیات ائمه اطهار علیهم السلام در دستور کار مجلس قرار ندارد.


به گزارش تریبون مستضعفین چندی پیش سایت مرکز پژوهش های مجلس، اطلاعات کامل گزارش طرح ساماندهی تعطیلات رسمی در ایران که به تقاضای احمد توکلی تهیه شده بود را منتشر کرد.

بر اساس این طرح شمار تعطیلات سراسری کشور از ۲۵ روز کنونی به ۱۶ روز کاهش می‌یابد اما از نکات قابل تأمل این طرح همین کافی بود که طراحان پیشنهاد داده بودند که تعطیلات ایام شهادت امام رضا(ع)، امام صادق(ع) و حضرت زهرا(س) و میلاد و مبعث حضرت رسول(ص) و میلاد امام علی (ع) حذف شود؛ این درحالی بود که تعطیلات سیزده به در همچنان به قوت خود باقی مانده بود!

این طرح که اعتراض رسانه‌ها و سایت تریبون مستضعفین را به همراه داشت با واکنش رئیس مجلس شورای اسلامی مواجه شد. علی لاریجانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با رد اخبار برخی رسانه‌ها مبنی بر تغییرات در تعطیلات رسمی کشور گفت: هیچ طرحی در این مورد بویژه برای حذف تعطیلی مناسبت‌های مذهبی و روزهای میلاد یا وفیات ائمه اطهار علیهم السلام در دستور کار مجلس قرار ندارد.

برچسب‌ها:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: